Vytvorenie čakárne - pravidlá návrhu a usporiadania

Takže, výstavba vane je dokončená, čo znamená, že môžete pristúpiť k najzaujímavejšiemu - interiérovému dizajnu, ktorý sa odporúča začať s čakárňou - hlavnou miestnosťou pre odpočinok. Možnosti dekorácie interiéru sú mnohé: dizajn bude závisieť výlučne od vašich želaní a neobmedzených možností neochvejnej predstavivosti. Pamätajte si, že starostlivo premyslené zaplnenie miestnosti, z ktorej začína sauna, pomôže vytvoriť ideálne podmienky pre pohodlný pobyt. Koncipovaný tak, aby vybavil šatňu - výber fotografií uvedený v tomto článku vám pomôže urobiť to kompetentne as chuťou.

Video: moderný interiér čakárne

Navrhovanie čakárne

Predtým, ako pristúpime k návrhu interiéru, mali by ste pochopiť funkcie miestnosti. Jeho hlavným účelom je zabrániť vstupu studeného vzduchu do parného kúpeľa a poskytovať útulné podmienky na relaxáciu.
Z tohto dôvodu si dizajn čakárne vyžaduje podrobnú štúdiu, pričom by sa malo brať do úvahy množstvo odlišností: kde zavesiť veci, kde sa majú skladovaťuteráky, z ktorých sa pije čaj.

Krása dizajnu - v jednoduchosti nie je zvykom preťažovať čašňu zbytočným nábytkom
.

Tipy pre dizajnérov

Premýšľate nad problémom usporiadania šatne, samozrejme, môžete presunúť bremeno zodpovednosti na špecialistov, ale je oveľa zaujímavejšie dodržiavať odporúčania profesionálov, vytvoriť si vlastnú šatňu vlastnými rukami.

Pokiaľ ide o módne trendy, môžete vidieť, že štýl "a la Russ" je relevantnejší ako kedykoľvek predtým, takže ak chcete vytvoriť niečo jedinečné, ale s aktuálnymi trendmi, táto možnosť je výhra. Robustný nábytok, kvetinová výzdoba, malé lampy, sam-bellied samovar, regály autorovej práce ... Čo nie je raj, kde je všetko naplnené harmóniou a pokojom?

Štýl tvoria detaily: podľa tradície sú kúpele opláštené drevom a vybavené stabilným jednoduchým dreveným nábytkom
.

Nemenej obľúbený je klasický interiér šatne, kde je vhodné rezbárstvo, nezvyčajný nábytok, ručne vyrobené predmety, maľby, t. všetko, čo môže najlepšie zdôrazniť luxus nastavenia.

No, ak ani prvý, ani druhý variant nezodpovedajú vášmu postoju, môžete vyskúšať high-tech štýl. Ohnisko so vzdialeným ohniskom, zdobené sklom, ozdobami z kameňa a kovu, štýlovými stolmi a súborom prísnych foriem bude vyzerať jednoducho skvele.

Nižšie sú uvedené možnosti vytvorenia jedinečnej atmosféry šatní, ktorá je priaznivá pre dlhé obdobiečaj alebo intímne rozhovory v spoločnosti najlepších priateľov.

Interiér šatní na fotografii

Poradie usporiadania čakárne

Najprv musíte vymyslieť pracovný plán, predstaviť si, čo chcete vytvoriť. To pomôže nielen dosiahnuť cieľ s maximálnou presnosťou, ale tiež ušetriť veľa času.

Výber materiálu na konečnú úpravu

\ t

Drevo je najlepśím materiálom na dekoráciu interiéru, ktorý kombinuje ekologickosi a bezpećnosi. Tieto indikátory sú mimoriadne dôležité pri usporiadaní kúpeľa.

Toto je dôležité!
Na konečnú úpravu používajte drevo s nízkou tepelnou vodivosťou. Pozorne preskúmajte strom: na tyčinkách by nemali byť žiadne škvrny od dechtu a uzly.

Na dekoráciu sú vhodné tieto druhy dreva:

  • Lipa, keď sa zahreje, dá kyticu vonných éterických olejov, ktoré sú nielen príjemné, ale aj prospešné pre telo. Dôležitou výhodou je, že lipa nestmavne a zachová si svoj pôvodný vzhľad po dlhú dobu.
  • Drevo exotického stromu abashi sa nezohrieva, čo z neho robí nepostrádateľnú pomoc pri zdobení.
  • Cedar, napriek nádhernej aróme, by sa mal používať opatrne - živica môže uvoľňovať enzýmy, ktoré majú negatívny vplyv na blaho človeka.

Najlepšou možnosťou je kombinácia ihličnatých a listnatých odrôd dreva, ktoré vytvoria exkluzívny interiér.

Vlastnosti miestnosti

Čakáreň obyčajne zaberá malú plochu, preto je dôležité, abyzvážte niekoľko bodov. Miestnosť by mala byť funkčná, pretože Je určený nielen na skladovanie vecí a kúpeľňových doplnkov, ale aj na príjemný pobyt.

Na tomto základe by sa malo uvažovať o územnom členení priestoru: malo by existovať miesto pre šatne, metly a iné atribúty kúpeľa, jedálenský stôl, východ pre kachle, ktorý pomôže ohriať parný kúpeľ bez otvorenia dverí.

Toto je dôležité!
Snažte sa neusporiadať šatňu s nepotrebným nábytkom a nepotrebnými predmetmi: tu by mala byť priestranná.

Miestnosť by mala byť priestranná: nič by nemalo zasahovať do pohybu a odpočinku

Na jednej strane múru môžete položiť stôl a lavice a na druhej strane umývadlo, malú skrinku so zrkadlom a vešiak.

Hlavné položky nábytku, bez ktorého nemôžeme žiť, sú závesy, stôl a stoličky. Môžete si zariadiť pohovku a stoličky z koženkovej alebo vodotesnej tkaniny. Tiež nezabudnite na malé komody alebo knižnice pre veci, kde si môžete zložiť oblečenie, uteráky, obrusy.

Výber nábytku poskytuje priestor pre predstavivosť

Fotografie nábytku pre šatne

Ak sa pokúšate pozorovať tradície kúpania a pozvať priateľov, potom sa vám hodí niekoľko ďalších lavičiek, televízor a chladnička.

Toto je dôležité!
Pokúste sa použiť menej tkaniny na dekoráciu, ale ak ste sa už rozhodli pre veľký obrus a prikrývku na pohovku a kreslá, vyberte si rýchloschnúce materiály.

Voľba nábytku je výhradnou výsadou vašej chuti, hlavná vec je, že predmety sú pohodlné a čo najviac organicky zapadajú do interiéru. Jedným slovom, dajte voľnú fantáziu a potom budete mať čakáreň, v ktorej bude - skutočné potešenie.

Video: Mrazivý obecný úrad