Vytvorte vlastné záhradné dekorácie: oživte kamenné, drevené a plastové fľaše

Nie je možné urobiť záhradný originál s pomocou niektorých stromov a kríkov, pretože podobné rastliny možno nájsť medzi susedmi. Individualita prináša záhradný dekor: lavičky, malé sochárske formy, mosty a samozrejme neobvyklé dekorácie. Rozsah v obchodoch je dostatočne veľký, ale každá malá vec stojí peniaze, čo nie je vždy v hojnosti. Preto sa v lete obyvatelia, ktorí majú dostatok voľného času, snažia vytvoriť záhradné dekorácie vlastnými rukami, s použitím najjednoduchších materiálov.

Šperky vyrobené z kameňov: trvanlivé a odolávajúce akýmkoľvek teplotným podmienkam

Najlacnejší materiál, ktorý možno použiť na ozdobenie záhrady, je kameň. Doslova sa otáčajú pod našimi nohami: na strane ciest, na poliach, v blízkosti lesa a dokonca aj vo vlastnej záhrade. Zostáva len zbierať dávku požadovanej veľkosti a tvaru.

Kamenné figúrky pre milovníkov svetlého interiéru

Najčastejšie sa kameň používa na vytvorenie dekoratívnych figúr zvierat, vtákov a húb.Oblázky určitého tvaru sa nachádzajú spravidla ploché na jednej strane, aby ležali pevne na zemi. Konvexná strana je natretá akrylovými farbami, ktoré nie sú umývané dažďom a nezmiznú pod slnkom.

Berušky vyzerajú dobre na veľkých balvanoch, na úpätí stromov a kríkov
.

Najjednoduchšie obrázky:

 1. Lienka. Kameň je pokrytý červenou farbou, ponechaný uschnúť a potom sú nakreslené čierne škvrny a malá hlava s úponkami.
 2. Huby. Nachádzajú 2 kamene, z ktorých jeden je predĺžený (pre nohu) a druhý - pripomínajúci klobúk. Farba v dvoch farbách: biela alebo krémová, top - hnedá alebo červená s bodmi. Nechajte uschnúť. Noha mierne kopať do zeme pre stabilitu a pokryté klobúkom. Krásnejšie kamenné huby vyzerajú ako hromady, niekoľko kusov rôznych veľkostí.
 3. Listy. Kamenné listy ležia na pôvodnej ceste. Na ich vytvorenie je potrebné na oboch stranách rovné, beztvaré hrany kameňov a čiernej farby. Na pruhy kameňov je nutné aplikovať kefu pomocou prirodzených povrchových drážok.

Použitie prírodných kameňov v záhradných dekoroch

Ak dávate prednosť krajine, kde všetko vyzerá v prírode, farebné kamene vám nebudú vyhovovať. V tomto prípade môže byť územie zdobené skutočnými balvanmi. Vyzerajú veľkolepé v blízkosti alpských kopcov, pod starými stromami.

Rozptyl veľkých kameňov v kombinácii s naklíčenými ozdobnými obilninami vyzerá ako obraz z prírodnej krajiny
.

Ploché balvany sa často stávajú originálnymi nohami pre záhradnú lavičku a niektorí majitelia si dokážu postaviť celú záhradu so stoličkami a stolom z kameňa.

Vzhľadom na to, že kamenný nábytok je dosť studený, na sedadle sú umiestnené podušky, cestovné podložky atď.

V japonských záhradách dominujú zvyšku výzdoby kamene. Používajú sa pri návrhu fontán, vytvárajú skalku, suchý potok a rôzne sochárske kompozície.

S kamienkami môžete vytvoriť na zemi všetky druhy kompozícií, ktoré zdobia miesto, kde ihličnany rastú
.

Riekové kamienky sú vynikajúcim materiálom pre prírodnú krajinu. Rozložila cesty, vytvorila dekoratívne panely medzi dlažbovými doskami, rozložila tŕne a terasy.

Drevo v záhrade: nápady a potrebné nástroje

V procese budovania domu a prípravy palivového dreva na grilovanie drevný odpad vždy zostáva: kúsky dosiek, kliny, krivé palice atď. z ktorých je ľahké vytvoriť dekorácie do záhrady. Napríklad kliny často ležia na okraji hrebeňa, stopy a maľujú sa v jasnej farbe v súlade s farbami.

Na vytvorenie veľkého záhonu môže slúžiť starý záhon ako opora, kde sa vysadia priestory medzi vetvami, ktoré sú naplnené zeminou a rastlinami
.

Dekorácie s nástrahami a pne

\ t

V lese je dostatok suchého dreva, kde mnoho letných obyvateľov pravidelne chodí na plody a huby. Pôvodný háčik sa môže zmeniť na báječný dej.stvorenie, stojan na hrnce s kvetmi, a dokonca aj časť kvetinového plota.

Vďaka fantázii letných obyvateľov sa môže pravidelný zádrh stať jasným obrazom medzi záhradnými stromami
.

Ak je v záhrade starý, vysušený strom, potom nie je potrebné ho strihať pri koreni. Stačí mierne skrátiť vetvy, zdvihnúť koleso z auta na vrchu, načrtnúť kroviny a zasadiť sochu bociana. Mimochodom, niektorí majitelia jednoducho vytvoriť hniezdo prilákať skutočné dlaždice do svojich záhrad. Lepšie dekorácie si neviem predstaviť.

Koreňový systém sušeného stromu sa môže tiež stať hniezdom pre bociana, ak sa otočí smerom nahor a vymyje zo zeme
.

Ak máte skúsenosti s pílou a sekerou, môžete vytvoriť záhradný nábytok z pňov. Sušené drevo sa odreže na úroveň zadnej časti stoličky, prechádza stredom cez líniu do výšky budúceho sedadla. Jedna polovica pahýľa je odrezaná alebo vyrezaná a druhá zostáva podperou pre chrbát.

Drevený nábytok bude trvať dlhšie, ak je pokrytý antiseptickou impregnáciou alebo lakom

Jediný pahýľ sa môže premeniť na ochrannú lesovičku, pričom sa oreže jeho očné pätice, pripevní sa brada orecha a vytiahne sa domáca čiapka zo starého vrecka.

Lesbické figúrky sú obyčajne umiestnené pri vstupe do záhrady, takže strážca môže byť videný každým okolo neho

Trio hudobníkov: majstrovská trieda pri vytváraní drevenej figúrky

Na oživenie záhrady môžete umiestniť drevených malých mužov na najpozeranejšie miesto. Je veľmi jednoduché vytvoriť niekoľko obrázkov zo sušenej brezy. V našomprípade to budú hudobníci.

Brezové guľatiny sa stali základom pre vytvorenie hudobníka

Budete potrebovať:

 • hrubé a tenké brezy na vytvorenie častí tela;
 • tlačidlá;
 • staré oblečenie;
 • luku;
 • atribúty hudobníkov (detská tamburína, 2 železné dosky atď.);
 • kladivo;
 • 83) malé a veľké nechty.
Atribúty v rukách dreveného muža možno ľahko nahradiť obracaním huslista na rybára, lovca atď.

Postup prác:

 1. Vyberáme 3 hrubé guľatiny pre telo, hlavu a krk. Telo by malo byť strednej hrúbky, ale dlhé, hlava by mala byť široká a krátka, a krk by mal byť úzky.
 2. Ozdobujeme hlavu: do oka vkladáme menšie gombíky a ústa veľkú červenú. Zhora sprísníme čiapku, klobúk, šatku a pod.
 3. Bili sme luk alebo motýľa na krk.
 4. Ozdobujeme telo tlačidlami, ktoré napodobňujú zips.
 5. Vytvorte si ruky zo 4 tenkých log. 2 guľatiny by mali byť s rovným rezom a ďalšie 2 konce s vidličkou alebo vetvami (na napodobňovanie prstov). Najprv upevnite medzi sebou 2 guľatiny tak, aby ste hnali veľký klinec tak, aby prechádzal oboma komponentmi. Najpohodlnejší spôsob, ako jazdiť, keď zložíte roh. Potom necht prejde po strane jedného klinu a narezie sa do druhého.
 6. Pripojte hotové ruky k telu a klinec nadol.
 7. Nohy vytvárame rovnakým spôsobom pomocou tenkých dlhých guľatín. Bili sme ich na stranu spodnej časti tela.
 8. Dali sme si nohavice a zdola na strih guľatinytopánky necháme.
 9. Hudobníka sme postavili na pahýľ alebo kvetinový záhon, takže nohy sú predĺžené dopredu.
 10. Nasaďte krk hore a hlavu.
 11. Dajte do rúk (zviazané alebo pribité) hudobné nástroje.
Mikrofón pre dreveného sólistu slúžil obyčajný klin, ktorého jeden koniec bol vybavený uzáverom z dezodorantu

Takáto zábavná trojica bude jasným prízvukom vo vašej záhrade.

Remeslá zo šrotových materiálov: využite všetko, čo sa chystali vyhodiť

Zdatní majitelia často prichádzajú so záhradnou dekoráciou vyrobenou zo šrotového materiálu, ktorá je vhodnejšia na to, aby sa nazývala domový odpad. To zahŕňa nepotrebné plastové fľaše, netesné topánky, unikajúce kanvy a vedrá, rozbité detské hračky, atď. To všetko môže byť použité na vytvorenie neobvyklej výzdoby, obmedzenej len predstavivosťou prenajímateľa.

Plastové fľaše: obracanie na sviečky

Ak chcete vytvoriť záhradnú výzdobu z plastových fliaš, ktoré majú v dome nahromadenú tmavú tmu, obrovské sviečky sa môžu stať veľmi originálnym prvkom dekoru. Osvetlíte ich vo večerných hodinách, keď celá rodina bude piť čaj na verande, a na novoročné sviatky budú veľmi vianočné sviečky, ktorá prináša šťastie a pokoj do domu.

Horiaci plameň sviečky vo vnútri plastovej konštrukcie oživuje večernú záhradu a vytvára auru pokoja a pohodlia

Budete potrebovať:

 • plastové fľaše s rovnakým dnom (počet závisí od veľkosti budúcej sviečky);
 • stará hlaveň alebo hrubá rúrka (pre kostru);
 • akrylová farba (vyberte si farbu, ktorú chcete);
 • rybársky vlasec;
 • dekoratívna sviečka;
 • kladivo a malé klinčeky.

Postup:

 1. Odrezali sme dná fliaš a ponechali asi 8 až 10 cm na výšku.
 2. Umyeme ich, osušíme a dierujeme 2 otvory na každej strane.
 3. Maľujeme všetky polotovary v požadovanej farbe a vysušte.
 4. S tou istou farbou namaľujeme rám (hlaveň alebo rúra).
 5. Do dier lakovaných fliaš položíme rybársky vlasec, ktorý ich spája v rade. Celková dĺžka riadku by sa mala rovnať priemeru rámu. Konce rybárskeho vlasca sú ponechané dlhé, aby sa dali ľahko zviazať.
 6. Vykopávame do potrubia na správne miesto alebo otáčame hlaveň hore nohami a tiež ju stláčame do pôdy kvôli stabilite.
 7. Ak ste dali potrubie ako základ, potom musíte otvor otvoriť zhora. Veko z plastového vedra, ktoré zodpovedá priemeru potrubia, bude robiť. Ak nie je kryt, vyrežte kruh z požadovaného plastového kontajnera a zakryte ho rámom. V najhoršom prípade - len zabaľte fóliu a natiahnite ju tak, aby neprepadla.
 8. Rozviňte rám s pripravenými reťazami fliaš začínajúc zdola. Prvý rad musí byť v kontakte s pôdou.
 9. Spojte konce vlasec tak, aby medzi fľašami nebol voľný priestor. Každý riadok by mal priliehať k rámu.
 10. Takto rám navíjame na vrchol.
 11. Posledný rad fliaš by nemal zabaliť jatočné telo,a ležať na ňom, ako na streche, a byť menší ako priemer. V strede by mal byť len priestor na inštaláciu jednej fľaše so stojanom.
 12. Na vytvorenie plameňa sviečky vezmite priehľadnú fľašu, ktorej hrdlo je odrezané. Držte trochu nad ohňom, aby sa vytvoril nerovný tvar. Farba červená.
 13. Umiestnite svietidlo na hornú časť rámu a zakryte ho „plameňom“. Ak je plast uvoľnený, utiahnite posledný rad fliaš.
 14. Ostáva čakať na večer a zapáliť hotovú sviečku.

Dúfame, že prezentované ozdobné ornamenty pre záhradu prebudili vašu fantáziu a na základe týchto myšlienok prídete s vlastnou verziou pôvodného dekoru.

Video: Záhradná dekorácia pre domácich majstrov