Výber toho, čo pokryje podlahu na verande

Mnohí ľudia žijú v súkromných domoch, majú letné chaty, a preto každý pozná ten pocit, keď chcete sedieť v interiéri, ale pre čerstvý vzduch, vôňu kvetov a spev vtákov nie sú potrebné žiadne nové návrhy. V súkromných a vidieckych domoch môžete vidieť verandu. Učíme sa, ako pokryť podlahu na verande, aby sa príjemná zábava nezmenila na choroby.

Video: príbeh o podlahe z terasy s doskou

Vlastnosti miestnosti

Veranda je uzavretá prístavba k domu, ktorá je zvyčajne postavená pod podkrovím. Nie je vyhrievaný, takže otázka, ako pokryť podlahu v ňom, je relevantná. Je hlúpe uzavrieť túto miestnosť na zimné mesiace len kvôli chladu - je lepšie ju usporiadať múdro a vychutnať si príjemnú atmosféru po celý rok. Vzhľadom na meniacu sa klímu je miestnosť zasklená z troch alebo aspoň dvoch strán.

Je skonštruovaný z dreva alebo z rovnakého materiálu ako hlavná časť domu (tehla, betónové dosky, Cibit atď.). Hmotnosti masívneho domu a steny verandy sa výrazne líšia, tieto štruktúry nie sú pevne spojené. Čo ohrozuje návrhy a skutočne ľadovú podlahu.

Verandy sú rôzne
.

Možnosti pokládky

Podlaha na terase sa rozprestiera o 3-6 cm nižšie ako v samotnom dome. Výsledné medzery a medzery sú uzavreté podstavcom. Vykonáva sa podľa rovnakého algoritmu ako v každej inej miestnosti, ale stále existujú rozdiely.

Keďže základ bude odlišný, priestor pod podlahou si vyžaduje osobitnú pozornosť - musí byť pripravený pred položením samotnej podlahovej krytiny. Odstránime vrchnú vrstvu pôdy, zemné steny sú správne vyrovnané.

 1. Odporúča sa pokryť miesto po jeho vyrovnaní herbicídnym filmom a potom ho upevniť hustou vrstvou štrku alebo štrku.
 2. Vaše detské ihrisko pod budúcou verandou by nemalo byť len ploché, ale malo by mať mierny sklon v smere odvodňovacieho otvoru alebo odvodňovacej priekopy.

Zvážte najobľúbenejšie a nákladovo najefektívnejšie možnosti dizajnu.

Na výber je veľa (typológia a technológia)

Drevo šetrné k životnému prostrediu

Drevo je nesporným víťazom medzi materiálmi na podlahu v rôznych prístavbách, nachádza sa v každom dome druhej krajiny, takmer pri každej chate. Na verandách na mieste sú sušené a dobre brúsené dosky pokryté hladkým povrchom (aspoň ich predná strana by mala byť hladká - vyzerá slušnejšie).

Drevená podlaha - variant číslo 1

Hrúbka a šírka dosiek sa môže výrazne líšiť v závislosti od oblasti, prítomnosti alebo neprítomnosti dutín pod nimi (medzi pôdou a povlakom) a niektorých ďalších faktorov.

Ako sa to deje v praxi:

 • medzi korunamispodná časť suterénu verandy je narezaná na okraje, na ktoré sú položené dosky „hrubej“ podlahy - prvá vrstva (takže strom netrpí všadeprítomnými pavúkmi, ktoré sú hladké po doskách, odporúča sa, aby ste stavebný materiál namočili do antiseptika a namaľovali ho);
 • je možné dosky pripevniť k lagom dvoma spôsobmi - skrutkami alebo klincami (v druhom prípade vyberte dĺžku čapov tak, aby ich dĺžka presahovala hrúbku dosiek aspoň dvakrát - bude to bezpečnejšie);
 • ​​
 • najskôr kladú klince do bočných lag, pohybujúc sa smerom k stredu;
 • Uistite sa, že medzery medzi doskami nepresahujú 1 mm;
 • impregnujte vašu drevenú podlahu bioprotektívnymi prostriedkami alebo špeciálnou zmesou na báze laku, môžete ju vopred natrieť tónovacími prostriedkami - takto bude podlaha trvať dlhšie.

Užitočné rady: pokúsiť sa položiť dosky tak, aby sa ročné vrstvy na dreve „pozerali“ v rôznych smeroch vzhľadom na rovinu podlahy. Takže vaša obálka, čas od času zhromažďovanie vlhkosti v dôsledku dažďa, nebude tak zrejme deformované a ohnuté.

Drevo vyzerá draho, slúži dlhú dobu

Moderné paluby

Paluby sú z rovnakého dreva (nazývajú tento materiál terasovou doskou), ale spracované špeciálnym spôsobom. Takáto podlaha je odolnejšia voči hnilobe, nekĺzavá, trvanlivá. Vyrába sa z veľkého množstva druhov: od obyčajného smrekovca až po exotické tigerové drevo. Ďalšou výhodou - nepotrebuje pravidelné ošetrenie.redukčné emulzie.

Pri navrhovaní rozšírení existujú dva typy takéhoto pokrytia:

 • hladké obloženie;
 • so zvýšeným povrchom.

Druhá možnosť je vhodnejšia - je vhodnejšie pohybovať sa na nej a skĺznuť na ňu, aj keď je podlaha mokrá.

Inštalácia sa vykonáva otvoreným a skrytým spôsobom. V prvom prípade sa povlak na vrtákoch vŕta so samoreznými skrutkami (pred montážou by sa mali v samotných doskách vytvoriť otvory, aby sa počas práce neprasklo). Druhá možnosť - kladenie palubovky na špeciálny hardvér. Na mieste upevnenia do dosiek sa rezajú a spájajú s kovovými doskami, prednostne s doskami s antikoróznym povlakom.

Paluby - vylepšené drevo
\ t

Dôležité: podlahové krytiny potrebujú vetranie, dbajte na medzery medzi doskami, aby vzduch medzi nimi voľne cirkuloval. Po inštalácii otvorte podlahu ochranným lakom, aby ste zabránili vyhoreniu a poškodeniu vzhľadu.

Večné porcelánové dlaždice a obklady

Keramické obklady a keramické obklady sú tiež veľmi obľúbenou voľbou. Ak si vyzdvihnete mrazuvzdornú paletu tohto materiálu, podlaha bude trvanlivá, atraktívna a navyše bude veľmi jednoduchá na údržbu.

Ako sa to robí:

 1. Miesto pod nástavcom je vyplnené pieskom alebo cementovou maltou.
 2. Riešenie je rozložené na šírku zodpovedajúcu počtu riadkov, v ktorých budetepoložiť dlaždice (jej veľkosť priamo závisí od šírky samotných dlaždíc).
 3. Vyrovnaný povrch je pokrytý cementom.
 4. Dosky sme položili, poklepali a zatlačili do základne.
 5. Po niekoľkých dňoch by švy boli dobre spracované spojovacou zmesou pre vernosť.
Porcelánové obklady zlepšia váš interiér

Tip: podklad s cementom a pieskom musí byť najmenej 20 mm široký, ale spoje medzi dlaždicami by nemali byť príliš veľké.

Moderné PVC

Navrhnite základňu z PVC - získajte modernú trvanlivú podlahu bez zbytočných pohybov. Voľba textúr, farieb a výrobných techník je príjemná pre oko, kabelku a zároveň poskytuje priestor pre let spánku dizajnéra vo vás. Imitácia kameňa, laminátov s parketami, "pod dlažbou" sa dá rozlíšiť len dotykom. Krása tohto poschodia spočíva v tom, že sa nemusí osobitne pripraviť.

Ako sa postavíme:

 1. Pôda je vyrovnaná a natretá.
 2. Vyznačte priečne a pozdĺžne osi budúcej verandy.
 3. Z priesečníka určitých osí "na sucho" rozkladáme PVC.
 4. Povlak z priečnej osi prilepíme k okrajom, pohybujúc sa od stredovej časti budúcej miestnosti k stenám (môžete nalepiť na špeciálny tmel, syntetické lepidlo).

Odporúčanie: dlažba sa bude lepšie držať, ak po nalepení na ne bude opatrne chodiť so špeciálnym valcom alebo ťažkým predmetom na najhoršom mieste. Uistite sa, že všetky dlaždice ležia na rovnakej úrovni, závisí od toho kvalita vašich výsledkov a pohodlievašej domácnosti s ďalším využívaním verandy.

Dobré staré linoleum

Linoleum sa obyčajne ukladá na textilný podklad.

Linoleum - rozpočet a najrýchlejšia cesta k dôstojným podlahám

Kladenie linolea na tkaninu je veľmi jednoduché:

 1. Výber materiálu podľa vašich predstáv a cenovej dostupnosti.
 2. Dvadsaťštyri hodín pred začiatkom práce hodíme rolky tak, aby sa vyrovnali a bolo ľahšie s nimi pracovať.
 3. Úroveň sa vyrovnáva - už sme si to pamätali, že?
 4. Potom - čistenie pred nečistotami a prachom.
 5. Linoleum sa ukladá z okien - v smere svetla.
 6. Podlahu namažeme studeným asfaltovým tmelom, počkajte pol hodiny - a môžete pokračovať s lepením.
 7. Lepenie, opatrné zatlačenie linolea na povrch tak, aby sa do neho nedostali žiadne vzduchové bubliny, inak sa povlak neskôr napučia a prejde tuberkulami - škaredo.
 8. Urobte príjem v 1-2 cm, pričom po obvode plochy látky, ktorá nie je prilepená, ponechajte 8-10 cm. zvyšky z preglejky alebo drevovláknitej dosky (pre trvanlivosť tak, že náter sa pri chôdzi nepokrýva a leží hladšie).

10. Po orezaní sú medzery medzi stenami a panelom pokryté podstavcom.

Toto je úplný zoznam najbežnejších podlahových riešení na verande v našich klimatických podmienkach. Vyberte si to, čo sa vám najviac páči, ale nezabudnite, že pri použití väčšiny týchto náterov je potrebné venovať zvýšenú pozornosť izolácii.poschodie.