Vytvárame malé architektonické formy vlastnými rukami

Oceňujete príjemné veci? S najväčšou pravdepodobnosťou áno! S nimi sa náš život stáva farebnejším a rôznorodejším. Môžu nás obklopovať všade - doma, v práci a dokonca aj mimo mesta. Ako je to možné? Začína vybavovať miesto, kde sa nachádza chata, dom alebo kaštieľ, nezabudnite na také prvky ako malé architektonické formy (LFA). S nimi vaše stránky budú vyzerať atraktívnejšie, esteticky a pohodlne. Ako to dosiahnuť, budeme diskutovať v našom článku.

Prečo existuje potreba držiteľov povolení na uvedenie na trh

Už dlho sme poznali malé architektonické formy. Možno nie každý vie, že toto je názov pre bežné lavičky, altány, atletické ihriská atď. Patrí medzi ne všetko, čo zdobí krajinu, a tiež má funkčný účel - to sú dekoratívne kompozície, malé budovy a rôzne zariadenia.

Deň začatý pitím čaju v takomto altánku prinesie veľa radosti
.

Aká je ich úloha? Takže budete robiť jasné dodatky k výstavbe krajiny pozemku, záhrady alebo park plochy. MAFY musí byť originálny, vhodný na použitie a vyrobený zo špecifického materiálu. V konečnom dôsledku je potrebné ich ekologicky prispôsobiť okolitej krajine,vytvoriť atmosféru pohodlia, pohodlia a krásy. S nimi, každý plot vyzerá hotový, noblesne a elegantne. Vo výrobe, výroba malých architektonických foriem zahŕňa použitie kvalitných materiálov. Aké riešenia pre poskytovanie je možné realizovať samostatne?

Klasifikácia MAFOV

Rozmanitosť týchto dekoratívnych a funkčných prvkov je veľmi veľká. Sú rozdelené podľa účelu, materiálov a použitia rastlín v nich. Pozrime sa na každú samostatne.

Podľa označenia

Prečo sú MAF potrebné? V prvom rade by mali potešiť svojím vzhľadom a prinášať estetické potešenie. Po druhé, ich úlohou je zlepšiť podmienky pre rekreáciu a pobyt. V závislosti od funkčného účelu sú rozdelené do nasledujúcich skupín:

 • Rozdelenie územia do zón
Nádherný kútik pre samotu a reflexiu

Často existuje potreba vizuálneho alebo fyzického oddelenia jednej časti lokality od druhej. Môže to byť napríklad rekreačná oblasť a pracovná plošina. Malé architektonické formy pre záhradu pomáhajú skryť inventár, hospodárske budovy atď. Z očí. V tejto funkcii sú:

 • mosty a oblúky;
 • 39) schody a zábradlia;
 • oporné a ozdobné steny;
 • plastiky a topiary;
 • fontány a hrnce.

Vďaka mostom a balustrámam, oblúkom a ohraničujúcim stavbám sú niektoré časti záhradného pozemku oddelené od ostatných. Tieto dekoratívne prvky sú navrhnuté tak, aby zdôrazňovali štýl avytvoriť jedinečnú tvár infieldu.

Špecifické prvky sú topiary - sochy, ktoré vyrezali z rastúcich zelených kríkov a stromov. Vykonávajúc čisto dekoratívnu úlohu tiež rozdeľujú priestor do samostatných zón.

Keď hovoríme o záhradných sochách, tradične myslíme na obyčajné sochy. Malé architektonické formy betónu však môžu byť vo forme vtáčej cesty, ktorá sa nachádza v centrálnej časti umelej nádrže, jaskyne s lavičkou, ozdobných mostov, mlynov atď.

 • Vytváranie miest na rekreáciu

V poslednej dobe čoraz viac ľudí využíva miesta svojej krajiny výlučne na rekreáciu. V tomto prípade môže byť krajinotvorná výzdoba vybavená:

 • záhradný a vidiecky nábytok;
 • 52) altány a lavičky;53) športové ihriská a hojdačky;
 • detské herné komplexy;
 • ohrievače atď.

Najobľúbenejším typom MAFOV sú tŕne. Viac ako jedno storočie sú spojené s miestom samoty a odpočinku. V súčasnosti sú letné (otvorené) a celoročné (glazované).

 • Poskytovanie mimoriadnych zariadení
Toto jedinečné nádvorie mohli vytvoriť iba ľudia s rozvinutou predstavivosťou a zlatými rukami
.

Zlepšiť vybavenie domácností a vytvoriť ďalšie pohodlie pomocou:

 • svietidlá;
 • pekné urny;
 • fontány na pitnú vodu.

Ak chcete vidieť, ako môžeteharmonicky zapadajú do krajiny tieto malé architektonické formy, fotografie zverejnené na internete, vám poskytne neoceniteľnú pomoc.

Podľa použitia rastlín

Podľa aplikácie rastlín sa MAPS delia na dva typy - zdobené zelenými a kvetmi a existujúce nezávisle, tj bez nich. Druhá časť bola diskutovaná vyššie a prvá z nich je:

 • Trellis .Je vyrobený vo forme kovového alebo dreveného podpery pre horolezcov. Sú oplotené z rekreačných oblastí z obchodných priestorov.
 • Pergola .Toto je názov samostatnej stavby alebo prístavby do domu, ktorého strecha predstavuje sieť pokrytú rastlinami. Pod ním môžete vytvoriť miesto na oddych, vybavené ozdobnými stolíkmi, lavičkami, grilom. Lezecké ruže, plamienky, hrozno, chmeľ možno použiť ako lezecké rastliny.
 • Bosquets. Toto je názov „zelených“ miestností so stenami špeciálne upravených stromov a kríkov. Tento prvok krajinného dizajnu pochádzal z Francúzska a bol tu použitý v XVI. - XVII. Storočí.
 • Hrnce alebo kvetináče s kvetmi. Všetci milovníci kvetov môžu urobiť takéto malé architektonické formy vlastnými rukami. Sú umiestnené na najvhodnejších miestach dvora a záhrady.

Podľa výrobných materiálov

V závislosti od materiálov, z ktorých sa dekoratívne prvky vyrábajú, sa tieto delia na MAPS, vyrobené z

  .
 • betón,
 • prírodný kameň,
 • kov,
 • drevo(Vine).

Možno kombinovať dva rôzne materiály. Napríklad pri výrobe tŕňov, môžete použiť prírodný kameň a kovové kované oplotenie.

Video kurz: návrh do-it-yourself

Dodatočné informácie

Aby produkty mohli slúžiť dlhú dobu, musia byť vyrobené z vysoko kvalitných materiálov a musia sa starať aj o profesionálny výkon práce.

Ak chcete použiť prírodný kameň, kovaný kov, vzácne drevo, vitráže, ktoré sa považujú za elitné materiály, potom náklady na takéto MAFOV budú dosť vysoké. Malé architektonické formy borovicového dreva, tehál, betónových konštrukcií, ako aj polykarbonátových prvkov sa považujú za možnosť rozpočtu.

Kvetináče s kvetmi môžu byť umiestnené na najnečakanejšom mieste

Veľa z toho, čo zdobí moderné záhrady a chaty, sa vykonáva rukami ich majiteľov. Takže môžete ušetriť peniaze a vychutnať si tvorivý proces. Ak chcete, aby vaše stránky vyzerali skutočne jedinečné, potom prilákať všetkých členov rodiny do svojho projektu. Spoločne si z neho urobíte svoje obľúbené miesto na dovolenku a budete hrdí na vaše úspechy. Veľa šťastia!