Výber dizajnu kuchynskej podlahy: fotografie rôznych interiérových riešení

Kuchyňa je dušou domu, symbolom rodinného krbu, do ktorého sú domácnosti priťahované k závratnej aróme rannej kávy a ktoré sa často stretávajú s priateľmi na nekonečné rozhovory až do neskorých nočných hodín. Na rozdiel od iných priestorov domu má kuchyňa niekoľko funkcií: v interiéri je dynamický pracovný priestor s domácimi spotrebičmi, riadom, vodou a plameňom kachlí a tichým jedálenským kútom a dizajn podlahy v kuchyni je prvkom, ktorý premieňa množinu rôznych predmetov do interiéru. jeden súbor s vlastnou jedinečnou atmosférou.

Video: nápady na dizajn kuchynskej podlahy

Tradičné materiály - fotografia kuchynských podláh

Bez ohľadu na to, ktoré podlažie si vyberiete, na základe vlastných predstáv, zodpovedajúcich materiálového štýlu interiéru a nákladov, musí spĺňať základné požiadavky, vzhľadom na špecifické využitie kuchyne:

  • trvanlivosť;
  • odolnosť voči opotrebeniu;
  • odolnosť voči vlhkosti;
  • odolnosť voči teplotným extrémom;
  • odolnosť voči agresívnym chemickým prostrediam: tuky, kyseliny,detergenty.

V interiéroch kuchýň sú dnes rovnako populárne podlahy keramických dlaždíc, linolea, prírodného dreva, laminátu, korkových materiálov, ako aj samonivelačných podláh.

V tomto článku sa budeme zaoberať osobitosťami používania každého z uvedených materiálov v interiéri, ako aj ukážkou dizajnu podlahy v kuchyni - fotografie zaujímavých možností použitia každej podlahovej krytiny alebo ich kombinácií.

Keramická dlažba

V podmienečnom hodnotení podlahových krytín pre kuchyňu zostala keramická dlažba lídrom stovky rokov. Je silný, trvanlivý, ľahko sa čistí, nezmizne na slnku a nikdy nestráca svoju nedotknutú krásu a sviežosť.

[include id = "1 ″ title =" Reklama v texte "]

Keramika v interiéri je dokonale kombinovaná s akýmikoľvek štýlmi, s akýmikoľvek materiálmi na povrchovú úpravu stien a stropov, môže byť ľahko zvolená na ľubovoľnú nábytok. Vzhľadom k obrovskému výberu textúr a farieb, dizajn dlaždíc v kuchyni na podlahe môže veľmi presne reprodukovať žuly, mramoru a iných druhov prírodného kameňa, dreva, textilu, kože, kovu. Od dlaždíc alebo mozaiky môžete na podlahe vytvoriť striktné geometrické vzory alebo komplexné fantasy panely, ktoré napodobňujú obrazy alebo tapisérie.

Kombináciou keramických obkladačiek s inými materiálmi je možné účinne rozdeliť zóny v interiéri kuchyne pri zachovaní jednoty vnútorného štýlu.

Napríklad kombinácia monochromatických keramických obkladačiek a sklenenej podlahy s vodným svetom zapusteným pod ňou.prérie alebo len LED osvetlenie bude extravagantným artefaktom v obmedzenom minimalistickom interiéri.

Veľkolepá kombinácia dlaždíc a sklenených vložiek s LED osvetlením na kuchynskej podlahe

Tajomstvo dizajnu:

Podlahové dlaždice veľkého rozmeru vizuálne zmenšujú priestor pre podlahu kuchyne malého priestoru, vyberte malú dlaždicu alebo mozaiku.

Doska položená diagonálne zväčšuje miestnosť vizuálne.

Linoleum

Po prvé, linoleum vďačí za svoju popularitu naj demokratickejšej cene všetkých podlahových krytín, pomerne uspokojivej trvanlivosti a hygiene.

Prírodné linoleum je trvanlivé, šetrné k životnému prostrediu, odolné voči domácim chemikáliám, ale nelíši sa v rôznych prevedeniach: môže byť monofónne, s pestrými náplasťami alebo imitujúcimi mramormi. V lakonických interiérových štýloch, napríklad v priemysle, môže byť vhodnou alternatívou k betónu, prírodnému kameňu alebo obkladačkám.

Konštrukcia moderného syntetického linolea je svetlá a pestrá. Môže imitovať keramiku, parkety, masívne drevo, prírodný kameň, kov, ale môže mať aj vlastný zaujímavý svetlý dizajn, ktorý môže podporiť a oživiť interiér akéhokoľvek štýlu.

Laminát

Laminát s vysokou trvanlivosťou vo svojej charakteristike je vhodný pre kuchynské podlahy a bude v ňom slúžiť mnoho rokov. Imitáciou akéhokoľvek druhu dreva je tento materiál viacodolná a odolná voči oderu a chemikáliám, ale pri vysokej vlhkosti na križovatke panelov je stále citlivá.

Okrem rôznych druhov dreva laminát dokonale napodobňuje prírodný kameň, keramické obklady a interiérový dizajn ich môže úspešne nahradiť alebo kombinovať s nimi.

Moderné kuchynské podlahy

Prírodné drevo

Z hľadiska výkonu je prírodné drevo ďaleko od ideálnej podlahovej krytiny kuchyne: citlivé na vysokú vlhkosť a zmeny teploty, tuky a agresívne domácnosť Chémia na ňom zanecháva nezmazateľné škvrny. Na druhej strane, ušľachtilejšie a úctyhodnejšie podlahy ako prírodné parkety neexistujú a jeho popularita v klasických interiéroch priestranných kuchýň moderných bytov a chát sa zvyšuje, častejšie v kombinácii s keramickými obkladačkami na pracovisku.

Kombinácia keramiky na podlahe pracovnej plochy kuchyne a prírodného dreva v jedálenskom priestore robí interiér kuchyne teplejším, útulnejším a praktickejším na použitie.

[include id = "2 ″ title =" Reklama v texte "]

Na zvýšenie trvanlivosti drevených podláh v kuchyni musí byť pokrytá niekoľkými vrstvami špeciálneho vodotesného laku. S obrovským výberom druhov od tradičného buka a dubu až po exotické wenge a bambus, pre usporiadanie podlahy v kuchyni, je žiaduce dať prednosť exotickému drevu s vysokou hustotou.

Korková podlaha

Vlastnosti prírodných, pružnýcha odolná korková podlaha ideálna do kuchyne: protišmyková, ekologická, antistatická. Zaujímavá štruktúra korkového povlaku od jemnozrnnej po lamelovú, širokú paletu prírodných odtieňov od mliečne žltej až po čokoládovo-hnedú, ako aj možnosť farbenia materiálu v ľubovoľných farbách poskytuje neobmedzený priestor pre tvorivú predstavivosť.

Korkové podlahy v kuchyni sa odporúčajú pokryť špeciálnym vodotesným lakom.

Samonivelačné podlahy

Samonivelačné podlahy sú trvanlivé, nenáročné na prevádzku a externe podobné linolea, ale pokiaľ ide o výkonnosť, sú omnoho lepšie ako v tomto prípade.

Hladká, hladká samonivelačná podlahová krytina, monofónna alebo s akýmkoľvek vzorom v 3D formáte, je vynikajúcim dizajnovým riešením pre kuchyňu, ale vzhľadom na vysoké náklady ešte nie je veľmi populárna.

Video: výhody a nevýhody rôznych kuchynských podlahových krytín

Riešenie dizajnu podlahy v interiéri kuchyne je možné prirovnať k úlohe obuvi v šatníku osoby: môže to byť konečný nádych, ktorý vytvára harmonický súbor interiéru, alebo vyzerať ako cudzinec, ak je zdvihnutý nesprávne.