Vyhodnocujeme nevýhody a výhody stretch stropy, porovnať, správne vybrať

Časy, kedy medzi možnosti dokončenia stropu najviac inovatívne bolo lepenie na strope tapety, sú nenávratne preč. Dnes sú vítané akékoľvek pokusy s tvarom (zakrivené a viacstupňové stropné konštrukcie, štukové výlisky) as obsahom (drevo, plast, penový plast, zrkadlové plátno) a varianty. Medzi inými, stretch stropy, prilákať dokonale hladký povrch povrchu a rôzne farby. Estetické výhody strešných stropov sú zrejmé, ale čo životné prostredie? Je tento druh stropného usporiadania dostupný materiálne? Je to trvanlivé? - Pozrime sa podrobne na to, čo sú napínacie stropy - klady a zápory vzhľadu, výkonu, inštalácie.

Najprv definujeme kritériá hodnotenia možnosti stropného usporiadania.

Kritériá pre dôkladné posúdenie

 1. Vzhľad.
 2. Náklady.
 3. Výkonnostné charakteristiky.
 4. Environmentálna prijateľnosť.
 5. Jednoduchá inštalácia.
Tmavý lesklý strešný strop priťahuje schopnosť odrážať predmety nábytku
.

Zariadeniestrešný strop je veľmi jednoduchý - jedná sa o veľmi tenký tenký PVC film alebo polyesterovú tkaninu. Upevnenie materiálu sa vykonáva pomocou špeciálnych lamiel (bagety), pevne pripevnených k stene alebo stropu (v závislosti od tvaru budúcej konštrukcie).

Vzhľadom na veľkú rozmanitosť textúr a farieb materiálu je možné vytvoriť neuveriteľné kombinácie v interiéri. Zvážte zjednodušenú klasifikáciu zavesených podhľadov na vonkajších vlastnostiach PVC fólie.

Odrody strešných stropov

  \ t
 1. Lak - vytvára hladký povrch s malou odrazivosťou vo viac ako 100 farebných variantoch. Čím tmavšia je farba stropu, tým je odrazivosť výraznejšia.
 2. Matt - čo je podobné tradičnej povrchovej úprave, ale výrazne odlišný v dizajne. Žiadny oslňujúci alebo zrkadlový efekt.
 3. S účinkom "kovového" - takýto strop je podobný laku, ale výsledný povrch sa neodráža ako zrkadlo, ale odráža svetlo s charakteristikou blikania kovu. Náklady na tento typ filmu sú mierne vyššie ako obvykle.
 4. Saténový strop má hladký reliéf, je podobný matnému, neoslňuje. Svetlo sa len mierne odráža od povrchu a vytvára jemný odtieň perlete.
 5. Perleť - povrch sa leje rôznymi odtieňmi.
 6. S tlačou fotografií.
 7. S optickými vláknami.
 8. Rôzne textúry (imitácia textúry semiša, dreva, kože).
Saténové plátno hladké matnépovrch s jemným perleťovým leskom, ktorý sa objavuje len v priamom svetle zo slnka

Pokiaľ ide o krásu a sýtosť farieb, ani maľovaná štruktúra sadrokartónových dosiek, ani omietnuté a omietnuté povrchy betónových dosiek nemôžu zodpovedať stropu strechy. Film vytvára dokonale hladký povrch, skryje všetky chyby stropu: praskliny v spojoch dosiek, rozpadajúce sa bielizeň, alebo tapeta zaostávajúca po okrajoch. Výsledkom je, že z povinného zoznamu sú vylúčené prípravné práce náročné na prácu (dôkladné vyrovnanie povrchu atď.) A konečná úprava.

Štruktúry sadrokartónových dosiek, na porovnanie, po inštalácii je potrebné tmel, brúsiť, natierať a strešný strop je rýchlo inštalovaný (v priebehu niekoľkých hodín). Ak teda vezmeme do úvahy náklady na všetky materiály vyrobené prípravnými a dokončovacími prácami, natiahnuté stropy, a to aj pri vyšších počiatočných nákladoch, sú v konečnom dôsledku lacnejšie.

Stretch strop s fotografickou tlačou vám umožňuje vytvoriť nespočetné jedinečné možnosti pre dekor
​​

Hodnotenie výkonnosti

Podhľadové fólie z PVC sú dokonale umývateľné, nebojí sa vlhkosti, nehoria. Závažné výrobné firmy garantujú desaťročnú životnosť svojich výrobkov, ale skutočná doba prevádzky je dvojnásobná.

Okrem toho je vysokokvalitný film taký silný, že vydrží hmotnosť približne 100 litrov vody na m2 , čo je obzvlášť cenné, keď susedia povodne zhora. Toto málokedy nechalale stále sa to deje. Konštrukcia sadrokartónu (aj v prípade použitia lepenky odolnej voči vlhkosti) nie je určená na priamy kontakt s vodou.

Stretch strop je vodotesný, trvanlivý, estetický, vhodný na usporiadanie miestností s ťažkými prevádzkovými podmienkami

Stretch strop je bezpečný pre životné prostredie, má vlastnosti proti prachu. Na základe vyššie uvedených informácií môžete pomocou

uviesť hlavné výhody stropného usporiadania

Hlavné výhody strešných stropov
 • estetika;
 • 61) odolnosť proti vlhkosti;62) požiarna bezpečnosť;63) šetrnosť k životnému prostrediu;
 • rýchla inštalácia, nízke náklady;
 • maskovací účinok.

Medzi mnohými výhodami je miesto pre nedostatky, buďme objektívni v našom hodnotení.

Nevýhody napínacích stropov

 • s natiahnutými stropmi je potrebná opatrná manipulácia, môžu sa ľahko poškodiť ostrými predmetmi a nedajú sa opraviť sami;
 • inštalácia sa vykonáva len s použitím drahého vysoko špecializovaného zariadenia;
 • zvarové švy sú mierne viditeľné na lesklých PVC stropoch;
 • fólia stráca svoju pevnosť pri nízkych teplotách (pod 0 ° C);
 • Výkon použitých reflektorov je obmedzený.

Zhrňte získané informácie. Najrýchlejší a najjednoduchší spôsob, ako získať hladký, hladký povrch stropu, je usporiadanie konštrukcie panelu upevneného na kovovom alebo plastovom profile (strešný strop). CZ praktického hľadiska je zavesený strop jedným z najuniverzálnejších: je vhodný pre akékoľvek priestory z hľadiska výkonu. Dôležitým bodom je citlivosť na stúpajúce a klesajúce teploty. Inštalácia strečového stropu vyžaduje primeranú kvalifikáciu a určitú opatrnosť pri práci.

Postup inštalácie: video