Záhrada v anglickom štýle: základné pravidlá zariadenia

Nezáleží na tom, koľko pôdy máte, obrovský majetok alebo len 6 akrov pôdy, môžete si vytvoriť nádherný štýl krajiny v parku, ak si budete priať. V krajinnom dizajne je dôležité vytvoriť holistický obraz, každý prvok záhrady by mal vyjadrovať spoločnú koncepciu.

Tri veľryby v krajinnom štýle

  • Prírodná krása prírody v záhrade.
  • Bezplatné plánovanie, ktoré nie je viazané prísnymi pravidlami.
  • Jednotnosti by sa malo zabrániť aj pri navrhovaní malých prímestských oblastí.

V Japonsku, Kórei a Číne je možné nájsť aj záhradnú krajinu, ktorá je v súlade s myšlienkou trvalej obnovy prírody, ktorá je obľúbená v krajinách na východe.

Plánovanie záhrady

Vezmite si kus papiera a nakreslite náčrt budúcej záhrady. Určite, kde je najlepšie pestovať ovocie (najlepšia možnosť je juhovýchodná a južná časť) a kde - okrasné stromy a kríky. Zostávajúce štvorcové metre zdôrazňujú kvetinové záhony a trávniky. Premýšľajte o tom, kde budú cesty záhrady.

Fasáda domu je jeho „tvárou“, ktorá musí byť bezchybná. Postarať sa o dekoratívne a dokončovacie práce
\ t

Vytvorenie záhrady, musíte ju udržiavať v jednom štýle, všetky pomocnéUmelé vzory treba starostlivo maskovať. Človek, ktorý sa pozerá na park v štýle krajiny, by mal mať ilúziu, že krajina, v ktorej stojí dom, je vytvorená samotnou prírodou a nie ľudskými rukami. Tsaritsyno, Petrovský palác, Gatchina - ukážky krajinného dizajnu, vyrobené v krajinovom štýle.

Záhrada v anglickom štýle si vyžaduje jasnú organizáciu priestoru, je potrebné zohľadniť pravidlá vizuálneho vnímania. Objekty umiestnené na malom kopci, nachádzajú sa vo víťaznej pozícii vďaka zákonu lineárnej perspektívy. Trávniky a rybníky sú zaujímavejšie pri pohľade zhora. Architekti sa preto často uchyľujú k umelému vytváraniu nepravidelností krajiny.

Farba hrá dôležitú úlohu, najmä ak si vyberiete anglický dizajn. S ním sa môžete sústrediť na určité oblasti, vizuálne zatlačiť alebo priblížiť niektoré prvky záhrady. Pamätajte si, že prosté a jednoduché skladby často vyhrajú pred objemným a pompéznym.

Čím ďalej je objekt od vás, tým hladšie a mäkšie sú čiary jeho obrysov. Preto, ak chcete zvýšiť hĺbku krajiny, zasadte ihličnatú vegetáciu modrých odtieňov do ďalekého rohu záhrady.

Prírodná záhrada neznamená zanedbané. Všetko by malo byť starostlivo naplánované a premyslené tu: tienisté cesty, svetlé záhony, skupiny kríkov a stromov. Organicky zapadajú do celkovej koncepcie malých kopcov alebo dokonca roklín.

V okolí vášho vidieckeho domutam bol park v štýle krajiny, budete potrebovať krajinář. Musí rozumieť štruktúre oblasti a byť schopný správne zlikvidovať umelé a prírodné objekty. Profesionálny záhradník vie všetko o rastlinách a stromoch vo vašej oblasti. Každý park má svoj charakter: veselý alebo premyslený, jednoduchý alebo mnohostranný. Prechádzka po záhrade, budete cítiť, že to spôsobuje určitú náladu.

Charakteristiky parku

  • Klikaté cesty vedú k najtajnejším rohom záhrady. Pri vytváraní chodníkov používajte prírodné kamene, môžete mať nepravidelný tvar, napríklad dlažobné kamene alebo dlažobný kameň.
  • Pergoly a oblúky spletené s divokým hroznom, lavičkami v tienistých miestach sú nielen krásne, ale aj funkčné.
  • Rybník s malým mostíkom alebo umelým prúdom dokonale doplní kompozíciu. Voda v takomto prúde preteká čerpadlom. Je potrebné zvoliť typ prietoku a jeho intenzitu. Budete tiež musieť vytvoriť a maskovať „zdroj“ a „ústa“. Rastlina na okrajoch potoka výsadby, bude prietok podobný prírodným.
Malý prúd tečúci z hromady kameňov a schovávajúci sa v štrbine je skvelou alternatívou k nádrži
.
  • Záhrada v anglickom štýle nie je bez voňavej kvetinovej záhrady. Malva, delphinium, macešky, ruže - vyberte si to, čo sa vám najviac páči. Romanticky vyzerajúce kvety visiace zo závesných kvetináčov. Rastlina pelargonium, pelargónie alebo petúnie v nich.

Vertikálne úpravy fasády

\ t

Aby bol váš domov útulný, vytvorte zelenúplot. Dom lemovaný brečtanom alebo dievčenským hroznom sa zdá byť láskavý, spoľahlivý a trochu báječný. Rhododendrony, čínska schizandra, plamienok, lezecké ruže sú vhodné pre južnú stenu. Pre východnú stranu vyberte hortenzie, chmeľ. Na západnej strane záhradníci zasadia vinohradnícky kríž, vistárie. Pri príprave pôdy na výsadbu nainštalujte rekvizity. Ako oni, môžete použiť povraz (rýchlo rastie ipomoea, hrášok, echinocystis). Pre chmeľ alebo lezecké ruže potrebujete rám, ktorý by mal byť namontovaný na stenu.

​​

Po sadení sadenice nezabúdajte na ich kŕmenie, napájanie a prerezávanie. Pamätajte, že plody niektorých okrasných rastlín sú jedovaté (to je obzvlášť dôležité, ak sú v rodine malé deti).

Krajinný štýl - večná klasika žánru

Zelený trávnik vlastnými rukami

Na pestovanie sviežej zelenej trávy by mala byť úrodná pôdna vrstva aspoň 15 cm, mesiac pred siatím trávy, vykopať zem, odstrániť burinu, hnojiť, vyrovnať povrch. Pred výsadbou zhutnite pôdu valcami alebo preglejkovými listami. Ak je na pozemku obrubník, trávnik by mal byť zasiaty na 1 meter od neho, aby ste neskôr nemali problémy pri práci s kosačkou na trávu. Spotreba semien - 15 g /m2 .

Zasiať trávu, aby bola v pokojnom počasí (je vhodné zasiať plochu s pruhmi). Potom sú semená posypané zeminou a napojené. Pre prvý týždeň je budúci trávnik napojený denne (rovnaký rozvrh zalievaniav suchom počasí). Ak sa chcete dostať na trávnik rýchlejšie, môžete si kúpiť hotový kotúč trávy, ktorý sa rozvinie, zapadne a zapije vodou.

Na takomto trávniku môżu deti poşkodiť. Nezabudnite včas zalievať trávnik tak, aby vás dlho potešil sviežou zeleňou
.

Anglický zámok

Aj keď ste sa nenarodili v nedotknutej Británii, máte právo vybrať si fasádu domu v anglickom štýle. Vysoké štíty v popredí, strecha so strmými svahmi, veľké veľkosti okien sú architektonickými prvkami tohto štýlu. V Anglicku je zvykom stavať domy rôznych tvarov: asymetrické a symetrické. Veľká pozornosť sa venuje dizajnu hlavného vchodu, ale zároveň sa veľmi starostlivo používajú prvky zdobenia. Hlavným materiálom pri stavbe budov je tehla. Pokojné farby a prítomnosť kovaných častí len zdôrazňujú základnú myšlienku. Vyberte si anglický štýl v krajinnom dizajne, ak sa vám páčia prísne línie diskrétneho luxusu.

Video: Ako rozbiť záhradu v anglickom štýle