Vymenovanie a pokyny na používanie Izospan In a iných typov tejto značky

Dnes nie je možné postaviť dom bez použitia energeticky úsporných technológií. Pomocou moderných materiálov bolo možné rýchlo a efektívne ohriať budovu, chrániť ju pred vetrom a vlhkosťou. Obzvlášť obľúbené sú membrány a fólie Izospan vďaka širokej škále aplikácií a jednoduchej inštalácii. Pred zakúpením tejto izolácie sa oboznámte s technickými špecifikáciami, prečítajte si návod na použitie Izospan B, A, C, D, F a odporúčania pre inštaláciu tohto materiálu.

Čo je Izospan a jeho použitie

Keď chápeme, čo je Isospan, malo by sa chápať, že produkty tejto série sú veľmi rôznorodé. Jedná sa hlavne o parotesné fólie a membrány. Sú úplne transparentné a vodivé, alebo prechádzajú vlhkosťou len v jednom smere. Samostatná kategória materiálov, okrem vyššie uvedených vlastností, funguje ako dodatočnátepelná izolácia.

Izolácia pre rôzne úlohy
\ t

Izospan je nevyhnutný pre stavbu domov, kúpeľov, stavbu striech nad akýmikoľvek priestormi. Rôzne typy Izospanu majú rôzne účely. Svojou pomocou sa na strechách vyrábajú nepremokavé vrstvy, ktoré sa používajú ako bariéra proti vlhkosti pri zohrievaní stien a stropov miestností, zvyšujú energetickú účinnosť kúpeľov a sauny.

Porovnanie druhov

Izolačné materiály tejto značky sa stali všeobecne známe vďaka širokému spektru aplikácií a nízkej cene. Najobľúbenejší bol Izospan V, pretože sa dá použiť ako v interiéri, tak aj na izoláciu striech, podláh, stropov.

Možno sa pýtať, prečo je také dôležité používať parozábranu. Faktom je, že priestory sú najčastejšie izolované rôznymi druhmi minerálnej vlny, pretože je ekologická, lacná a ľahko sa inštaluje. Avšak minerálna vlna má jednu veľkú nevýhodu - stráca svoje izolačné vlastnosti, keď je mokrá.

S cieľom chrániť izoláciu pred vniknutím vodnej pary a kondenzátu sa používajú fólie parozábrany. Okrem izolácie izolácie Izospan chráni drevené prvky konštrukcie pred hnilobou a železom pred koróziou. Na strechách sa fólia montuje na rovnaké účely, ako aj na ochranu pred vetrom.

Tepelná izolácia pomocou parotesnej zábrany pomáha posunúť rosný bod

Účel a technické vlastnosti rôznych typov

V závislosti od typu, technického charakteruIzospan sa môže výrazne líšiť. Všetky izolácie majú vlastný štítok. Takže na predaj nájdete Izospan s písmenami A, B, C, D, F, R, ako aj s kombináciami dvoch písmen, s návodom na použitie každého typu sa bude líšiť.

Na uľahčenie klasifikácie možno všetky výrobky rozdeliť do troch hlavných skupín:

 • hydroizolačné a izolačné membránové materiály;
 • 48. hydrofilné a parotesné fólie s rôznymi vlastnosťami;​​
 • parotesné materiály s tepelnoizolačnými a energeticky úspornými vlastnosťami.
Rôzne parozábrany Izospan

Hydroizolačné a vetruvzdorné membrány

\ t

Táto skupina zahŕňa materiál triedy A. Technické vlastnosti Izospan A umožňujú použitie v takýchto prípadoch:

 • izolácia vonkajšej izolácie;
 • vetrané fasády;
 • šikmé strechy s izolačnou vrstvou a bez nej;
 • rámové steny;
 • podkrovia.
Použitie Izospan A na vonkajšiu parotesnú zábranu

Charakteristiky určitých typov tohto materiálu:

 • Izospan A. Má najvyššiu priepustnosť pre pary medzi svojimi kolegami. Zároveň umožňuje, aby vlhkosť opustila miestnosť, ale neumožňuje jej vstup, čo zabraňuje tvorbe kondenzátu. Pri inštalácii sa vyžaduje vytvorenie vzduchovej medzery.
 • Izospan AM a AS. Predstavujú trojvrstvový membránový materiál, ktorý nevyžaduje ventiláciu. Má menšiu priepustnosť pár v porovnaní sIzospan A.
 • Izospan A s OZD. Zloženie tejto membrány obsahuje retardéry horenia, ktoré umožňujú jej použitie pri zváraní.
 • Izospan AQ proff. Má zvýšenú pevnosť a trojvrstvovú štruktúru, ako aj vodotesné vlastnosti.
Takto vyzerá Izospan v

, odolné proti vlhkosti a pary bariérový film

Snáď najviac rozsiahle a pary bariérové ​​materiály požadované skupiny pozostávajúcej Izospan stupňa B, C, D, R. Hlavnou úlohou týchto filmov - vytvoriť spoľahlivý bariéru medzi izoláciou a vlhkosť vo forme vodnej pary alebo kondenzátu.

Technické vlastnosti Izospan B, C a iných podobných značiek:

 • Izospan V. Toto je jeden z najobľúbenejších typov parotesných bariér, vďaka jedinečným vlastnostiam materiálu za relatívne nízku cenu. Tkaniny na jednej strane sú hladké a parotesné, na druhej strane hrubé, vláknité. Táto štruktúra zabraňuje hromadeniu kondenzátu - kvapky vlhkosti sú rozptýlené na vláknitom povrchu a potom sa bezpečne odparia. Aplikuje sa na parotesnú zábranu vnútorných stien, podkroví, soklových a medzivrstvových prekrytí.
 • S. Isospan Používa sa na ochranu izolácie na šikmých strechách, ako aj na izoláciu betónových podláh.
 • Izospan D, DM. Veľmi odolný materiál, ktorý vydrží ťažké bremená. Používa sa pri montáži plochých a šikmých striech a môže sa použiť aj ako dočasná strecha. Vhodné aj na izoláciu betónových podláh a suterénov.
 • Izospan RS, RM. Odolný trojvrstvový materiál. Odolný voči namáhaniu vplyvom vrstvy polypropylénovej sieťoviny. Používa sa na všetky typy striech, podláh, stropov a stien.
Technická špecifikácia Isospanu
\ t

Materiály šetriace energiu s reflexnou vrstvou

Do tejto skupiny patria materiály s fóliovaným povlakom. Izospan s označením F vďaka svojej štruktúre výrazne znižuje tepelné straty vo vykurovaných miestnostiach.

Druhy a rozsah fóliovaných povlakov:

 • Izospan FB. Skladá sa z tenkej hutnej stavebnej lepenky, tzv. Sulfátového papiera, s metalizovaným polyesterovým povlakom. Používa sa na zakrytie miestností v kúpeľoch a saunách. Zachytáva až 90% tepelného žiarenia.
 • Isospan FD. Tkanina na báze polypropylénu s fóliovou vrstvou. Používa sa na zakrytie podkrovia, usporiadanie tepelne izolovaných podláh.
 • Izospan FS. Má podobné vlastnosti ako FD Izospan, ale pozostáva z netkanej textílie. Používa sa na izoláciu šikmých striech a rámových stien.
 • Izospan FX. Okrem reflexnej fóliovej vrstvy má penový podklad s hrúbkou 2 až 5 mm. Používa sa ako samostatná tepelná izolácia alebo v kombinácii s inými vykurovacími telesami na obklady stien, podlahy, podkrovia, ako aj reflexné mriežky a podklad pod laminátom.
Izolácia fólie pre kúpeľ

Všeobecné pravidlá pre inštaláciu parotesnej zábrany Izospan

Aby sa priestor mohol ohradiť fóliou proti parnej zábrane, nie je potrebný.pozvať kvalifikovaných pracovníkov. S inštaláciou je celkom možné vyrovnať sa sami. Nezáleží na tom, či používate značku A, B, C, D alebo F spoločnosti Izospan;

Začiatočníci majú často otázku: na ktorú stranu na vrch Izospan. Existujú určité pravidlá pre rôzne značky:

 • Isospan B a ďalšie dvojvrstvové fólie na stenách sú upevnené hrubou stranou vo vnútri miestnosti. Rovnakým spôsobom prichádzajú s izoláciou stropu alebo podkrovia. Na podlahe by sa hrubá strana mala pozerať dolu;
 • Fóliové materiály sú pripevnené v lesklej vrstve na stranu miestnosti. Iba v tomto prípade sa predpokladá, že pokovovanie prejaví svoje úspory energie;
 • ak je jedna strana plátna natretá bielou farbou, potom by táto strana mala smerovať k izolácii. Toto pravidlo platí pre Izospan AM, AS, AQ proff.
Čepele sú uložené s minimálnymi spojmi

Izolačné dosky sa položia s presahom 15 - 20 cm nad sebou. Pri obkladaní je vnútrajšok materiálu položený s presahom na podlahe alebo strope. Súčasne sa snažte urobiť minimálne švy a existujúce sú hermeticky zlepené špeciálnou páskou.

Pri montáži akýchkoľvek fólií a fólií budete potrebovať nasledujúce materiály a nástroje:

 • požadovaný počet kotúčov izolácie;
 • metalizovaná lepiaca páska na upevnenie spojov;
 • stavebný nôž;
 • konštrukčná zošívačka so sponkami;
 • drevené lamely nie sú hrubémenej ako 2 cm, ak montážna technológia vyžaduje vetranie;
 • skrutky do dreva, ak sa používajú upínacie lišty;
 • Skrutkovač alebo pevný skrutkovač.
Parotesná zábrana vnútorných stien

Ako nasadiť Izospan rôzne prvky konštrukcie

Je vhodnejšie vykonať inštaláciu spoločne, keď sa odvíja a drží kotúč, a druhá sa zaoberá priamo spojovacími materiálmi. Pri vnútornom obložení stien sa spravidla používa Izospan B podľa pokynov v návode na použitie.

Podrobný návod na izoláciu stien v interiéri

Pred začatím práce je potrebné vypočítať, koľko materiálu je potrebné. Vypočítajte plochu stien, ktoré sa majú orezať. Z tohto dôvodu sa z celkovej plochy odpočíta plocha okien a dverí. Výsledná postava je rozdelená na plochu plátna v rolke (spravidla je to 35,7 m2). Konečná číslica zobrazí požadovaný počet rolí.

Kladenie parotesnej zábrany na stenu

Inštalačné pokyny pre Izospan na stenách:

 1. Na stenách zapĺňajú zvislé tyče pozdĺž hrúbky otepľovacej vrstvy. Priestor medzi tyčami je vyplnený izoláciou.
 2. Výrez Iszospan začína od spodného rohu. Plachta je umiestnená horizontálne, aby sa minimalizovali spoje. Pre štandardnú výšku miestnosti sú spravidla dostatočné dva horizontálne panely. Valec je odvíjaný, potom je aplikovaný hladkou stranou na izoláciu a upevnený na viacerých miestach pomocou zošívačky, čím sa svorky uvedú do pohybu.drevené tyče.
 3. Po dosiahnutí ďalšieho rohu materiál nie je narezaný, ale pokračuje v odvíjaní. Čím menej spojov, tým lepšie bude parotesná zábrana. Nezabudnite na prekrytie na podlahe, malo by byť asi 20 cm
 4. Keď je celá spodná časť miestnosti pokrytá fóliou, pokračujte do hornej časti. Práca vedie na rovnakom princípe ako je uvedené nižšie. Tkanina je položená tak, že je 15-20 cm šiel na strop, rovnako ako na spodnej vrstve izolácie.
 5. Všetky spoje fólie sa opatrne prilepia páskou. Miesta, kde boli upevňovacie prvky vyrobené z konzol, tiež zapečatené. Je veľmi dôležité, aby vzduch z miestnosti nespadal pod vrstvu parotesnej zábrany.
 6. Ak si návod na použitie Izospanu vyžaduje vetranie, drevené tyče by mali byť priskrutkované najmenej 2 cm hrubé pozdĺž tyčí, cez izoláciu skrutkami.
Inštalácia Izospanu na stenu

Pravidlá inštalácie Izospanu na streche

Na ochranu šikmých izolovaných striech sa odporúča použiť značku Izospan A. Pred začatím práce vypočítajte plochu strechy a potom vypočítajte požadovaný počet valcov.

Podrobný návod na inštaláciu Izospan A, AM, AQ proff pre izoláciu striech:

 1. Inštalácia parotesnej zábrany sa začína po položení vrstvy izolácie na strechu. Práca sa vykonáva zdola nahor, plátno sa odvíja v horizontálnom smere.
 2. ÚspešneBiela strana bez nápisov na izolácii a upevnená zošívačkou a sponkami. Uistite sa, že materiál nepropadá, inak pri silnom vetre môže izolácia plávať a dokonca vydávať nepríjemné zvuky.
 3. Nasledujúce plátno sa prekrýva na prvom plátne. Podobne aj so všetkými ostatnými plátnami. Na hrebeni strechy sa snažte vyhnúť spoju, plátno by sa malo ohýbať v smere susedného svahu.
 4. Na bezpečné upevnenie izolácie, ako aj na zabezpečenie potrebnej vetracej medzery, sa cez Izospan priblížia drevené koľajnice s hrúbkou minimálne 4–5 cm, ktoré umožnia voľný pohyb vzduchu v streche a budú slúžiť aj ako základ pre následnú montáž strešnej krytiny. ,
Rôzne možnosti montáže parotesnej zábrany na streche

Aby strecha získala maximálne úspory energie, je na strane podkrovia položená ďalšia vrstva parotesnej zábrany. Môže to byť Izospan B alebo napríklad zmarený Izospan F.

Fóliový náter v podkroví

Ako položiť Izospan na podlahu

Na izoláciu betónovej podlahy by bola najlepšia voľba Izospan C alebo D. Namontuje sa priamo na betónovú dosku, ktorej pole sa leje tenkou vrstvou poteru, na ktorej je položená dlažba alebo podlaha. ďalší povlak.

Parozábrana podlahy

U tepelne izolovaných podláh sa trochu odlišne:

 1. Izospan C alebo D je položený na podlahe návrhu a nezabúda na prekrývanieStrnádka.
 2. Na hornej strane izolácie sa montuje laná a vrstva izolácie, ako je minerálna vlna.
 3. Priestor medzi priehlbinami je pokrytý Isospanom B alebo kovovým Isospanom F. Listy sú položené s presahom 15 - 20 cm a lepia všetky spoje páskou.
 4. Nad zloženým „koláčom“ na polenách položili vrchný náter dosiek.
Betónová podlaha

Na laminátové podlahy sa používa Izospan FX 2 mm hrubá. Je zakrytý pripraveným, úplne plochým podkladom lesklou stranou nahor. Tkaniny sa ukladajú na konci bez prekrytia a potom sa opatrne utesňujú fóliovou páskou. Na takto pripravený laminát podlahy.

Vďaka širokej škále materiálov sú výrobky spoločnosti Izospan relevantné takmer vo všetkých fázach výstavby domu - od podlahy až po strechu. Pomocou fólií a membrán, ktoré zabraňujú tvorbe pary, je ľahké urobiť domácu energeticky účinnú.