Vyvíjame náčrtok záhradného mosta a vyrábame ho.

Akonáhle to príde na zdobenie záhrady s niektorými prvkami výzdoby, v našej predstavivosti (to nie je jasné, prečo) obrázky okamžite objaví s úsmevom íl trpaslíkov trpaslíkov, s peknou žabí princeznej a podobne. Je však naša predstavivosť naozaj dosť pre takéto triviálne veci? Namiesto vytvorenia mýtického charakteru pod každým kríkom sa môžete pokúsiť premeniť záhradu na malé rozprávkové miesto. Zoberme si teraz taký prvok ako záhradné mosty, ktoré vytvorili, ktoré môžete položiť cestu do úžasnej krajiny farebných snov a snov.

Video nápady na krásne záhradné mosty

Možnosti dizajnov a materiálov

Toto zariadenie môže byť vyrobené z niekoľkých rôznych materiálov. Okrem toho sa dajú veľmi úspešne navzájom kombinovať bez toho, aby sa obmedzovali len na dve zložky:

 • drevo;
 • kov;
 • prírodný kameň;
 • umelý kameň;
 • betón.

Pre samoobrábané najčastejšie vyberané drevo je najľahšie spracovateľné. Betónové a kamenné konštrukcie sú v popularite mierne horšie. Pri ich stavbe je práca komplikovaná montážou nosných stĺpov a platforiem.Nezávisle je možné vytvoriť takúto stavbu z kovu len za prítomnosti skúseností a poznatkov v oceliarskom priemysle. Najčastejšie sa jednotlivé položky jednoducho nakupujú v špecializovaných predajniach.

Táto stavba sa klasifikuje nielen podľa materiálu jej výroby, ale aj podľa typu jej konštrukcie:

 • s priamym nosným nosníkom;
 • s oblúkovým nosným nosníkom;
 • s kľukatou dráhou;
 • s pokládkou stupňov;
 • so stupňovitým zdvihom;
 • 33) so závesnou dráhou.

Najjednoduchšie je, samozrejme, vybudovať prvú možnosť, ale bude to vyzerať výhodné len vtedy, ak je pod základňou nádrž alebo suchý kanál. Je jednoduchá na výrobu a štvrtá možnosť, ale dá sa to urobiť aj vtedy, ak existuje skutočný prúd. Po jeho dokončení na zemi skončíte s bežnou kamennou cestou. Zostávajúce možnosti sú z hľadiska komplexnosti realizácie takmer identické.

Tento model je vyrobený veľmi zložitým spôsobom. Najťažšia časť konštrukcie je umiestnená na pevnom podklade a jej presahujúca časť je z ľahkého materiálu. Vlastník sa tak vyhol potrebe vybudovať podporné piliere
.

Kde umiestniť záhradný mostík

Ak na stavenisku nie sú žiadne nádrže a ich výstavba nie je zahrnutá vo vašich plánoch, nemali by ste byť rozrušení a rozlúčiť sa s myšlienkou vybudovať túto peknú stavbu. Ako ukazuje prax, rovnako ako mnoho príkladov fotografií záhradných mostov, môžu byť ticho umiestnené a lenna zemi. Ale pre veľkolepejšiu podívanú je potrebné zvoliť vhodné podmienky.

 • Suchý prúd

Táto neobvyklá technika zdobenia vyzerá ako vinutý plytký kanál, ktorý je naplnený jednoduchými alebo farebnými kamienkami. Uprostred takého „prúdového“ prúdu môžu malé ostrovy nízko rastúcich rastlín nahliadnuť von.

 • Kvetinový záhon

Táto stavba je najvýhodnejšia ako veľké oválne alebo obdĺžnikové záhony. Kvety sú zriedka vysadené pod samotnou budovou, pretože nestačí, aby každá rastlina mala konštantný tieň. Aby toto plešaté miesto nezachytilo oko, v blízkosti bočných strán mosta sú vysadené veľmi vysoké rastliny s hustou zelenou hmotou. Čím bližšie k okrajom kvetinového záhonu sa pohybujeme, tým menšie odrody kvetov si vyberáme na pestovanie.

 • Uprostred cesty záhrady

Malé samoobslužné záhradné mosty môžu byť umiestnené len uprostred uličky medzi záhonmi a záhony. Je veľmi dôležité, aby v tomto prípade neboli nainštalované veľmi veľké a ťažkopádne modely, inak budú vyzerať príliš mimo miesta.

​​
Tento druh výrobku môže byť dokonale doplnený dizajnom záhrady v štýle krajiny. Nielenže vyzerá veľmi výrazne, ale aj celkom elementárne z hľadiska výroby

Príprava na prácu

Budeme potrebovať tieto materiály a nástroje:

 • hranové dosky (šírka - 20 cm, hrúbka - 5 cm, dĺžka sa rovná požadovanej dĺžke budúcej konštrukcie);
 • uhly ukotvenia;
 • samorezné skrutky;
 • montáž drevených lamiel (2,5x5 cm);
 • brúsny papier;
 • antiseptická impregnácia;
 • laky na jachty a tesárske tesnenia;
 • 62) vŕtačka;
 • ručná píla alebo ručná píla;
 • drevené kolíky (priemer 1-2 cm).

Proces výroby modelu s oblúkovými nosnými nosníkmi

Najprv urobíme náčrt záhradného mosta, načrtneme na papier aspoň približný typ konštrukcie. Premýšľajte o detailoch zariadenia, uľahčite svoju budúcu prácu tým, že postranné zábradlia nie sú klenuté, ale rovné. Budú umiestnené nie od začiatku do konca prechodu, ale len na najvyššom mieste mosta.

Na veľkom obložení starých tapiet kreslíme v reálnom meradle podporný nosník. Dodržujte proporcie a rovnomernosť prvku. Potom sme rez nakreslili pozdĺž obrysu a rozrezali sme ho na malé časti (asi 40 cm). Každú časť prikladáme k hranovej doske, načrtneme ju a odrežeme ju už zo stromu. Po spracovaní všetkých komponentov pristúpime k ich spracovaniu.

Brúsením brúsnym papierom odstráňte všetky veľké nerovnosti a nerovnosti, musí byť hrubé. Potom je potrebné urobiť konečný strih s pomocou všetkých rovnakých materiálov, ale len s jemným zrnom. Potom položte všetky položky do správneho poradia.

Vo vzdialenosti päť centimetrov od hornej a dolnej strany prvkov vytvoríme značky (presne vodorovné čiary). V týchto miestach (hrany jednotlivých segmentov) vyvŕtame otvory. Vyčistíme ich z triesok, potiahneme kolík lepidlom a vložíme jeho koniec do jedného segmentu,a druhý koniec k ďalšiemu.

Okrem tohto bodu dotyku sú obidve časti držané pohromade kotviacimi uhlami, ktoré sú priskrutkované skrutkami. Jedna strana rohu bude umiestnená na spodnej strane nosného nosníka a druhá na vnútornej strane.

Kovové modely vyžadujú starostlivú údržbu rovnako ako drevené modely. Bez ošetrenia ochrannými prostriedkami riskujete stratu nielen dekoratívneho vzhľadu produktu, ale aj jeho trvanlivosti
.

Po vytvorení dvoch podobných nosníkov ich usporiadajte rovnobežne k sebe a začnite obopínať montážne koľajnice, ktoré sú už rozrezané na požadované prvky dĺžky. Stupeň medzi nimi je 1-2 cm, pre hladký prietok dažďovej vody. Práce sú ukončené úpravou výrobku antiseptickým a lakovým náterom.

Vedieť, ako vytvoriť záhradný mostík s oblúkovým typom, nie je vôbec ťažké vytvoriť lineárny model. Postupná verzia, ktorá je inštalovaná v samotnej nádržke (ak nie je príliš hlboká), je tiež ľahko vyrobiteľná. Ak to chcete urobiť, stačí urobiť dobrý vankúš z kamienkov na dne potoka a nainštalovať veľké balvany na ňom s plochým povrchom. Vzdialenosť medzi nimi by mala byť taká, aby dospelý mohol ľahko prejsť z jedného kameňa na druhý.