Vyberte si nábytok pre domáce kino a naučte sa, ako ho správne usporiadať

Takéto drahé a elitárske potešenie, ako domáce kino, v poslednej dobe, atribút vládnych dašov a luxusných sídiel iných elít, sa stalo prístupným mnohým a s dôverou zaujalo miesto v súkromných interiéroch mestských bytov a vidieckych domov. Môže to byť samostatná miestnosť alebo vyhradený priestor v obývacej izbe alebo na inom mieste, kde profesionálne zvolená veľkoplošná obrazovka, akustika a špeciálny nábytok pre domáce kino poskytujú pohodlie a „efekt prítomnosti“ diváka na pozemku filmu.

Charakteristiky usporiadania interiéru a výberu nábytku

Hlavným prvkom, okolo ktorého je postavený interiér domáceho kina, je určite starostlivo vybrané a správne nainštalované zariadenie, či už ide o súbor videoprojektorov alebo veľkých obrazoviek, plazmy. alebo televízor s veľkou uhlopriečkou. Záleží na nich, či obraz bude objemný a spôsobí, že diváci budú mať rovnaký dojem a pocit z sledovania filmu ako v dobrom kine. Výber technológie závisí od oblasti a dizajnu miestnosti a vášho rozpočtu. Tu sú dôležité technické vlastnosti zariadenia,ako rozlíšenie, kontrast, prirodzenosť farieb a špecialisti zapojení do inštalácie takýchto systémov pomôžu vybrať najlepšiu možnosť z hľadiska nákladov a kvality.

Pohovka s policami postavenými v zadnej časti chrbta výrazne zlepšuje akustiku priestoru domáceho kina v obývacej izbe
.

Dobrá akustika v miestnosti je zabezpečená nielen dobre zavedeným kvalitným systémom reproduktorov, ale aj vhodne zvoleným nábytkom pre domáce kiná, ktoré by nemali byť prekážkou šírenia zvuku. V tomto prípade by sa mali uprednostniť nízkopodlažné stoly a podstavce na uskladnenie konzol, pások, časopisov a iných drobností, ako aj nepoužitie veľkoplošných skríň. Avšak, je možné robiť bez skriňového nábytku všeobecne, ak oblasť umožňuje dať priestrannú viacmiestnu pohovku pre domáce kino so vstavanými policami a skrinkami. Textílie v interiéri domáceho kina, reprezentované zatemňovacími závesmi na oknách, kobercami, mobilnými priečkami, tiež dokonale potláčajú cudzie zvuky a prispievajú k dobrej akustike.

Atmosféra skutočného pohodlia a potešenia v domácom kine pomáha vytvoriť špeciálne navrhnutý pre tento typ čalúneného nábytku pre domáce kiná - pohovky a kreslá. Dobrý film je obzvlášť príjemné sledovať v dobrej spoločnosti, ale chute a predstavy o pohodliu každého človeka sú odlišné. Niektorí sledujú zvraty sprisahania, keď sedia, iní si chcú oddýchnuť.a popíjať svoj obľúbený nápoj, a ešte iní milujú ležať.

Konštrukcia trojmiestnej pohovky pre domáce kino umožňuje každému divákovi nastaviť si pohodlné operadlo a polohu podpery
.

Moderné kreslá a pohovky pre domáce kiná sú schopné uspokojiť všetky chute a túžby divákov. Kombinujú všetky funkcie čalúneného nábytku a domácich spotrebičov najnovšej generácie. Vďaka špeciálnym mechanizmom a mnohým nastaveniam je možné pohodlne a rýchlo nastaviť pohodlný uhol operadla, namontovať opierku hlavy do požadovanej polohy, vstavanú opierku pre nohy alebo otočiť kreslo do pohodlnej horizontálnej pohovky.

Stolné kreslo Vibro pre domáce kino
Pohodlný nastavovací mechanizmus vám umožní rýchlo a jednoducho nastaviť pohodlný uhol operadla, namontovať opierku hlavy do požadovanej polohy, vstavanú opierku na nohy alebo otočiť kreslo do pohodlnej horizontálnej pohovky
.

Vstavané stoly pre popcorn, držiaky na okuliare, vrecká na konzoly poskytujú požadovaný komfort a vibračný mechanizmus s masážnou funkciou prinesie osobitnú radosť a dodá nové pocity z sledovania filmu.

Možnosti zariadenia v závislosti od zóny umiestnenia

V závislosti od priestoru prideleného kine v byte alebo vidieckom dome existujú tri možnosti usporiadania interiéru tejto funkčnej zóny:

  • domáce kino ako funkčná časť obývačky, spálne, \ túrad, ďalšie obydlie;
  • 38. domáce kino ako samostatná, osobitne vybavená miestnosť;
  • domáce kino pod holým nebom v záhrade, nádvorí, v akomkoľvek inom otvorenom priestore súkromného domu.

Každá z týchto možností má svoje vlastné charakteristiky a výhody.

Interiér domáceho kina ako obývacej zóny

Pre väčšinu mestských bytov je táto možnosť možná iba, ale často ju vyberajú majitelia priestranných vidieckych domov. V tomto variante interiéru je často potrebné použiť už existujúci nábytok pre domáce kino, aby sa zachoval dizajnový štýl. Technika dobre postavená v drevených skrinkách v klasickom štýle však nielenže nemôže narušiť harmóniu dizajnu, ale aj zabezpečiť dobrú akustiku. A v interiéri v štýle hi-tech technických zariadení vľavo vpred sa stane veľkolepé dizajnové prvky. Špeciálna obrazovka, ak je poskytnutá v modeli video systému, je v prípade potreby zložená do výklenku vytvoreného pre ňu.

Použitie existujúceho čalúneného nábytku pre domáce kino, ktoré sa nachádza v vyhradenom priestore obývacej izby, neporušuje harmóniu interiéru, zachováva pohodlie pri pozeraní a kvalitu akustiky
.

Výhoda tejto možnosti usporiadania: nie je potrebné kupovať špeciálny nábytok, aby sa zabezpečilo pohodlie, a to znamená, že peniaze sa ušetria. Koniec koncov, v obývacej izbe môžete tiež dať disky s kazetami do existujúcich skriniek a servírovať konferenčný stolík na ľahkú večeru.Nevýhodou je zložitosť, vysoké náklady a niekedy nemožnosť zabezpečiť vysokokvalitnú zvukovú izoláciu miestnosti, ktorú je potrebné vykonať pre celú miestnosť. Aj napriek tomu, že kino má len časť.

Domáce kino v osobitne vybavenej súkromnej miestnosti

Toto je možnosť bez nedostatkov pre šťastných majiteľov priestranných priestorov. Dokonalá efektívna zvuková izolácia miestnosti pomocou akustických panelov, kombinácia svetlých a stmievaných svetiel, pohodlné moderné pohovky pre domáce kino vám umožnia naplno si vychutnať možnosti modernej videotechniky.

​​
Moderné kožené kreslá dokonale zapadajú do klasického štýlu interiéru domáceho kina a obrazovka v plnej veľkosti v drevenom ráme vyzerá ako kus maľby

Ak ste športový fanúšik, svoje domáce kino môžete vybaviť niekoľkými obrazovkami a súčasne sledovať priebeh niekoľkých futbalových zápasov. Ak chcete stráviť veľa hodín sledovaním filmov, potom v samostatnej miestnosti kina je miesto pre bar, chladničku, servírovací stôl a ďalšie veci, ktoré sú pre vás dôležité. Súčasne, štýl interiéru môže byť akýkoľvek, pokiaľ vaša fantázia a prostriedky sú dosť.

Vonkajšie domáce kino

Vytvorenie najnovšej generácie modelov domáceho kina, ktoré sú odolné voči vlhkosti, až do silného dažďa, umožnilo vlastníkom vidieckych domov uskutočniť filmové premietania.pod holým nebom. Zariadenia tohto typu môžu byť inštalované v špeciálne vybavených altánkoch, terasách, terasách alebo priamo na trávniku.

Klimatické podmienky umožnili natrvalo umiestniť domáce kino na otvorenú terasu vidieckeho domu a jeho nábytok zodpovedá štýlu interiéru
.

Možný je aj variant, ktorý nevyžaduje stacionárnu inštaláciu zariadenia, pretože odvíjací plát a kompaktný projektor je možné kedykoľvek odstrániť.

Obrazovku s plnou veľkosťou, kompaktný projektor, výkonné reproduktory, ľahké stoličky a záhradné lavičky je možné rýchlo nainštalovať na trávnik alebo do záhrady a odstrániť ihneď po sledovaní filmu
.

Reproduktory môžete zapnúť aj pri plnom výkone a pohodlne používať akýkoľvek nábytok.

Najnovšie úspechy vedy a techniky poskytujú prakticky neobmedzené možnosti pre kvalitné vybavenie a vytvárajú príjemnú a príjemnú atmosféru v sálach domáceho kina a len výber vybavenia a nábytku, ktorý je pre vás optimálny, závisí od vašej predstavivosti a bohatstva.