Výber dlaždice pre bazén

Akonáhle bolo možné plávať v bazéne v športových komplexoch, hoteloch, a teraz v jednej alebo druhej forme, je k dispozícii mnohým majiteľom domov. Takéto umelé nádrže musia nepochybne spĺňať celý rad požiadaviek vrátane estetického vzhľadu. Na tento účel sa na dokončenie bazéna používajú rôzne obkladové materiály.

Obklad pre združenie

Požiadavky na materiál

Pri výbere obkladačiek na dokončovanie bazénu musíte dodržiavať niekoľko pravidiel. Obkladový materiál musí teda spĺňať určité požiadavky, ktoré vznikajú v súvislosti so špecifikami budovy. Všeobecné kritériá pre výber obkladu vo všeobecnosti možno považovať za operačný komfort a atraktívny vzhľad.

Komfort pri používaní predpokladá také materiálové charakteristiky, ktoré umožnia jeho používanie mnoho rokov.

  • Absorpcia vody

Stupeň absorpcie vody sa považuje za jednu z najdôležitejších charakteristík. Stropné obklady určené na obloženie by mali mať minimálnu absorpciu vody. Inak by materiál, ktorý je neustále vo vode, začal absorbovať vlhkosť astratia svoj atraktívny vzhľad, výkonové vlastnosti.

Obkladové dlaždice pre bazén kombinujú technické a estetické výhody
  • Pevnosť

Ďalšou požiadavkou na obkladanie obkladačiek je jeho sila. Musí odolať obrovskému zaťaženiu, ktoré vytvára vodný stĺpec v miske. V tomto prípade kvalita dlaždíc určuje nielen trvanlivosť konečnej úpravy hydraulickej konštrukcie, ale aj bezpečnosť jej prevádzky.

  • Nedostatok pórov
\ t

Tretia požiadavka, ktorú musí spĺňať dlažba, je absencia minimálnych pórov a pórov. Ak sú, pod neustálym deštruktívnym pôsobením vlhkosti, materiál začne erodovať. Okrem toho sa dutiny môžu stať živnou pôdou pre baktérie a mikroorganizmy. To prispieva k tvorbe hlienu na stenách bazéna, ktorý je nielen nehygienický, ale aj nebezpečný. Je tiež žiaduce, aby dlaždica pre bazén vykazovala protisklzový účinok.

  • Jednoduchá starostlivosť
\ t

Okrem iného by sa mala dlaždica ľahko čistiť a čistiť. Z tohto dôvodu sa odporúča zvoliť obkladový materiál bez drsnosti a nepravidelností. Ak je dlažba pre vonkajší bazén alebo jeho uzavretý náprotivok hladký, výrazne to ušetrí peniaze, čas a nervy, ktoré sa vynaložia na čistenie bazénu.

Druhy obkladačiek

Existuje niekoľko klasifikácií obkladov a dlažieb pre bazény, každý z nichvykonáva na základe rôznych kritérií. Obkladový materiál tak môže byť určený na konečnú úpravu uličných alebo interiérových bazénov. Okrem toho, dlaždice môžu byť rozdelené v závislosti na mieste jeho položenia: dlaždice na steny bazéna, na podlahu, na schody.

Obklady obkladov sa spravidla vykonávajú v súlade s európskymi normami, podľa ktorých je obvyklé deliť dlaždice na niekoľko tried v závislosti od ich protišmykových vlastností.

  • Trieda A. Táto dlažba, ktorej hlavným účelom je dokončiť prístavby bazéna.
  • Trieda B. Táto dlažba je vhodná na registráciu zostupu do bazéna a orezanie dna jeho misy.
  • Trieda C. Táto doska je najčastejšie orezané kroky na zostup.
Druhy obkladačiek pre bazény

Okrem toho obkladanie obkladačiek v bazéne znamená starostlivý prístup k povrchu výrobku. Tak, dlaždice môže mať hrubý alebo hladký povrch, navyše môže byť matný, pololesklý a lesklý. Mozaiková dlažba vyzerá obzvlášť impozantne, pomocou ktorej môže byť dekorácia misy bazéna skutočným umeleckým dielom.

Najobľúbenejšia bola glazovaná dlaždica slinku. To je spôsobené tým, že stupeň absorpcie vody je len 3%, a povrch, pokrytý glazúrou, zaisťuje neprítomnosť najmenších pórov v dlaždici.

Postup vedenia

Pokladanie dlaždíc v bazéne sa vykonávapomocou špeciálnych nástrojov určených na použitie vo vodnom prostredí. Preto je dôležité správne zvoliť lepidlo na obkladový materiál. Mala by byť odolná voči mrazu, pružná a odolná voči vlhkosti.

Lepidlo použité na montáž obkladačiek môže byť odlišné. Jeho voľba závisí od mnohých faktorov, najmä od vlastností samotnej dlaždice. Naneste lepidlo na dlaždice bazéna pomocou špeciálnej zubovej stierky na vopred položenú hydroizolačnú vrstvu.

Pokládka obkladačiek v bazéne vyžaduje použitie špeciálnych spojovacích materiálov
.

Množstvo nanášaného lepidla by malo umožniť, aby sa obkladačka pri položení upravila. Tlak na obkladačke počas inštalácie by mal byť dostatočne pevný, aby sa zabezpečila spoľahlivá priľnavosť k podkladu. Správne zvolené lepidlo na dlaždice v bazéne zabezpečí jeho atraktívny vzhľad po mnoho rokov. Okrem toho spoľahlivé upevnenie obkladového materiálu zabezpečí správny stupeň bezpečnosti počas prevádzky bazénu. Je potrebné poznamenať, že estetický vzhľad hydraulickej konštrukcie pomáha dávať škárovaciu hmotu do dlažby v bazéne. Spravidla sa volí v súlade s obkladovým materiálom.

Fotografie dlaždíc pre bazén

Video z bazéna

Pozrite si video o postupe prác na usporiadaní bazénov a odporúčaných spotrebných materiáloch.

Technológia opláštenia bazénov

Obloženie mozaikových obkladačiek

Keramická dlažba je teda ideálnym materiálom na čelenie bazénu. Je trvanlivý, praktický a má estetický vzhľad, ktorý poteší oko nielen majiteľa domu, ale aj jeho hostí.