Vytvorte ruženec na chate v botanickej záhrade

Rose bola vždy považovaná za kráľovnú kvetov - veľkolepé, veľkolepé a mimoriadne krásne! So všetkými svojimi prednosťami ho však príroda obdarila komplexným charakterom. To je dôvod, prečo nie každý môže vytvoriť ruženec vlastnými rukami, pretože nie je vždy ľahké potešiť túto rozmarnú a neúprosnú rastlinu. Ale ak už máte skúsenosti záhradníka a máte veľkú lásku k takémuto podnikaniu, potom sa môžete pokúsiť vytvoriť si vlastnú ružovú záhradu v blízkosti domu. Nemusí to byť obrovské - malá plocha bude stačiť. Hlavnou vecou je, že bude vysadená najviac magickými a originálnymi kvetmi. V tomto článku sme sa snažili prezentovať nuansy tohto komplexného, ​​ale odmeňujúceho procesu.

Vyberte umiestnenie kvetinového záhonu

Výber oblasti na výsadbu ruží, pamätajte na ich lásku k slnečnému žiareniu. Mala by byť dobre osvetlená. Ak budú ružence v krajine v tieni, potom sa časom kvety stanú jednostranné. Budú sa neustále rozprestierať smerom k slnku, takže kríky postupne strácajú svoj tvar. Najlepšie je zdobiť južnú stranu pozemku s ruží. Pokiaľ ide o osvetlenie, je to ideálne. Berte však do úvahy, že otvorené solárne platformy sú pre ne tiež kontraindikované. Pamätajte si tojemná kvetina potrebuje ochranu pred vetrom a prievanom.

Ruže sa cítia dobre v otvorenom slnečnom priestore

Výber farebnej schémy zariadení

Pred nástupom do práce musíte vybrať farebnú škálu, v ktorej chcete postaviť ružovú záhradu pred domom. Je vybratá z dvoch možností.

 • Romantický štýl je vyrobený v jemných farbách - ružová, fialová, biela.
 • Veselá kvetinová záhrada obsahuje svetlé farby - oranžovú, červenú, žltú.

Ak máte pocit umeleckého vkusu, môžete experimentovať a navrhovať kvetinovú záhradu. Zaujímavou možnosťou by bola kombinácia bielych, červených a fialových odtieňov.

Postaráme sa o výber odrôd

Po výbere miesta, určení veľkosti lokality a rozsahu farieb začínajú vyberať odrody. Pri rozhodovaní, ako zariadiť ružovú záhradu, neodporúčame vám ísť na zámerne falošnú cestu, vyberať rastliny z fotografií z rôznych katalógov a potom ich vysádzať na svoje stránky. S týmto prístupom získate pestrú zbierku, ktorá nie je úplne podobná harmonickému zloženiu klasického ruženca.

Jedna ružová ruža postačuje na nastavenie nálady

Ak je na to vyčlenené veľké ihrisko, môžete si myslieť o vysokých kríkoch tradičných staroanglických čajových hybridných ruží a tkacích druhov. Výška takýchto zariadení spravidla dosahuje 1,5 metra a viac. Vzhľadom k tomu, že majú tiež veľkú šírku, malá ružová záhrada v záhrade je lepšievytvoriť s miniatúrnymi odrodami, medzi ktoré patria:

 • curb,
 • polyanthus,
 • kompaktné hybridné čajové ruže,
 • ruže floribunda.

Nie je potrebné, aby do ružovej záhrady vstupovali iba ruže. Nikto nezbavuje ich vedúcej úlohy, ale kráľovnú môže sprevádzať družina! Preto, ak je to žiaduce, môžete použiť v kvetinovej záhrade druhotných rastlín, tieňovanie krásu ružových kríkov. Anglickí záhradníci v tejto funkcii používajú levanduľu a catnip. Žiarovky a karafiáty nie sú zlé.

Ak je pre vás ťažké nájsť kompozíciu, potom sa môže stať, že hotová ružová záhrada príde ako vzorka, ktorej pozornosť vás obzvlášť zaujala.

Rozdiely v dizajne ružovej záhrady

Ako začína návrh kvetinového záhonu? S výberom a obmedzeniami jeho formy. Pre toto použitie:

 • hranice,
 • rôzne druhy dlažieb;
 • 47. kompaktné živé ploty (vrátane živých rastlinných plotov).

Len potom môže byť jeho centrálna časť naplnená ružovými kríkmi. Nemali by byť príliš veľa, inak sa začnú potláčať a utláčať. V dôsledku toho sa často pozorujú plesňové ochorenia. Preto je potrebné vopred vypočítať, koľko kríkov bude pre vašu lokalitu optimálne. Napríklad si môžete vziať ružovú záhradu v botanickej záhrade, a potom reprodukovať niečo podobné. Môžete si všimnúť, že uzlové body sú často vysadené ruží na kmeň alebo odrody, ktoré sú preložené s klenutými štruktúrami.

​​
Oblúky,točil s ruží, aby lodenice obzvlášť atraktívne
\ t

Ak nemôžete vziať veľa priestoru pod kvetinovú záhradu, potom je lepšie zasadiť kompaktné odrody ruží na malej ploche. Ale v prípade, že oblasť umožňuje, potom nízke rastliny sú zasadené v popredí, av pozadí - odrody spreja a hybridné čajové ruže, ktoré sa vyznačujú väčšou výškou.

Ružové kríky sú vždy na vrchole nádherné, čo sa nedá povedať o tej, ktorá je bližšie k zemi. Preto, aby dizajn ružové záhrady nemá zjavné nevýhody, aby plot nízke rastliny nižšie.

 1. Levanduľa, morská cinerária, zimostráz, vlnený chisette, cyprus santolina atď. Budú dobre kombinované s kvetmi jemných tónov. Všetky majú zelené alebo strieborné listy.
 1. Svetlá kvetinová záhrada vyhrá proti zlatému, fialovému alebo zelenému živému plotu. Ako taký plot vhodný dráč Thunberg, rozmarín Santolina, aster bordyurnaya, atď.

Takže si môžete vytvoriť krásnu unikátnu ružovú záhradu v krajine, ktorej fotografie jasne naznačujú možnosť zrejmých úspechov v tomto starostlivom podniku.

Nízko rastúce odrody ruží - skvelý nástroj v dizajne krajinného dizajnu

Začali sme pestovať ruže

 1. Keď podzemná voda v oblasti leží vo veľkej hĺbke (viac ako 1 meter), potom nie je potrebné pripraviť pôdu zvláštnym spôsobom. Rastliny v tomto prípade sú zvyčajne zasadené. V inom prípade budete musieť urobiť odvodnenie. Stáva sa to takto:
  • predtým odstrániť primérhĺbky približne 70 cm;
  • štrkovitá alebo expandovaná hlina sa naleje na dno takýchto jamiek;
  • Plnivo je opäť naplnené zeminou.
 1. Ružové kríky potrebujú hlbokú výsadbu. Ak ste si mysleli, ako vytvoriť ružovú záhradu, kúpili ste si stromček v nádobe, potom by sa mal zasadiť do už pripraveného otvoru 50 cm hlboko, poškodené korene sa najprv prerezávajú a posypú aktívnym uhlím alebo popolom. Potom sú pokryté zemou, ktorá je zhutnená a potom napojená.
 1. Sadenice s otvoreným koreňovým systémom sa pestujú odlišne. Najprv pripravte pristávaciu dieru, na ktorej spodku je zem naliata kopcom. Nestačí spať až na okraj zeme 4-7 cm, ker sa nachádza na tomto pahorku, potom sú korene jemne narovnané okolo neho. Na konci sú pokryté zemou.

Video: prehliadka dacha rosary

Otázka, ako urobiť ruženec je jasná. Ale to nie je koniec veci, pretože kráľovské kvety vyžadujú neustálu pozornosť a kompetentnú starostlivosť. Až potom vám udelia pôvabné kvety a neporovnateľnú vôňu. Veľa šťastia!