Vytvorenie záhradného drviča vlastnými rukami: opis domácich modelov a pracovného poriadku

Vlastný pozemok nie je len oddych na zelenom trávniku, teší sa z trilingu vtákov, vychutnávajúc si prírodu a prekvapujúcu bohatú úrodu. Je to tiež titánske dielo, bohatá predstavivosť a pravá láska k Matke Zemi. Ak chcete milovať svoj pozemok znamená postarať sa o to, aby si vážiť a vážiť si, výhody moderných technológií umožňuje majiteľom statkov krajiny zdieľať medzi sebou všetky tajomstvá záhradnícke práce. Napríklad, aby sa vaše vlastné záhradné vrtuľník, stačí mať prístup k webu a túžby. Neverte? Márne, teraz si uvedomiť, že je to jednoduché.

Video: oboznámenie sa so záhradným drvičom

Prečo potrebujeme domáci záhradný drvič

Mnohí vlastníci staveniska od tohto nástroja upúšťajú. A absolútne márne. Prečo?

Po prvé, vďaka štiepkovaču môžete získať vynikajúci materiál na usporiadanie koľajníc vo forme sekaných vetiev. Posypte cesty takou zmesou a nemusíte ich pravidelne čistiť od prenikajúcej trávy.

Po druhé, domáci záhradný drvič je veľkým dodávateľomhnojivá, pretože podrobné prírodné "odpad" je najlepší základ pre kompost. Môžete použiť ako mulč, ktorý bol na tratiach niekoľko rokov, a čerstvé suroviny - len podrobné. Pre rýchle hnojenie, mali by ste kosiť záhradný odpad a presunúť organické hmoty do kompostu.

Pozrite sa, aké rozpočtové krásy získali začínajúci záhradníci

Po tretie, po nainštalovaní sekačky do vašej domácnosti zachránite matku prírodu pred znečistením. Pravdepodobne ste videli, že veľa záhradkárov sa zbaví prirodzeného „odpadu“ jednoduchým spálením a tým upchatím vzduchu, životného prostredia, ktoré je už ovplyvnené okolím.

Po štvrté, záhradný drvič vám ušetrí váš rozpočet. Dostanete veľkú časť ekologického kompostu zadarmo. A zariadenie za cenu bude dvakrát lacnejšie ako obchod.

A posledná vec: keď urobíte záhradný drvič vlastnými rukami, verte mi, budete ohromení hrdosťou zo skutočnosti, že ste sami urobili takú vážnu jednotku.

Prečo je samoobrábacia štiepkovačka lepšia ako zakúpená

Keď zistíte ceny modelov predajní, budete trochu prekvapení, keď „uhryznú“. Nie každý amatérsky záhradník môže takúto sumu hneď rozložiť a nie nástroj prvej pomoci. Okrem neprimeraných nákladov majitelia pozemkov pre domácnosť často sklamú samotný prístroj, ktorý v našich podmienkach netrvá dlho a vyžaduje si aj jemnú starostlivosť.dodatočné investície. Aké sú hlavné nevýhody nákupu drvičov amatérske záhradkárov spomenúť?

 1. Krátky život trupu, ktorý spravidla zámorské modely plastiku. Vyzerá to skvele na výklade, ale rýchlo stráca svoju prezentáciu v každodennom živote. V skutočnosti je hladký vzhľad, lesklé, krásne plastové telo dopadá ako vrtošivý škodcovia. Po prvé, netoleruje zimu. Často sa majitelia štiepkovačov na jar sťažujú, že na tele jednotky sa objavili trhliny. Problémy s telom sa môžu vyskytnúť pod horiacimi lúčmi slnka, pretože sa plast prehrieva. Čím lacnejší je model, tým menej odolný. Existujú prípady, keď záhradný drvič je len sezóna. Potom zostáva len naštvaný, že peniaze sú hodené do vetra.
  Všimnite si krehkosť prípadu. Existujú veľké pochybnosti, že bude slúžiť viac ako 1 sezónu, súhlasíte?
 2. Problém s nožmi. Po prvé, často je potrebné ostriť ostrie. Pravidlom je, že skladové štiepkovače majú niekoľko nožov a rýchlo sa tupia. Nie je potrebné snívať, že ostrosť hrany z továrne postačuje aspoň na jednu sezónu. Po druhé, náhradné nože nie sú súčasťou komplexu zakúpenej jednotky, takže ak sa jeden z rezacích mechanizmov zlomí, budete mať veľké problémy, aj keď budete musieť kúpiť nové auto.
 3. Úzke ústa. Mnohí záhradníci sa sťažujú, že zámorské modely sa podobajú hračkám, pretože majú také drobné krky, z ktorých sa dajú spracovaťpoužitie je domáce záhrady "odpadky" je veľmi ťažké.
 4. Charakteristiky umiestnenia motora. Ďalším prekvapením pre kupujúcich na záhradných drvičoch je umiestnenie motora, ktoré sa často nachádza pod. Všetko by bolo v poriadku, ale len s takýmto dizajnom je nemožné recyklovať mokré suroviny, pretože vlhkosť, padajúca zhora - z tela do motora ho deaktivuje. Dohodnite sa na suchom odpade zo záhrady, najmä v období dažďov, dosť nepríjemné. Dochádza k tomu, že sa jednotka rozbije aj pri brúsení obyčajnej čerstvej trávy - kvôli jej bohatej šťavnatosti a vniknutiu tekutiny do motora.

Takže, ak si kúpite štiepkovač nezapadá do vášho rozpočtu, nemali by ste byť rozrušený. S vlastnými rukami si môžete urobiť aspoň mocného "asistenta" v záhrade a záhrade. A teraz sa naučíte, ako si vyrobiť záhradný drvič.

Aké materiály budú potrebné na výrobu domáceho drviča

V skutočnosti je zariadenie záhradného drviča celkom jednoduché. Je možné, že nájdete všetky potrebné súčasti pre svoju výrobu v stodole. Aké časti musíte pripraviť?

 1. Plech na výrobu záhradného "odpadkového" prijímača. Vo forme bunkra však môžete použiť aj iné improvizované konštrukcie, napríklad puzdro zo starého vysávača, vedro alebo nádrž, čo často robia skúsení amatérski záhradníci.
 2. Motor je srdcom jednotky. Záleží na tom, aký výkonný motor je, na ktorej záhrade"Kôš" si dovolí zvládnuť vašu "šelmu". Ale nielen to je dôležité pri výbere motora. Záleží na type motora, ktorý môže byť elektrický aj benzínový. Elektromotory sú spravidla vyberané letnými obyvateľmi s malou plochou, aby sa nekupovali kilometre kábla. Áno, a táto sila je vhodnejšia na brúsenie jemných a mäkkých nečistôt. Oveľa závažnejší je benzínový „brat“, ktorý má na zuboch „hrubé zuby“. Tento drvič bude slúžiť vo vašej záhrade na dlhú dobu a správne. Hlavná vec - v čase na doplnenie ich dacha "čerpacie stanice."
  Ak je to možné, vyberte si benzínový motor, potom môžete rozdrviť aj veľké vetvy
 3. Potrubie, z ktorého sa má štiepkovač rámovať. Všetky vzorky ležiace v stodole budú robiť, takže sa nemusíte obťažovať.
 4. ​​
 5. Píly. Lepšie je šetriť na týchto komponentoch, ale kúpiť obaly (15-25 kusov) z vysoko kvalitných oceľových kolies. Neshromažďujte "v spodnej časti suda" z vašich majetkov používaných alebo hrdzavé píly, takéto úspory vyjdú, bohužiaľ, nabok - stroj jednoducho nebude vykonávať svoju hlavnú funkciu - brúsenie.
 6. Os alebo čap, na ktorý budete disky navliekať. Mimochodom, musíte si vybrať čap vhodný pre priemer píly, inak sa disky zavesia alebo sa jednoducho nezmestia na nápravu.
 7. Matice, podložky, ktoré by sa tiež mali zmestiť pod nápravu.
 8. Kladka s ložiskami a spoľahlivý pás. Často na tieto účely remeselníci používajú diely z generátora domáceho koňa"Lada" alebo čerpadlo, ktoré je mimo prevádzky, alebo jednoducho už nie je potrebné v ekonomike.
 9. Nástroj na vykonávanie všetkých uvedených operácií.

Samozrejme, okrem všetkého vyššie uvedeného, ​​stále potrebujete čas a túžbu, pretože bez týchto zložiek nie je možné argumentovať jedným podnikom.

Ak je váš úsek veľký a vrtuľník sa musí často pohybovať, položte ho na kolesá, potom nebudete musieť niesť hmotnosť

Stojí za to venovať pozornosť! S pomocou štiepkovača, môžete nakrájať nielen záhradné "odpadky", ale aj domáci odpad, rovnako ako sekanie ovocia, bez toho, aby aj odstránenie kostí. Tak sa rozširuje špecializácia záhradného drviča.

Postup montáže drviča

Vytvorenie sekačky, tak ako každá iná vec, ktorú chcete robiť dobre, vyžaduje usporiadanie činností, čo znamená, že musíte urobiť pracovný plán a načrtnite diagram zariadenia. Tento obrázok môžete použiť ako základ:

Vaša schéma-tip pre výrobu štiepkovača

Ak sa nájdu všetky diely, je čas začať s montážou domáceho drviča.

Takže „tri veľryby“ štiepkovača sú nádoby na odpad (alebo ako sa často nazýva bunkr) s brúsnou časťou, základňou alebo rámom a srdcom jednotky je motor. Budete musieť tieto komponenty zostaviť samostatne (alebo nájsť pripravené) a potom z nich vyrobiť kusovú konštrukciu. A teraz o všetkom v poriadku.

 1. Rám - základ, na ktorom sú upevnené všetky súčasti čipu, je vyrobený z rúr /kovového profilu. pretieto práce budú vyžadovať zvárací stroj a bulharský alebo pomoc suseda, ktorý má tieto zariadenia na farme. Podstata operácie je jednoduchá: odrežte obrobok a od neho varte rám v tvare obdĺžnika. Na jednom konci je potrebné upevniť plech pomocou zvárania - akýsi „hniezdo“ pre motor. Tiež by ste mali zvárať na rám a 4 nohy s výškou asi 50 cm, s rozmermi, ako viete, môžete sa líšiť, ale celková proporcionalita konštrukcií musí byť dodržaná, inak systém nebude fungovať hladko. Z dôvodu prehľadnosti si vezmime rám s rozmermi 80 cm x 40 cm (ďalej budú všetky parametre označené s odkazom na túto oblasť základne).
Nastavte výšku sekačky podľa vašich predstáv, nie je potrebné dodržiavať stanovené normy. Hlavnou vecou je jednoduchosť používania pre vás osobne
 1. Diel na sekanie. Aj so zberom bubna je všetko pomerne jednoduché. Na osi navíjania kotúčov s malou vzdialenosťou medzi nimi. Na tento účel použite podložky a striedajte ich s pílami. Takýto krok nedovolí, aby sa disky počas prevádzky prilepili k sebe. Ako sme povedali vyššie, priemer všetkých týchto častí sa musí zhodovať.
 2. Zásobník, ktorý možno zvárať z kovového plechu alebo z improvizovaných prostriedkov (teleso vysávača, železná nádrž alebo vedro). Približné rozmery sú nasledovné: výška - 40 cm, vrch - 30 cm x 40 cm Rezací bubon musí byť nainštalovaný na spodnej časti skrine (v úzkej časti).

Ďalej všetky tieto časti a motor musia byť pripevnené k rámu. CestaMountov, ktoré vám boli dané v milosrdenstve, hlavná vec - že to bolo spoľahlivé. Pokiaľ ide o os, potom sa kladie na kladku s ložiskami, čím sa otáča bubon. Motor sa pripája na sekanie s pásom. K výtokovému oknu môže byť pripojená zásuvka v požadovanej dĺžke. Môžete tiež "zasadiť" drvič na kolesá, potom to bude vhodné pre vás pohybovať po celom území.

Video záznam o práci domáceho drviča

Váš univerzálny záhradný drvič je pripravený! Opísaný model je „na zuboch“ akejkoľvek záhradnej „odpadky“, vrátane hrubých konárov s priemerom 10 cm, takže môžete na svoj pozemok priniesť krásu a pripraviť kompost. Vaše samo-vyrobené zariadenie bude slúžiť verne viac ako jednu sezónu, a susedia, uvidíte, budú vás požiadať, aby ste vykonali majstrovskú triedu na výrobu záhradného štiepkovača. Tak budete môcť zvýšiť svoju povesť v tejto oblasti a zlepšiť svoju náladu.