Vytvorenie záhrady v čínskom štýle - harmónia a pokoj na mieste av duši

Čínsky štýl záhrada je niečo prekvapivo krásne, pokojné a magické. Vytvorenie takejto záhrady je založené na princípoch Európanov ďaleko od tradičného svetonázoru. Čínsku kultúru možno právom považovať za jednu z najstarších. Dlho pred našou érou, Číňania postavili obrovské chrámy vo svojej domovine, ktoré boli vysadené sviežimi záhradami.

Video: prehliadka záhrady v čínskom štýle

Filozofia Feng Shui

Hlavné body pri vytváraní čínskej záhrady sú ustanovenia ezoterického vyučovania, feng shui, ktoré považuje umenie a niektoré atribúty vedy. Vždy v Číne brali prírodu veľmi vážne. Verilo sa, že na ňom závisia všetky radosti a zármutky v krajine. Ľudia sa snažili žiť v harmónii a mieri so všetkými prvkami Zeme, takže niektoré náboženstvá, ako je taoizmus a konfucianizmus, vyznávajú uctievanie všetkých síl prírody. Z týchto prvkov Taoisti izolovali oheň, kov, vodu, zem a drevo. Vďaka zástupcom taoistického náboženstva bola vyvinutá koncepcia existencie ženského a mužského začiatku "jin" a "jang".

Záhrada v čínskom štýle je niečo prekvapivo krásne, pokojné a magické
.

Slávny smer Feng Shui vytvorili čínski filozofi počas pokusu o odvodenie zákonovvesmíru. Vplyv filozofie a náboženstva sa odrazil v čínskom štýle, čo ho robí harmonickým s prírodou a nekonečne tajomným. Slovo "feng shui" v čínštine je označené dvoma hieroglyfami. Prvá označuje vodu, druhú - vietor. Podľa Konfucia, tieto dva prvky symbolizujú pohyb energie qi, ktorá preniká celým priestorom a zapĺňa okolo seba ľudí, dokonca aj objekty vytvorené ľudskými rukami. Preto sa Číňania domnievajú, že všetky problémy spojené s kariérou, zdravotným stavom a finančným stavom sa vyskytujú v dôsledku porušenia harmonického toku energie čchi.

Pravidlá čínskeho štýlu

Nezamieňajte čínsku záhradu s Japoncami. Aj keď sú oba východné, ale úplne odlišné v ich konštrukcii. Pri vytváraní čínskej záhrady musíte dodržiavať tri základné pravidlá.

Prvé pravidlo uvádza, že všetko, čo vytvoril človek, najmä jeho domov, narúša tok čchi. Pravé uhly a geometrické tvary, charakteristické pre umelé objekty, nie sú zďaleka zhodné s prirodzenými hladkými čiarami a chaosom. Čínska záhrada je schopná vyrovnať porušovanie energetických tokov.

Druhé pravidlo hovorí, že dom by mal byť súčasťou kompozície a byť v strede záhrady. Hlavným cieľom čínskeho štýlu v krajinnom dizajne je vytvoriť kompletnú kompozíciu, ktorej každý prvok bude smerovať energiu qi k obydlí. Týmto spôsobom, z terasy domu môžete vidieť krásne výhľady, ktoré nie sú viditeľné z akéhokoľvek iného bodu. Všeobecne platí, že dom a záhrada by mali byťjedného celku. Potom sa majiteľ bude cítiť súčasťou vesmíru, kde všetko podlieha jeho záujmom.

Prvky vetra a vody symbolizujú pohyb energie čchi
.

Tretie pravidlo je pravdepodobne najdôležitejšie. Čínska záhrada je navrhnutá nielen esteticky ozdobiť oblasť. Jeho hlavnou úlohou je zlepšiť svojho pána. Počas prechádzky po záhrade, kde energia chi cirkuluje všade správnym smerom, človek pociťuje nielen nárast sily a duchovného pohodlia, ale je tiež nabitý pozitívnym, čo pomáha pri riešení mnohých problémov. Podľa filozofie Feng Shui sú myšlienky a myšlienky, ktoré prichádzajú na myseľ počas takýchto prechádzok, najsprávnejšie a najplodnejšie. Je veľmi dôležité naučiť sa dôverovať a počúvať svoj vnútorný hlas.

Tradičné čínske umenie sa vyznačuje vysokou úlohou svojej obrazovej zložky a osobitne vytvorenými vizuálnymi obrazmi, ktoré nesú osobitnú sémantickú záťaž. Čínska záhrada zároveň symbolizuje celý svet v miniatúre, pričom je zároveň súhrnom prvkov s určitou filozofiou. Krajinotvorba by mala vytvoriť dojem minimálneho ľudského zásahu do prírody a vyzerať čo najprirodzenejšie.

Krajinný dizajn by mal vyzerať čo najprirodzenejšie

Nebeská záhrada na vašej stránke

Základnou myšlienkou záhrady v čínskom štýle je vytvoriť pocit harmónie a nekonečna. Z každého rohu by sa mala otvoriť nová krajina. Povinný prvok takejto stránky -je to voda, ktorá musí byť reprezentovaná dvoma spôsobmi - v pokoji av pohybe. To znamená, že v záhrade musíte vytvoriť rybník s stojatou vodou a potokom alebo vodopádom, ktorého šum bude sprevádzať chodník. Rybníky by mali byť s nízkymi brehmi bez obloženia, pričom ich povrch vždy svieti farbami vodných rastlín. Takéto nádrže umožňujú premýšľať o variabilite vodnej hladiny a pomaly ju obdivovať. Cez potoky a rieky často hádzať elegantný most.

Základnou myšlienkou záhrady v čínskom štýle je vytvoriť pocit harmónie a nekonečnosti
.

Kamene sú kombináciou energie zeme a neba, takže bez nich nie je možné vytvoriť záhradu ako model sveta. Kamene sú vyberané veľmi starostlivo, a sú umiestnené prísne na určitých miestach. Môžu byť iné, ale najcennejšie sú nezvyčajné farby a tvary kameňov. Miesto môže byť zdobené buď jedným veľkým malebným kameňom, alebo s hromadou balvanov zložených s chuťou. Rastliny na kopci by nemali byť.

Kamene sú súčtom energií zeme a neba

Konečnosť záhrady je podčiarknutá plotom, ktorý by mal zapadať do celkového dizajnu lokality a napodobňovať nuansy reliéfu. Dokončenie brány je značne dôležité, často sú zdobené hieroglyfmi, čo znamená šťastie, harmóniu, mier.

Voda by sa mala prezentovať dvoma spôsobmi - v pokoji av pohybe
.

Umelá pergola, čajovňa alebo terasa, vyrobené v tradičnom prevedeníštýl so zaoblenými čiarami, zdôrazňujú prítomnosť osoby v záhrade. Z akéhokoľvek miesta týchto štruktúr musí byť viditeľná krajina, aby majitelia mali možnosť pokojne premýšľať o fotografiách voľne žijúcich živočíchov. Ak sa rozhodnete, že vaša dacha je rajom v orientálnom štýle, potom vám bude predovšetkým pomáhať, aby ste vytvorili čínske záhradné fotografie, ktoré budú inšpirovať a povedia vám, ako a čo zariadiť.

Bambus je symbolom posvätnej prázdnoty

Vegetáciu na mieste možno meniť. Ale každá kvetina a ker sú obdarení špeciálnou symbolikou. Napríklad ruže symbolizujú lásku, broskyňu - šťastie a borovicu - ušľachtilosť a pevnosť. Bambus je symbolom posvätnej prázdnoty a bez nej nebude čínska záhrada úplná. Tiež tu nájdete jazmín a pivonky, plamienky, georgíny, chryzantémy a tulipány. Osobitná pozornosť je venovaná ružím, ich čajovým hybridom, ktoré sú považované za pôvodne čínske kvety.

Každá rastlina v čínskej záhrade má osobitnú symboliku
.

Stopy čínskeho edému sú vždy prirodzené a nemajú žiadne hranice. Cesty môžu prechádzať medzi stromami, ísť do háje alebo striekať priamo nad vodou. Európske prázdne trávniky v takejto záhrade nemajú miesto, pretože všetky priestory musia byť vyplnené.

Každý človek je schopný vytvoriť miesto, kde bude vládnuť atmosféra jednoty so všetkými živými vecami na zemi. Čínska záhrada môže priniesť harmóniu a pokoj do vášho života.