Všetky metódy a vlastnosti inštalácie vnútorných zrkadiel na stenách z rôznych materiálov

Zrkadlo môže byť zavesené na stenu inak, všetko závisí od jeho veľkosti, tvaru, povrchového materiálu pre inštaláciu a podmienok v miestnosti, kde sa plánuje použiť. Dnes existuje mnoho spôsobov, s ktorými sa vyrovná aj žena, ktorá nemá žiadne špeciálne nástroje. Ale len vtedy, keď pochopíte všetky zložitosti procesu, môžete sa dostať do práce, inak - výsledok nebude dlhý a drahý doplnok bude rozbitý.

Inštalácia je citlivá záležitosť

Techniky montáže vnútorného zrkadla do rámu

Nemali by sme sa zamyslieť najmä nad tým, ako upevniť zrkadlo v ráme, pretože sú zvyčajne vybavené špeciálnymi upevňovacími prvkami. Aj keď tieto chýbajú, nebude ťažké získať pánty, pripevniť ich na rám a zavesiť na skrutky zaskrutkované do steny. Pri veľkých a ťažkých výrobkoch sa odporúča použiť špeciálne závesné dosky. Sú vyrobené z odolného kovu a niekoľkých otvorovpre samorezné skrutky zaručujú spoľahlivé upevnenie na ráme.

Montáž zrkadiel s ťažkým dreveným rámom je možná aj nasledujúcim spôsobom:

 1. Pripravia sa dve lamely s prierezom približne 50 mm x 20 mm a dĺžkou o niečo menšou ako je šírka rámu.
 2. Odtrhnite dlhú stranu každej koľajnice pod 45-stupňovým uhlom tak, aby sa mohla zablokovať „zámkou“.
 3. Pripojte jednu koľajnicu k zadnej časti rámu vo výške približne 4/5 celkovej plochy.
 4. Zaistite druhú koľajnicu k stene v požadovanej výške.
 5. Zaveste príslušenstvo tak, aby boli lamely navzájom spojené.
Pripravené tyče na spojenie „zámkou“

Spôsoby montáže bezrámového zrkadla

Pri obnove miestnosti musíte často premýšľať o tom, ako zavesiť zrkadlo bez rámu na stenu, pretože v moderných interiéroch sa veľké vyrezávané bagety s pohodlnými uzávermi prakticky nenachádzajú. Existuje však množstvo nástrojov a materiálov, ktoré uľahčia proces inštalácie.

Malé zrkadlá sú najľahšie lepiteľné

Mechanické upevnenie so špeciálnymi príchytkami

Najjednoduchší, najrýchlejší a cenovo najprístupnejší spôsob montáže zrkadla na stenu je upevnenie pomocou špeciálnych kovaní. Môžete použiť svorky, konzoly alebo špeciálne kovové pásy, do ktorých je vložený pás, v tomto prípade nie je potrebné vŕtanie. Algoritmus akcií vo všetkých variantoch je približne rovnaký:

 1. Označte miesta na stene, kde budú upevňovacie prvky. Potrebujete aspoň dve montáže v spodnej časti (musiahlavnú záťaž) a dve na stranách plátna. Čím väčšia je veľkosť produktu, tým viac klipov musí byť inštalovaných po obvode.
 2. Vyvŕtajte otvory na vyznačených miestach, do nich vložte hmoždinky. Priemer vrtáka by mal byť rovnaký ako priemer hmoždinky a hĺbka otvoru - o niečo viac ako jeho dĺžka. Môžete si urobiť značku na vŕtacom páse alebo navíjacej páske.
 3. Na skrutky nasaďte potrebné príslušenstvo a zaskrutkujte ich do hmoždiniek.
 4. Vložte výrobok do pripravených drážok, príp. Pevne utiahnite svorky alebo noste ozdobné zátky.
Schéma upevnenia so špeciálnymi armatúrami

Ak chcete týmto spôsobom inštalovať veľký zrkadlový list, najskôr ho prilepte na list z preglejky, drevotrieskovej dosky alebo iného materiálu (môže byť vyrobený vo forme rámu), čo dodá pevnosť skla.

Montáž zrkadla so závitovými otvormi

Otázka: ako pripevniť zrkadlo k stene vlastnými rukami, okamžite zmizne, ak je vybavené priechodnými otvormi. Umožňujú bezpečne upevniť plátno aj na nerovnom povrchu. Ak nie sú prítomné a nedôverujete iným metódam zapínania, môžete si sami vyvŕtať diery alebo vyhľadať pomoc špecialistu. Otvory je možné vykonať nasledovne:

 1. Položte plátno na rovný povrch a zaistite ho.
 2. Označte požadované miesto markerom a okolo neho urobte „šálku“ plastelíny.
 3. Nádobku z plastelíny naplňte vodou.
 4. Vyvŕtajte otvor so špeciálnou diamantovou vŕtačkou.
Spôsob montáže zrkadla so závitovými otvormi

V tomto procese neponáhľajte a nestláčajte vrták príliš veľa, uistite sa, že v šálke je vždy voda. Je potrebné chladiť povrch, pretože zrkadlo môže pri zahriatí prasknúť. Voda navyše zabraňuje tvorbe skleneného prachu.

Keď je otvor pripravený, môžete pokračovať v inštalácii zrkadla. Na stenu je upevnený špeciálnymi skrutkami, ktoré sú priskrutkované do hmoždiniek. Medzi plachtu a stenu pridajte plastové tesnenia, zmäkčia povrchové nepravidelnosti a znížia pravdepodobnosť vzniku trhlín v procese inštalácie. Kryt skrutkových uzáverov s ozdobnými doskami.

Ak chcete zrkadlo pripevniť na stenu s tapetou takým spôsobom, aby ste ju nepokazili, môžete použiť jeden trik. V mieste, kde budete robiť otvory pre hmoždinky, opatrne rezané tapety krížom, preložte okraje a môžete vŕtať priamo do steny. Teraz, ak potrebujete príslušenstvo premiestniť, môžu byť diery zatavené a tapeta prilepená na mieste.

Montáž s montážnou páskou

Pri riešení problému zavesenia zrkadla na stenu bez upevnenia by ste nemali zabudnúť na obojstrannú montážnu pásku. Ide o lepiacu pásku z dvoch strán vyrobenú z penového polymérneho materiálu. Týmto spôsobom je tkanina obvykle upevnená na stenách z hladkých materiálov: dlažba, MDF, PVC panely, laminovaná drevotriesková doska a ďalšie. Veľmi dobre na škótske stick zrkadlá vložené do nábytku. Ak je táto možnosť podľa vašich predstáv, držte saNiekoľko tipov na úspešnú inštaláciu.

 1. Povrch očistite od prachu, bielej a iných povrchových úprav. Mala by byť suchá a čistá.
 2. Označte vopred miesto, kde bude zrkadlo, pretože lepiaca páska sa okamžite prilepí a vnútorný prvok sa odtrhne, aby sa pohyboval trochu neľahko.
 3. Nalepte malé kúsky pásky zvislo, rovnomerne rozložené po celej ploche plátna (približne každých 10 cm).
 4. Bezprostredne pred inštaláciou odstráňte ochrannú vrstvu z lepiacej pásky, nasaďte plátno na stenu a mierne ho zatlačte nadol po celej ploche.
Lepiaca páska lepená v malých zvislých pásoch

Pri teplotách od +10 do +25 stupňov je možná dostatočná priľnavosť pásky k povrchu. Ak sa teplota bude líšiť od predpísanej teploty, je lepšie lepiacu pásku opustiť v prospech lepidla.

Ako nalepiť zrkadlo s lepidlom

Špeciálne sa používa aj lepidlo, ktoré umožňuje pripevniť zrkadlo na stenu z takmer akéhokoľvek materiálu. Predáva sa v tubách ako „tekuté nechty“ a vytlačí sa špeciálnou pištoľou. Toto lepidlo neobsahuje kyseliny a nepoškodzuje amalgám. Môžete použiť "tekuté nechty" alebo inú lepiacu substanciu, vopred zakrytú zadnú stranu plachtoviny.

Tekuté nechty na zrkadlo

Stupne upevnenia zrkadla lepidlom:

 1. Pripravte povrch na upevnenie. Musí byť čistý, bez tuku.
 2. Ak chcete nalepiť plátnodvere alebo nábytok, je lepšie ich vopred odstrániť: je vhodnejšie lepiť v horizontálnej polohe a nie je potrebné inštalovať podpery.
 3. Pri montáži na betónovú stenu ju očistite od exfoliačných prvkov a primárnej časti.
 4. Keďže je teoreticky možné prilepiť zrkadlo na tapetu, ale nikto nezaručuje, že budú držať v rovnakom čase, je lepšie ho odstrániť v mieste aplikácie lepidla. Okrem toho, v hornej časti tapety, môžete zapnúť list z preglejky, a lepidlo plátno na to.
 5. Označte na stene miesto, kde bude visieť kus nábytku.
 6. Pripravte podpery alebo obojstrannú pásku. Ak sa zrkadlo prilepí priamo na zvislú stenu, pomôže ho držať, kým lepidlo nestvrdne.
 7. Naneste lepidlo so zvislými pruhmi alebo bodkovane, rovnomerne po celom povrchu (krok - asi 10 cm), ktoré nie je blízko okraja (môže vytekať z výrobku a poškodiť vzhľad). V prípade potreby vložte medzi lepidlo montážnu pásku.
 8. Výrobok pripevnite k stene, mierne ho zatlačte. Držte niekoľko minút a podoprite ich podoprením (po 2 dňoch sa dajú odstrániť).
Lepidlo je možné kombinovať s lepiacou páskou

Tajomstvo inštalácie veľkého plátna

Túžba vizuálne zväčšiť priestor vedie k potrebe pripevniť veľké veľké zrkadlo na stenu. Montáž veľkého plátna alebo vytvorenie zrkadlovej steny vyžaduje znalosť niektorých odtieňov:

 • základná stena by mala byť dokonale rovná, akékoľvek deformácie spôsobujú praskanie alebozakrivenie povrchu zrkadla, ktoré ovplyvňuje kvalitu odrazu;
 • Z bezpečnostných dôvodov je látka fixovaná špeciálnym lepidlom;
 • Povrch zrkadla je pokrytý fóliou proti rozbitiu: aj keď sa zlomí, na stene zostanú veľké kusy;
 • je zhotovená zrkadlová stena viacerých komponentov, pričom medzi nimi zostávajú medzery niekoľko milimetrov (bez nich sa môžu plátna počas inštalácie alebo prevádzky roztrhnúť);
 • podpery sú inštalované v spojoch medzi zrkadlami, aby sa zarovnal spodný okraj.
Veľké zrkadlo pripevnené lepidlom

Charakteristiky montáže na steny z rôznych materiálov

V závislosti od materiálu základne sú pravidlá zavesenia zrkadla na stenu mierne odlišné. Väčšina rozdielov sa týka hlavne mechanického upevnenia (rôzne armatúry a nástroje) a maximálnej prípustnej hmotnosti predmetu.

Betón je klasickým materiálom väčšiny podláh. Ak chcete, aby sa v ňom diera pod hmoždinkou, potrebujete úder. Zrkadlom je možné prilepiť na betónovú stenu akýmkoľvek spôsobom, po predchádzajúcom natretí.

Sadrokartón je pomerne populárny materiál. Ak chcete zavesiť zrkadlo na sádrokartónovú stenu, musíte v ňom vytvoriť otvor s akýmkoľvek nástrojom zo skrutkovača na vŕtačku. Je dôležité používať špeciálne držiaky: kolík-motýľ, kotviace skrutky pre sadrokartónové dosky a tak ďalej. Príslušenstvo môžete pripojiť niektorým zo spôsobov opísaných vyššie, ale hmotnosť zrkadlového zrkadla by nemala prekročiť 20 kg. Pred inštaláciouťažšie výrobky sa odporúčajú na spevnenie steny.

Špeciálne príslušenstvo pre sadrokartónové dosky

PVC panely sú materiály, ktoré sa v obytných zónach používajú predovšetkým na obklady stien v sanitárnych zariadeniach. Vzhľadom k tomu, že nie je vždy ľahké zavesiť zrkadlo na inštalované PVC panely, je lepšie poskytnúť miesto pre inštaláciu ešte pred obkladom.

Namontovaná základňa, napríklad z drevených tyčí, vám umožní bezpečne pripevniť akékoľvek plátno. Na panel je možné nalepiť malý výrobok (1 - 2 kg). Ak je vzdialenosť od obkladu k hlavnej stene malá, odporúča sa, aby ste do plastu urobili dieru, vyvŕtali stenu a pripojili k nej dekoratívny prvok.

Dlaždica je obľúbená podšívka, môžete k nej pripojiť zrkadlo pomocou niektorej z metód opísaných vyššie. Je potrebné vŕtať vrtákom na betón alebo sklo, ktoré je oveľa presnejšie. Výrobok nie je možné namontovať len na dlaždice, musíte ísť hlboko do základne.

Bežnou taktikou je ponechať priestor na výzdobu počas inštalácie obkladu. Na odstránenie výškového rozdielu sa medzi dlaždice a plátno nanesie ďalšia vrstva omietky, alebo sa výrobok nainštaluje na štít vyrobený zo sádrokartónu odolného voči vlhkosti. Spoje sú ošetrené špeciálnym tmelom alebo lepidlom na zrkadlá.

Miesto na prípravu zrkadla

Emisie umiestňovania zrkadiel do rôznych miestností

Zrkadlá sú inštalované v rôznych častiach bytu: z kuchyne do kúpeľne. Aby slúžili dlhšie a prinášali maximálny úžitok,pri inštalácii zvážte podmienky v miestnosti. To vám pomôže niekoľko jednoduchých tipov.

 • V malej tmavej miestnosti pripojte zrkadlo oproti oknu, čo výrazne zvýši množstvo svetla.
 • Veľké plátno naprieč celou stenou bude vizuálne rozširovať miestnosť.
 • V kuchyni nezatvárajte v blízkosti sporákov zrkadlové výrobky: výkyvy teploty a horúce výpary ho rýchlo pokazia.
 • Skôr ako zavesíte zrkadlo do kúpeľne, zaobstarajte jeho konce a zadnú stranu špeciálnym tmelom.
  Myšlienka pre kúpeľňu
 • Zrkadlové plátno v detskej izbe, krytie z bezpečnostných dôvodov filmom proti rozbitiu.
 • Nainštalujte lampy do blízkosti zrkadla v chodbe na stene, čo opticky rozšíri priestor a pridá krásny rozptýlený svetelný efekt.
  Zrkadlo s integrovaným podsvietením
 • Nezatvárajte zrkadlové príslušenstvo pod uhlom k vertikále, čo skresľuje displej.
 • Pred zavesením zrkadla na chodbu vyberte miesto, kde sa naň môžete pozerať vo vzdialenosti najmenej 1-1,5 m, čo vám umožní vidieť sa v plnom raste.
 • Plachta s výškou 60 cm poskytuje pohľad z pása na celú dĺžku a modely od 120 cm.
 • V akej výške visieť zrkadlo na chodbe závisí do značnej miery na jeho veľkosti. Spodný okraj plnohodnotného rastového zrkadla by nemal byť vyšší ako 50 cm nad úrovňou podlahy.
Dizajn chodby

Inštalácia zrkadla nie je veľmi zložitá, hoci si vyžaduje určité znalosti a zručnosti. teoretickýStreľba určite uľahčí inštalačný proces, ale lepšie sa osvedčia na menších vzorkách. Nechajte veľké plátna a komplexné fixácie pre profesionálov.