Záhradné a záhradné osvetlenie záhrady ako prvok dizajnu

Proces vytvárania moderných záhradných parciel nevyhnutne zahŕňa všetky prvky záhrady v celkovom kompozičnom pláne. Spravidla sa dizajnéri zameriavajú na rastliny, návrh trate, kvetové variácie v kvetináčoch, kamene a hovoria veľmi málo o osvetlení. Ale krajinářské záhradné lampy vám umožnia umiestniť zaujímavé dekoratívne akcenty.

Pri navrhovaní parciel dacha priľahlých území vidieckych domov používajú klasické zdroje svetla a originálne žiarovky s osobitným tvarom, veľkosťou a farbou. Výber majiteľov, ale zvážiť existujúce možnosti.

Klasika

Zvyčajné záhradné svietidlá, ktorých lampy sú vnímané ako prvky architektúry, pomôžu vytvoriť neformálnu a slávnostnú atmosféru. Kvetinové záhrady, záhradné cesty, rekreačné oblasti, dávajú kompletný vzhľad. Môžete mať také prvky dekorácie dacha na verande, chodníky, hojdačky, umelo vytvorené nádrže. Vyzerajú tiež dobre na pozadí viacúrovňového zloženia rastlín. Ak sa počas stavebného procesu nebrali do úvahy a lucerny neboli zahrnuté v poliach kríkov, môžu byť orámované rôznymi kameňmi, štrkovými trieskami. Je teda možné vytvoriť nezvyčajnédekoratívne kompozície, ktoré sa vyznačujú zvláštnym šarmom.

Najziskovejšie svetlá sa budú pozerať na vetvy stromov pozdĺž tratí, na okraj bazénu
.

Podobné osvetľovacie zariadenia nevyžadujú dodatočný dizajn. Ale ako možnosť, môžete jednoducho skryť nohu alebo doplniť strop s akékoľvek dekoratívne prvky: motýle, umelé kvety, alebo sušené kvety.

"Guličky"

V záhradných areáloch vyzerajú neuveriteľne krásne svetelné gule. Môžu byť umiestnené na tráve, schodoch na verande, na okraji dráhy, označujúcej jej hranice (začiatok a koniec). Niekedy, vďaka úsiliu výrobcov a dizajnérov, takéto „loptičky“ môžu dokonca ozdobiť vodnú hladinu, štrkovú záhradu a lesný mixborder. Materiály, z ktorých sú svietidlá vyrobené (a tento plast, sklo) vám tiež umožňujú experimentovať s dizajnom. Výrobca ponúka matné a vzorované výrobky.

"Guľôčky" môžu byť umiestnené po celej sekcii jeden po druhom, zostavené do malých skupín a dokonca kompozícií pozostávajúcich zo svetelných bodov rôznych veľkostí a umiestnených v rôznych výškach.

Prístroje s rozptýleným svetlom môžu byť inštalované pozdĺž nízkych kríkov pozdĺž celej terasy na schodoch verandy
.

Inštalácia záhradných svietidiel vo forme guľôčok môže jasne sledovať predvídateľné rovné čiary a špeciálne koncipované kresby, ktoré priaznivo zdôraznia vlastnosti exteriéru súkromného majetku.

High-tech a nielen

Špeciálny štýl vdizajn chaty vyžaduje osobitný prístup k výberu ďalších dekoratívnych prvkov. A krajiny pouličné lampy nemôže neposlúchnuť celkový plán. Táto požiadavka je všeobecne uznávaná a pomerne bežná medzi profesionálnymi dizajnérmi a skutočnými znalcami krásy a harmónie. Nové trendy by mali byť vyvážené a zámerné. Moderné lampy budú smiešne v starej "babičkinej" záhrade. Je dôležité dodržiavať spoločný štýl.
Dekoratívne záhradné svietidlá na zakrivenej nohe s sklonenou hlavou vytvárajú osobitnú náladu. Pripomínajú konvalinky a veľké zvony.

Praktické svietidlá s nastaviteľným svetelným tokom

Lanternové majáky vyzerajú zaujímavo, čo doplní akúkoľvek kopu, ostrov zelene a ozdobný kopec v blízkosti nádrže. Takéto malé škvrny svetla oživujú tie najodľahlejšie kútiky lokality, čo bude pre hostí príjemným prekvapením. Záhradné svetlá, zobrazené na fotografii, môžu byť použité na osvetlenie celého majetku. Japonské svetlušky sú považované za pomerne módny trend.

Ručne vyrobené

Aby ste mohli ušetriť, môžete si vybaviť materiál po ruke, mať trpezlivosť, prepojiť svoju fantáziu a urobiť záhradné osvetlenie vlastnými rukami. Cínové prípravky sú skvelým riešením. Sú celkom mobilné a umožňujú vytvoriť skutočnú romantickú atmosféru na čerstvom vzduchu. Kresba pomocou rôznych nechtov (kanál sa rozbije v súlade so zvoleným vzorom, ktorýprednastavené na vonkajšej strane) predstavia záhadu, budú originálne rozptýlené v celkovom dizajne. Tieto svetlá môžu byť umiestnené kdekoľvek v záhrade.

Solárne svietidlá sú vhodné

Je veľmi ľahké urobiť zo skla žiarivú svetlušku. Ak sa pokúsite, môžete získať skutočný exkluzívny. V spodnej časti stačí naliať trochu piesku, škrupiny alebo rôzne kamienky na doplnenie kompozície.

Mnohí dizajnéri neodporúčajú vybrať jeden typ svietidla. Najlepšou možnosťou je kolekcia svietidiel rôznych tvarov a veľkostí, farieb a dekoru (stena a záves, jednoduché a kamenivo, s nohami a reťazami). Hlavná vec je mať jeden štýl.

Toto riešenie kombinuje praktickosť a estetickú výhodu
.
​​

Osvetlenie zón parku a dachy

Záhradné svietidlá LED a záhradné svietidlá vyzerajú na dvore veľmi zaujímavé. Drop-like a bodkované zariadenia zabudované do chodníkov, obrubníkov, viacvrstvových kvetinových záhonov, schodov, základov dekoratívnych balvanov vyzerajú prirodzene a veľmi prirodzene.

Najnovšie novinky sa týkali svetelných zdrojov pre solárne motory. Ich výhodou je, že záhradníci nemusia kopať celú oblasť, aby mohli položiť elektroinštaláciu. A, samozrejme, hlavným plusom je šetrenie peňazí, pretože zariadenia aktivujú čistú energiu slnka. Moderné slnečné svetlá nefungujú.len za jasného a bezmračného počasia. Tam sú veľmi citlivé prvky, takže aj v zime alebo v oblačnom počasí, svetla môžu vyžarovať svetlo.

Lampióny vo forme rôznych zvierat alebo rastlín sú populárne
.

Zaujímavým rozhodnutím výrobcov bola výroba plávajúcich guľkových svietidiel, ktoré sú poháňané slnečnou energiou a vďaka vodotesnosti môžu byť na niekoľko dní bez problémov umiestnené na vodnej hladine fontán, rybníkov a bazénov.

Existuje viac ako dosť možností. Preto, harmonický dizajn chaty alebo záhrady plot, terasy vidieckeho domu nebude problém. Hlavnou vecou nie je stratiť chuť a držať sa zvoleného štýlu. Výsledok potom prekoná aj tie najdivokejšie očakávania. Experimentujte, zvážte rôzne možnosti, vyberte si modely podľa svojich predstáv a neobmedzujte sa na klasické riešenia.

Video: lampy pre vilu