Záhrada Country Style - Wildlife at Your Summer Cottage

Ak potrebujete dachu nielen pre výsadbu paradajok a kukurice, potom určite chcete zmeniť celý graf a vybrať ho medzi ostatnými. Ale to nie je lepšie ako susedia, ale vytvoriť si miesto na oddych. Koniec koncov, je to v krajine, kde si môžete na chvíľu oddýchnuť, aspoň na chvíľu zabudnúť na problémy a hlučné mesto, počúvať spev vtákov a chváliť žaby. Ak chcete zdôrazniť všetky tieto kúzla, mnohí majitelia premeniť ich vidiecky dom na záhradu krajiny.

Základné zásady

Krajina je štýl, ktorý možno vidieť na každom nádvorí obce. Je pravda, že súčasní dedinčania sa naopak snažia dať svojim stránkam modernejší vzhľad. Ale toto je osobná záležitosť. Mestskí ľudia majú dosť moderných štýlov, ako sú hi-tech a moderné, takže sú priťahovaní k niečom bližšiemu prírode.

Záhrada v vidieckom štýle sa vyznačuje pestrými škvrnami kvetinových záhonov, voňavými húseninami jazmínu a lila, milovanou starou lavičkou pod ovocným stromom a sviežimi zelenými trávnikmi na slnku. Tento pokojný a radostný štýl dáva ľudstvu prvky predmestského života. Je najbližšie k mentalite slovanského záhradníka, takže upokojuje dušu a poteší oko.

Je veľmi zriedkavé, aby sa dachové pozemky vytvárali ako japonská záhrada alebo ako rafinované staré anglické nádvorie.Nie je vhodný pre malé pozemky a tradície bohatých ruských statkov. Modernistické pôžitky z krajinářstva tiež neberú koreň - pôda sa nehodí. Ale rustikálny veselý vidiecky štýl vyhovuje našim krajanom vo všetkých požiadavkách. Implementovať všetky jeho myšlienky na štandardné šesťsto štvorcových metrov je veľmi jednoduché.

Pokojný a radostný štýl dáva ľudstvu prvky života v krajine
.

Takáto záhrada s elegantnou kvetinovou záhradou, tekvicami visiacimi z plota a včelami prechádzajúcimi ovocnými stromami vás nenápadne prenesie, keď sú vaše babičky mladé. Lepšie miesto na odpočinok jednoducho nenájdete, pretože nie je potrebné denne uvoľňovať a vodu, kosiť trávnik a tvoriť korunu.

Hlavnou zásadou vidieckeho štýlu v záhradníctve je prirodzenosť. Na každom kroku by mala byť zázračná prirodzenosť a krása. Každý prvok dekor musí byť premyslené do najmenšieho detailu, je vhodné použiť iba prírodné materiály: hlinka, drevo, vinič, zasadiť veľa čerstvých kvetov.

Americký vidiecky štýl

Mnohí, ktorí počuli slovo "krajina", ho spájajú s zlomom kopyta, banjo zvukom a kovbojskými tvárami. Áno, naši krajinári si požičali niektoré atribúty starého „filmového“ Texasu: nízke zaddynye ploty, konovyaznye stĺpiky a koleso z vozíka. Ale tento zoznam amerických módnych "čipov" končí. Je potrebné poznamenať, že nie sú hlavnými dekoráciami záhrady. V skutočnosti, takéto záhrady k nám prišli z Európy.

Záhradníci záhradkárov na vidieku boli detské škôlky na pestovanie korenia a kvetín
.

Tento štýl založil slávny krajinský dizajnér Veľkej Británie Gertrude Jekyll. Malé záhrady pre pestovanie korenia a kvetín boli predchodcami moderných vidieckych záhrad. Gertrude doplnila ich užitočnosť svojím sofistikovaným estetizmom, pričom si zachovala pôvodné kúzlo. Svet videl vidiecku záhradu úplne na druhej strane. Inovácia sa prirodzene stala populárnou v celej Európe. Každý sa snažil priniesť svoje vlastné štýlové prvky v kultúre svojej krajiny.

Moderné vplyvy a inovácie v poslednom storočí prispôsobili dedinské záhrady meniacim sa podmienkam životného prostredia a krajinnému dizajnu. V dôsledku toho sa objavil nový smer - záhrady s nízkou údržbou, to znamená, že nevyžadujú starostlivú starostlivosť. Ako už bolo spomenuté, stránka by mala vyzerať čo najprirodzenejšie. Hlavnou úlohou dizajnéra je vytvoriť taký kútik, aby sa zdalo, že tu nebol človek, ale príroda samotná.

Prvý hosť musí mať istotu, že krajina vášho letného domu žije svojím vlastným životom. Preto sa vo vidieckych záhradách, okrem obvyklých kríkov egrešov, ríbezlí, floxov a ruží, pestujú často pestované divoké rastliny, ako napríklad jitrocel, rebrík alebo soty. To výrazne pomáha riešiť problém plnenia kvetinových záhonov. Hoci slovo záhonu je nevhodné tu, skôr to bude zadarmo kvetinové záhony.

Hosť by to mal cítiťkrajina vášho letného domu žije svoj vlastný život

Nie je potrebné vyrovnať trávnik a opatrne ho orezať. To bude vyzerať prirodzenejšie, ak okrem trávy rastie zvony, blatouchy, ďatelina, harmanček a dokonca púpavy. Za zjavnou jednoduchosťou a prirodzenosťou však nevyhnutne musí byť skrytá inteligentne štruktúrovaná krajina.

Video: Vidiecky štýl v záhrade

Rustikálny štýl pre slovanskú dušu

Záhradný dizajn v vidieckom štýle nestojí veľa, ale musíte premýšľať o všetkom do najmenšieho detailu. V prvom rade je potrebné identifikovať miesta pre rekreáciu. Tradičným dizajnovým prvkom dedinskej záhrady je lavička. Je umiestnený pri vchode do domu, v najodľahlejších a najkrajších zákutiach areálu a priamo uprostred kvetinových záhonov. Preto je vhodné objednať si alebo urobiť niekoľko lavičiek naraz. Ak je oblasť v krajine dosť, môžete si urobiť výstavbu altánku, ale ak nie je dostatok miesta, potom bude nahradená markízou natiahnutou medzi stromami.

Tradičným dizajnovým prvkom dedinskej záhrady je lavička
.

Samozrejme, nie je možné vyhnať myšlienku záhradných postelí vo vidieckej záhrade, Slovania sa vždy snažia spojiť estetiku a funkčnosť. Preto je potrebné vopred sa rozhodnúť, čo budete pestovať a ako môžete ozdobiť postele. Petržlen, zelená cibuľa a šalát budú vyzerať atraktívne. Ale ak sadíte dekoratívne kapusta, nechtík a feverfew medzi nimi, bude posteľ vyzerať o nič horšie ako tie nádherné záhony.

Štýl krajiny veľmi často dáva možnosť pozrieť sanovým spôsobom na veľmi známych veciach. Napríklad, ak ozdobíte obyčajný skleník dverami s hrebeňom a jednoduchou ozdobou, nielenže zdobí Vašu záhradu, ale slúži aj ako vynikajúce zázemie pre zloženie kvitnúcich viníc. Špecialisti odporúčajú, aby hospodárska zóna bola oddelená od záhrady ozdobným prútikom alebo mrežou.

Vzdať sa sôch, ktoré porušujú prirodzenosť prírody, lepšie umiestniť do záhrady strašiaka

Výzdoba záhonov a chodníkov

Cesty v dedinskej záhrade by nemali byť rovné a dokonale rovné. Hladké ohyby ciest vizuálne rozširujú priestor. Materiál na ukladanie koľají môže byť rôzny: vápenec, drevené platformy a drvený kameň, žulové preosievanie. Pozdĺž obvodu pre revitalizáciu krajiny je zasadiť živý vankúš tymiánu alebo rozchodníka.

Pri výbere kvetov a kríkov využite svoju predstavivosť. Rastliny by mali byť v rôznych výškach a čo najjasnejšie. Je veľmi vhodné zasadiť prútený plot z viniča s chmeľom a malými kvetmi. Na mieste musí rásť slnečnice a sléz. Na výzdobu záhonov môžete použiť rôzne staré domáce potreby. Napríklad, zasadiť nejaké obľúbené kríky do vedra alebo koša a dať ich na postele.

Rybník v záhrade môže byť ozdobený plávajúcimi kvetinovými záhonmi vo forme kačacieho hniezda, ale všetko by malo vyzerať prirodzene. Pestovanie rákosu v rybníku by sa malo využiť aj na maximum, ale len v minulom roku. Z neho si môžete urobiť malé rafty a nechať ich plávať na vode,zdobenie s vlhkosťou milujúcimi farbami.

Voda v záhrade môže byť zdobená plávajúcimi kvetinovými záhradami
.

Štýl krajiny v krajinnom dizajne neakceptuje umelé dekorácie, ako sú škriatkovia, žaby a huby. Takéto mini-sochy len zlom harmoniu. Je tiež lepšie odmietnuť alpské šmýkačky a skalné árie, nemajú miesto v dedinskej záhrade. Doprajte si usporiadanie svojho kútika so zmyslom pre humor a dajte do záhrady s vlastným roztomilým strašiakom. Povaha záhrady vo vidieckom štýle by mala byť divoká a očarujúca. Nemali by ste snívať o takomto pohodlí, ale robte to sami. Kreatívny úspech a kreatívna nálada!