Vytvorte kvetinový záhon nepretržitého kvitnutia - napíšeme obrázok s čerstvými kvetmi

Kto z nás nestydol v úžase, keď videl skutočné umelecké plátno vytvorené z prírodných kvetov na susednom nádvorí? To poteší oko v každom ročnom období, prekvapujúce neskúsených záhradníkov. Hovoríme o tejto metóde výsadby vegetácie, ktorá je známa ako lôžko kontinuálneho kvitnutia. Čo je tajomstvom vytvorenia majstrovského diela kvetov a ako si môžete usporiadať takúto kvetinovú záhradu na svojich stránkach? Nájdeme spolu odpovede na tieto otázky.

Ako začína práca na záhonu nepretržitého kvitnutia

Vzhľadom na to, že mnohé z týchto kvetinových záhonov sú v porovnaní s maľbami s potešením, je potrebné začať na ňom pracovať so skica na kus papiera. To je v prvom rade potrebné si predstaviť kvetinový záhon, ktorý by ste chceli vidieť, a zapísať si zodpovedajúci obrázok.

V dôsledku toho by ste mali mať systém, v ktorom sú viacfarebné oblasti harmonicky umiestnené. Môže byť však čiernobiely a pestrý, čo kombinuje mnoho odtieňov.

Potom je možné vybrať vhodnú kvetinu pre každú farebnú schému. Je vhodné ich označiť číslami, opisujúc, čo vegetácia kvitne v akom období. detailnéOdporúčania týkajúce sa druhov rastlín budú uvedené nižšie.

Stojí za zmienku, že kvety by mali byť kombinované nielen v ich farbe: sú to úplne odlišné výšky, takže by ste si mali predstaviť, ako bude kvetinový záhon vyzerať v objeme.

Ďalším dôležitým bodom, ktorý je potrebné si zapamätať vo fáze plánovania, je zohľadnenie osobitostí starostlivosti o každý kvet, ako aj požiadavky na vegetáciu pre zloženie pôdy. Prirodzene by sa mali uprednostniť tie druhy, ktoré potrebujú približne rovnaké rastové podmienky.

Je možné kombinovať letničky a trvalky v kvetinovej záhrade, aby sa práca o niečo zjednodušila
.

Ako si vybrať miesto pre nepretržite kvitnúce záhony kvetov

Ďalšou otázkou, na ktorej sa treba rozhodnúť, je kam umiestniť kvetinovú záhradu na mieste. Hľadáte najvhodnejší kútik, musíte si zapamätať dve veci naraz - kde by ste chceli vidieť svoj kvetinový záhon a aké sú vhodné podmienky vo vašom zvolenom mieste pre rast kvetov.

Samozrejme, každý začínajúci záhradník chce vidieť svoje ruky v takom kúte, kde sa môže tešiť z množstva. Okrem toho, kvetinový záhon by nemal porušovať celkovú harmóniu na webe. Nakoniec by sa mal umiestniť takým spôsobom, aby nezasahoval do elementárnych pohybov po celom území, aby bolo vhodné sa oň postarať.

Zároveň by ste nemali zabúdať na záujmy kvetov a zároveň sa starať o svoje potešenie a pohodlie. Stojí za to skontrolovať, či im pôda vyhovuje v mieste vášho výberu, či už nebude fúkaná zo všetkýchvetrom. Mimochodom, pripomíname, že vo dne väčšina rastlín s hlavami sleduje pohyb slnka po oblohe. Takže zo severnej strany bude kvetinová záhrada vyzerať neatraktívne: uvidíte "morskú" stranu záhonu.

Kvetinový záhon môže byť srdcom celej lokality alebo môže byť umiestnený pri vstupe na územie dachy. Ďalším dobrým miestom na umiestnenie je v blízkosti chodníka alebo rekreačnej oblasti

Vytvorte kvetinovú kyticu pre kvetinový záhon

Keď máte schému lôžka nepretržitého kvitnutia pripravenú a miesto je vybrané pre to, môžete pristúpiť k úlohe. Začneme s výsadbou kvetov, dodržiavame niekoľko dôležitých odporúčaní.

V prvom rade sa musíme vrátiť k otázke výberu farieb. Nie je tajomstvom, že niektorí z nich kvitnú skôr, a iní neskôr. Preto, aby kvetinový záhon mohol kvitnúť priebežne, je potrebné vytvoriť kompozíciu takým spôsobom, aby farba jednej vegetácie nahradila inú.

Napríklad v prvej jarnej sezóne kvitnú krokusy, prvosienka, plnokrvník, proleski a pomněnky. Vďaka nim vaša kvetinová záhrada ožije aj v tých dňoch, keď sa iné rastliny nemôžu pochváliť ani zelenou hmotou.

Ďalší bude kvitnúť svetle fialová pulsatilla, rovnako ako kvety harmančeka rodiny. Napríklad, môžete zasadiť doronicum, ktoré bude farbu kvetinovú záhradu v slnečnej žltej až do konca apríla.

Môžu sa použiť aj iné druhy čeľade harmančeka - feverfew tmavo červená alebo ružová, harmančekovo-čučoriedková. Ten, mimochodom, kvitneOdhadované dlho - do septembra.

Koncom jari - začiatkom leta môže byť vysadený veľký počet kvetov. Napríklad, chytrý a žoviálny kvetinový záhon bude, ak zasadíte v ňom fialky, sedmokrásky, hyacinty. Stojí za to spomenúť na ďalšiu veľkolepú rastlinu, ktorá sa nazýva kráľovská koruna alebo cisársky tetrov. Jeho kvety majú veľkú veľkosť a bohatú oranžovú farbu. Ak je to potrebné, môže byť zapísaný do celkového obrázku.

Samozrejme, nezabúdame ani na jemné narcisy a svieže pivonky. Nasledujú hneď mnohé druhy kvetov, ktoré musia byť schopné kombinovať sa navzájom vo farbe a veľkosti - to sú hortenzie a gladioly, esholtsii a rudbeckia, lobelia a astry. Všetci kvitnú nádherne a farebne, akoby dávali minulé letné teplo pred tradičným jesenným vädnutím prírody.

Pri plánovaní záhonov kvetov je potrebné zohľadniť skutočnosť, že v rôznych regiónoch existuje iná doba kvitnutia jednej alebo druhej rastliny. Preto by bolo vhodné, aby sa odporučili skúsenosti skúsených pestovateľov kvetov, aby sa nezmieňali s pojmami
.

Chryzantémy, georgíny, kanyly, nechtík lekársky, plamienky, kamene pripomínajú, že jeseň je na prahu. A ak k nim pridáte alliums a craspedia kvitnúce skoro po celú sezónu, potom kvetinový záhon nestratí svoje farby, kým sa nestane studeným.

Tipy pre krajinného dizajnéra

Dôležité tajomstvá kvalifikovaných pestovateľov kvetov na vytvorenie kvetinových záhonov

Na vytvorenie kvetinového záhonu, ktorý poteší oko takmer po celý rok, skúsení záhradníci vždy nepoužívajú veľa kvetov. , Napríklad rozmanitosť a krásakvetinový záhon možno dosiahnuť kombináciou len niekoľkých druhov vegetácie.

Na tento účel potrebujete poznať niekoľko trikov:

  • Po prvé, obdobie kvitnutia tej istej rastliny sa môže predĺžiť jej zasiatím niekoľkými spôsobmi. Napríklad, kvetina je zasadená doma v krabici pre sadenice už vo februári až marci, a potom tiež zasiate v otvorenom teréne. Vďaka tomu sa prvé kvety objavia v záhone mesiac a pol skôr, než keď sú zasiate len v zemi.
  • Po druhé, je vhodné vybrať rastliny pre váš kvetinový záhon, ktoré sú schopné znovu kvitnúť. Napríklad, ak odstránite uschnuté kvety delphinium a daylilies, zvonček a vlčí bôb, kosatec a sedmokrásky, budú kvitnúť ešte raz. Môžete tiež zasadiť reparantant karafiáty alebo ruže, begónie alebo ageratum.
    Ak sú medzi vašimi domácimi kvetmi nejaké, ktoré sa dajú aspoň na určitý čas vyniesť na ulicu, bezpečne ich pridajte do systému: to dá kvetinárstvu originalitu a tiež uľahčí prácu na nej
    .
  • Tretí trik, ktorý má k dispozícii skúsený pestovateľ kvetov, pomáha riešiť problém obnovenia krásy na záhonu, ak náhle jeho kvitnutie zlyhalo. Môže to byť spôsobené zlým počasím alebo inými faktormi. V tomto prípade je riešenie problému jednoduché - môžete si vybrať domáce kvetináče a krabice kvetov. Skryjete ich medzi hustou vegetáciou a vrátite sa k jej atraktívnemu a harmonickému vzhľadu.