Výber tanku na letnú sprchu: hotové kontajnery a domáca nádrž

Letnú sprchovaciu nádrž je možné vykurovať a bez použitia slnečnej energie. Podľa materiálu takejto nádrže je plast, nerezová oceľ a len oceľ. Voľba typu nádrže do značnej miery závisí od osobných preferencií osoby. Navrhujeme, aby sme spolu s nami vo všeobecnosti zvážili všetky typy nádrží a identifikovali hlavné výhody a nevýhody každého z nich.

Hotové nádrže s výhrevným telesom

Oceľová nádrž

Schéma takéhoto zariadenia je celkom jednoduchá: vykurovacie teleso je namontované priamo v nádrži. V tomto prípade musíte bezpečne nainštalovať kapacitu pre letnú sprchu a pripojiť ju k elektrickej sieti. Takto získate elektricky vyhrievanú nádrž. Príklad takejto nádrže je znázornený na obrázku. Teplota vody v ňom je regulovaná teplotným snímačom a regulátorom teploty.

Nádrž z pozinkovanej ocele s vykurovacím telesom určeným na nepretržitú dodávku vody čerpadlom

Návrhová chyba je nedostatočná tepelná izolácia. To znamená, že tanková nádrž bude mať nízky koeficient účinnosti.akcie. Estetická zložka tiež zostáva veľmi žiaduca. Okrem toho je konštrukcia navrhnutá pre konštantný prívod vody čerpadlom alebo hlavným prívodom vody. Ak sa zastaví prívod vody, potom zapnuté vykurovacie telesá môžu vyhorieť. A preto nie je možné zahrnúť takúto nádrž do siete bez dostatočnej hladiny vody v nej.

Z výhod možno identifikovať trvanlivosť. V porovnaní s konvenčnými ohrievačmi vody je sila nepochybná.

Nádrž z nehrdzavejúcej ocele

Uveďme ďalší príklad: sprchovú vaničku z nehrdzavejúcej ocele. Princíp je rovnaký. Plochá nádrž z nehrdzavejúcej ocele je vydávaná 2 typy. Na sto dvesto litrov s lineárnymi rozmermi 835x625x200 a 1250x800x200 mm.

Nádrž z nehrdzavejúcej ocele s vykurovacím článkom bude pracovať s konštantným tlakom vody
.

V porovnaní s predchádzajúcou verziou je táto konštrukcia vhodnejšia na inštaláciu jednoduchého sprchovacieho kúta. Pri plochej nádrži je požadovaná pracovná výška menšia, a preto môže byť táto nádrž inštalovaná aj v miestnosti s nízkymi stropmi. Priamym konkurentom takýchto nádrží je akýkoľvek kapacitný ohrievač vody.

Pevná konštrukcia má nevýhodu - nádrž z nehrdzavejúcej ocele potrebuje konštantný tlak vody.

Plastová nádoba

V materiáli, z ktorého je nádrž vyrobená, nie je takmer žiadny rozdiel: nehrdzavejúca oceľ, galvanizované alebo plastové. Výhodou plastovej nádrže je jej praktickosť. Nevýhoda je rovnaká: po ohreve vody musí byť sprcha odpojená od zásuvky. V opačnom prípade môže tenavyhorieť V zásade na tom nič zložité. To je len obyčajná letná sprcha dacha, nie kúpeľ s masérom. Hlavná vec je, že voda v nádrži neskončí práve vtedy, keď je hlava hojne namočená šampónom.

200 l plastová vyhrievaná sprchová vaňa

Nádrže na letnú sprchu bez kúrenia

\ t

Ak je sprcha potrebná len na osvieženie v horúcom letnom počasí, nemá zmysel ohrievať vodu. A pretože si môžete vyzdvihnúť obvyklú hermetickú nádrž. Varianty materiálov sú rovnaké ako v prvom prípade: plast, galvanizované a nerezové ocele. Existujú však aj špeciálne jednoduché nádrže určené len na skladovanie požadovaného množstva vody.

Tu by ste sa mali pozrieť na výrobok uvedený na obrázku, ktorý má univerzálny dizajn. Je možné ho namontovať na štandardné sprchové kúty, ale hlavnou výhodou je prítomnosť širokého krku, ktorý umožňuje naplnenie nádrže lopatkami.

V mnohých prípadoch je táto výhoda rozhodujúca. Napríklad takéto sprchové zariadenie je obľúbené u staviteľov alebo v nových záhradách, kde nie je žiadna infraštruktúra, žiadne studne, žiadne studne a dokonca ani nikde nie je možné skladovať čerpadlá. Jediným zdrojom vody pre takúto sprchu s dachou sú len vedre s vodou z diaľky.

Môžete použiť aj bežnú plastovú hlaveň. Ak však z hľadiska umývania nie je absolútne žiadny rozdiel, potom je z hľadiska technologickej konštrukcie lepšie sprchovací kút s plochou nádržou. Je pravda, že to bude stáťdrahšie sudy.

Letná sprchová vanička do-it-yourself

Plastová hlaveň na letnú sprchu má jednu dôležitú výhodu: môžete si ju sami osprchovať. K tomu potrebujete aj kus potrubia s vonkajším závitom. V hlavni sa vytvorí diera, vloží sa rúra a závit sa z vonkajšej a vnútornej strany utiahne maticami.

Sprchová hlavica je priamo pripevnená k voľnému koncu, ale je lepšie to urobiť cez pružnú hadicu adaptéra. Hadica môže byť upnutá hadicovými svorkami a výhoda spočíva v tom, že umiestnenie valca nebude závisieť od miesta, kde by mala ísť voda. Okrem toho sa žeriav ľahšie inštaluje nie nad hlavou, ale na boku.

Ak nie je žiadna z vyššie uvedených možností vhodná, môžete nádrž tiež zvárať sami. Nie je potrebné sa obávať vzniku hrdze, ktorá sa nachádza na stenách nádrže. Jeho častice vstupujú do objemu len počas plnenia nádrže vodou. Aby červené vločky nevyleteli zo sprchovej hlavice, musí byť rúra, ktorá berie vodu, zváraná, nie spláchnutá, ale mierne vyššia - vo vnútri nádrže. A sprchu nepoužívajte okamžite, ale desať až dvadsať minút po naplnení. Tento čas je dosť dostatočný na to, aby sa rozrušená suspenzia usadila na dne. Trúbka nad ňou bude trvať len čistú vodu.

Video: nádrž bez zvárania z práčky

Video: vyhrievaná nádrž vlastnými rukami

Video: automatická hlaveň do sprchy

Pozreli sme sa na hlavné typy a vlastnosti tankov, a teraz voľba je na vás. Avšak, neponáhľajte utrácať peniazena najdrahšom zariadení. Pamätajte, že dokonalosť nemá žiadne limity, ale vždy existuje rozumný kompromis. Okrem toho je to len o nádrži pre letnú sprchu.