Výhody použitia roštových stropov v kuchyni: atraktívne strany riešenia

Aká je najdôležitejšia vec v kuchyni? Chladnička? Sporák? Borsch? Každý má svoje vlastné hodnoty, ale pravdepodobne každý súhlasí s tým, že najdôležitejšou vecou v kuchyni je praktickosť a estetika jeho prvkov. Podlaha musí byť trvanlivá a spoľahlivá, steny musia byť ľahko umývateľné a čisté, nábytok musí byť pohodlný a krásny, a strop ... Strop by mal byť luxusný a žiadny iný! Rack stropy pre kuchyňu - to je presne rovnaký luxus, ktorý môže premeniť obyčajný námestí do zaujímavého a štýlového kúta pohodlia a tepla.

Čo je roštový strop?

Strop regálu a pastorka bol nazývaný, pretože pozostáva z viacerých líšt vyrobených z hliníka alebo ocele. Tenké a široké farebné pruhy sa perfektne dopĺňajú, vytvárajú ilúziu letu a výšky a bodkované podsvietenie tento dojem len posilní.

Všetky lamely sú potiahnuté niekoľkými vrstvami laku alebo akýmkoľvek iným obkladovým materiálom. Existujú dokonca aj modely z dreva - ale spravidla nie sú takéto výrobky dostupné širokému spektru spotrebiteľov a sú vyrobené na objednávku.

Najobľúbenejším typom roštových stropov je strop hliníkových lamiel. Je odolný, spoľahlivý, ľahko sa inštaluje a zároveň maximálnepraktické - je ľahko umývateľné a vôbec sa nebojí vlhkosti.

Hrúbka koľajníc sa môže pohybovať od 0,3 do 0,5 mm. Pomocou nich môžete vytvoriť dokonale rovný a zakrivený strop.

Flexibilné lamely vám umožnia vytvoriť jedinečný a jedinečný strop vo vašej kuchyni
.

Ten je vyrobený zo špeciálne ohnutých koľajníc. Všeobecne platí, že vďaka regálovým konštrukciám môžete dať stropu v kuchyni veľmi odlišný štýl a obraz, od klasického bieleho hladkého povrchu až po viacúrovňové závesné systémy s množstvom reflektorov.

Varianty latových konštrukcií

Stropy stojanov sú trojakého typu:

 1. stropné laty otvoreného typu
 2. stropy z latov uzavretého typu
 3. stropy bez medzier

Otvorené roštové stropynaznačujú prítomnosť medzi lamelami malých medzier, cez ktoré sa lopatky opierajú. Tak, aby trhliny nepokazili vzhľad stropu, sú pokryté tenkými koľajnicami, ktoré môžu byť farebné aj tónové so stropom.

Otvorené konštrukcie regálov sa spravidla montujú v miestnostiach s významnou výškou stien a plochy.

Systém otvoreného stropu regálov
\ t
Vzhľad otvoreného stropu: špeciálne tenké lamely s chrómovaným povrchom pokrývajú medzery medzi hlavnými prvkami
.

Uzavreté latové stropysú namontované bez medzipodlahových vložiek. Povrch tejto konštrukcie je takmer plochý, hoci medzi lamelami"Peep" hluché medzery, ktoré však nepokazia vzhľad stropu. Spôsob montáže uzavretého stropu je podobný inštalácii otvorených stropov.

Schéma stropu typu regálu
\ t
Vzhľad uzavretého stropu typu regálu sa vyznačuje neprítomnosťou vložiek medzi rebrami
.

Roštové roštové stropysa montujú z lamiel, ktoré majú špeciálny spôsob montáže, ktorý umožňuje vytvoriť dokonale plochý a hladký povrch. Štrbina však nebola zrušená, ale strop pozostáva z koľajníc, ale ich hĺbka je zanedbateľná (len niekoľko milimetrov). Montáž tejto konštrukcie sa vykonáva pomocou špeciálnych traverz s malými výčnelkami na upevnenie koľajníc k nim.

​​
Bezšvový roštový strop poskytuje schopnosť vytvárať dokonale rovný povrch s minimálnymi medzerami

Výhody a nevýhody v podmienkach kuchyne

Stropy stojanov sú jednoducho darom pre kuchyňu, pretože majú množstvo vlastností, ktoré sa dajú bezpečne používať v mokrom a tukovom stave. Takže, roštové stropy:

 • odolné voči vysokej vlhkosti a teplotným výkyvom;
 • dokonale skryli všetky nedostatky stropu, či už je to medzera v strope alebo banálne nezrovnalosti;
 • sa ľahko a rýchlo montujú, pretože si to nevyžaduje dlhé prípravné práce súvisiace so zarovnaním stropu;
 • sa dajú ľahko udržiavať a udržiavať;
 • sú trvanlivé;
 • sú ideálne prevytváranie viacúrovňových stropov s bodovým osvetlením;
 • spĺňajú požiadavky požiarnej bezpečnosti;
 • sú vyrobené z ekologických materiálov;
 • sú antistatické.

Existuje však jedna malá nevýhoda: roštové stropy ukradnú výšku miestnosti, takže ak váš byt nemá dostatočnú výšku stropu, potom si stokrát premyslite, než sa rozhodnete inštalovať zavesené konštrukcie.

Tento mínus sa však dá ľahko vylúčiť pri pohľade na dlhý zoznam pozitívnych vlastností roštových stropov.

Optimálny farebný gamut

Z nejakého dôvodu sa mnohí domnievajú, že strop v kuchyni by mal byť biely. Ale prečo je kuchyňa horšia ako tá istá obývacia izba alebo spálňa, v ktorej môže byť „vrchol“ čokoľvek? Áno, nič! Rack stropy uľahčujú vytvorenie zaujímavého dizajnu v kuchyni, pretože sú vyrábané nielen v bielej, ale aj v šedej, čiernej a dokonca aj zlatom prevedení.

Farby roštových stropov

Strop pozostávajúci zo zrkadlových lamiel, ktoré vytvárajú efekt hĺbky a objemu, vyzerá veľmi originálne.

Okrem monochromatických variantov niektorí výrobcovia ponúkajú aj veľmi nezvyčajné viacfarebné modely - taký jasný, šťavnatý, kreatívny strop dokonale doplní vašu kuchyňu a dodá mu exkluzivitu a osobitný dotyk.

Zaujímavé kombinácie farieb vám umožňujú vytvárať jasné a štýlové snímky

Roštové stropy nie sú len krásnymi ozdobnými prvkami, ale sú aj cenovo dostupným spôsobom.Zdobia vašu kuchyňu. Náklady na rack konštrukcie je oveľa nižšia ako ceny za strešné stropy, ale mierne prevyšuje náklady na stropné dlaždice. Aj keď, ak porovnáte všetky tri možnosti dokončenia kuchynských stropov, regálový systém bude stále pred nami.

Video: Porovnať s inými možnosťami

\ t