Záhradný drvič na trávu: investície v záujme hospodárstva a zdravia

Zber na svojom mieste, záhradníci sa domnievajú, že sa stali úplne čisté (z hľadiska životného prostredia) produktu. Ale kde sa všetky chemické hnojivá odparili? Ale so správnym prístupom ich môžete úplne opustiť a hnojiť pôdu odpadkami. Záhradný drvič na trávu a konáre pomôže recyklovať, a kompost jam bude použitý na prípravu pôdy pre hnojenie.

Video: prehľad záhradných drvičov

Aké úlohy rieši záhradný asistent

Toto zariadenie sa prvýkrát objavilo pred viac ako 10 rokmi a uľahčilo prácu „rekreantov“ mimo mesta. , Koniec koncov, aj na malej ploche sa musíte vyrovnať s množstvom odpadu. Okrem toho, záhradné drviče pobočky nielen znižuje jeho objem, ale tiež pomáha používať s veľkým prínosom.

Listy, topy, tráva, padlé jablká sú všetky potenciálne hnojivá. Najprv však musí byť riadne prepracovaný a "dať zdržanlivosť". Po prechode záhradným drvičom sa čas kompostovania výrazne zníži.

Toto však nie je jediné riešenie. Použite výsledný materiál môže byť pre mulčovanie, spánoka rokliny v krajinnom dizajne. Nemenej príjemným momentom je úspora peňazí, ktoré by sa museli vynaložiť na zber odpadu a nákup hnojív.

Záhradná technika bude čistenie obľúbenou činnosťou

Prehľad záhradného vybavenia

Záhradné drviče vetiev pripomínajú obrovský mlynček na mäso, ktorý má lievik na kŕmenie surovín a nožov na spracovanie. Priority a veľkosť lokality (resp. Množstvo odpadu) sú odlišné, takže výrobcovia ponúkajú zariadenia vo veľkom sortimente. Všetky z nich zvládajú svoje funkcie, hlavná vec je správne definovať „referenčný rámec“.

Aby nedošlo k preplateniu výkonnej jednotky, ktorú nepotrebuje jeden vlastník, a aby sa zohľadnila možnosť vykonávať vážne úlohy pre iného, ​​je vhodné pochopiť modely zariadení. Líšia sa výkonom, typom motora, schopnosťou recyklovať všetky odpadky alebo len určitými kategóriami, veľkosťou lievika, stupňom automatizácie procesu.

Rozdiely motora

Podľa typu motora môže byť záhradný drvič elektrický a benzínový. Než si vyberiete zariadenie, stojí za to preskúmať všetky "kúzla" každého a nájsť perfektnú voľbu práve pre vaše územie.

 • Elektrické

Kompaktné a takmer tiché jednotky s výkonom do 2,6 kW. Môžu sa ľahko vyrovnať s trávou, lístím, vetvami do priemeru 2,5 cm, ale pohyblivosť je obmedzená na dĺžku šnúry. Aj jeho práca závisí od úbytkov napätia v sieti a v osadách dacha je takýto problém -nie je nezvyčajné.

Elektrické modely sú prakticky tiché, ale obmedzené v pohybe

Ak kábel nie je dostatočný, môžete pripojiť predlžovací kábel. Takže pre malý pozemok, kde sa záhrada skladá z niekoľkých mladých stromov a niekoľkých kríkov, je ideálny záhradný elektrický vrtuľník.

 • Benzín

Výkonné a mobilné zariadenie. Môže pracovať kdekoľvek na záhrade. A v lese pomôže, ak je taká potreba. V dôsledku komplexného dizajnu nožov sa na benzínovom záhradnom drviči spracováva takmer všetok materiál s priemerom do 6 cm.

Medzi nedostatkami možno identifikovať veľmi hlučné fungovanie. A ak ho používate bez varovania, je ľahké kaziť vzťahy so susedmi. Koniec koncov, chata je pokojné a nebeské miesto.

Benzínové agregáty sú schopné spracovať takmer akýkoľvek materiál, ale vydávajú silný hluk
.
​​

Dôležité! Pre dlhodobú prevádzku bez straty kvality je potrebné naplniť palivo v určitom pomere (olej a benzín). Zvlášť citlivé dvojtaktné jednotky.

Škodlivé emisie do ovzdušia sú ďalším „mínusom“ benzínového zariadenia.

Rozdiely v systémoch brúsenia

V závislosti od typu sa na spracovanie odpadu používajú rôzne mechanizmy. Niektorí sa lepšie vyrovnávajú s "ľahkým" materiálom, pre iných je ľahšie brúsiť veľkú kôru.

 • Systém nožov

Stáva sa s jednoduchými nožmi a zložitejšou konštrukciou. Má vzhľad disku. Po zapnutírotuje, rozsekáva predložené odpadky. Skvelé na spracovanie trávy, listov a tenkých konárov. S väčším materiálom, on tiež vyrovnať, ale nože budú musieť ostrejší častejšie.

Nože lepšie zvládajú drvenie trávy a iných drobných úlomkov

Stojí za to venovať pozornosť: bolo by dobré mať v súprave náhradnú sadu nožov; ak je ostrie na druhej strane noža, môžete ho jednoducho otočiť.

 • Frézovací systém
\ t

Je to oveľa spoľahlivejšie. Na práci sa zúčastňuje celotelový prevod, ktorý sa ľahko vyrovná s materiálom s priemerom do 6 cm, len musí byť suchý alebo aspoň vysušený.

Mechanizmus frézovania je spoľahlivý a trvanlivý, dokáže sa vyrovnať s veľkým záhradným odpadom
.

Väčšina modelov má osobitný mechanizmus pre vlastnú propagáciu pobočiek. Takže v tomto čase môžete robiť iné veci.

Dôležité! Ak je prioritou pri spracovaní trávy, je lepšie zvoliť disk chopper. Pri frézovaní často zasekne.

Existuje univerzálna možnosť - kombinované modely, ale ich náklady sú oveľa vyššie.

Vplyv výkonu na prácu drviča

V závislosti od veľkosti pozemku a veku záhrady je potrebné zvoliť zariadenie vhodnej sily.

 • Strojové zariadenia pre amatérskeho záhradníka s malým pozemkom

Ide o elektrické zariadenia s hmotnosťou do 20 kg a výkonom do 1,6 kW. Spracováva vrcholy, trávu, listy, konáre do 3 cm, vďaka malým kolieskam nie je veľmi pohodlné.pohybovať po stránke. Nie je to však potrebné, pretože jednotka je „viazaná“ do zásuvky.

 • Zlatý priemer

Ide o elektrické a benzínové jednotky s výkonom do 2,5 kW. Ich spracovateľská kapacita je vyššia (materiál s priemerom do 4,5 cm). Vybavený pohodlnými odpruženými kolesami, takže sa dá ľahko pohybovať po stránke. Môže byť doplnený systémom naťahovania a lievikom na zber mulča. Vhodné pre malé, ale nie mladé záhrady.

 • Profesionálny prístup

Ide o techniku ​​veľkého rozsahu, ktorá pracuje s vysokým výkonom (do 8 kW). Je vybavená veľkou frézou pre brúsenie konárov, lievikom a výsuvným mechanizmom, práca nevyžaduje dodatočné tlačenie materiálu. Motor môže byť benzínový alebo trojfázový.

Veľkou výhodou takéhoto zariadenia je lisovacia funkcia. Výsledkom je vynikajúci mulč. Vhodné pre rozsiahle záhrady, farmy.

Takéto dôležité "maličkosti"

Predtým, ako si vyberiete záhradný drvič, musíte venovať pozornosť niektorým nuansám.

 • Aj v najjednoduchšom modeli by mali byť nože vyrobené z kalenej ocele.
 • Je ľahšie pracovať, ak je kónický lievik naklonený.
 • Tlačné zariadenie na odstraňovanie nečistôt zlepšuje produktivitu a, čo je najdôležitejšie, bezpečnosť.
 • Schopnosť prepnúť prevádzkový režim na brúsenie rôznych materiálov. To vám umožní nerobiť extra energiu ani spotrebu paliva bez straty kvality.
 • Prítomnosť predrezávacích nožov zvyšuje životnosť zariadenia.
 • Funkcia ochrany proti samovoľnému spusteniu zlepšuje bezpečnosť. To platí najmä pre elektrické zariadenie, ktoré prestalo fungovať v dôsledku poklesu napätia v sieti a po nastavení sa sám náhle zapol. S touto funkciou budú deti a domáce zvieratá v bezpečí.
 • Funkcia spätného chodu zastaví mechanizmus a nasmeruje pohyb v opačnom smere. Bude potrebné, ak je tráva navinutá na nôž alebo zaseknutá vetva.
 • Možnosť nastavenia výšky uľahčuje prácu a zvyšuje bezpečnosť detí.
 • Veľmi výhodný model s niekoľkými otvormi na príjem odpadu. Môžete kŕmiť trávu a konáre súčasne.
 • Úroveň emitovaného hluku by nemala prekročiť 84 dB, inak nastanú konflikty.
 • Je vhodné zvážiť, že spolu s brúskou je potrebné kúpiť ochranné okuliare.

Všeobecné čistenie záhradného pozemku

Vysávače na čistenie územia záhrady sa stali pozoruhodnou inováciou. Sú tiež elektrické a benzínové. Veľkou výhodou je však to, že toto zariadenie je súčasne drvičom a 10-násobne znižuje objem odpadu.

Záhradné vákuum znižuje množstvo odpadu o 10-krát
 • Manuálne modely sa vyrovnávajú s materiálom s priemerom do 2,5 cm, môžu byť vo forme sáčkov, vážiť do 11 kg. Odpad sa zhromažďuje v 30 l vrecku.
 • Modely bez pohonu vyzerajú ako kosačky na trávu a vážia do 40 kg. Pohybujú sa pred nimiako vozík. Sú silnejšie ako ručné, môžu spracovávať vetvy s priemerom do 4 cm, ktoré sa zbierajú v balení do 35 litrov.
 • Samohybný záhradný vákuový sekač váži približne 80 kg a zhromažďuje odpad v 160-litrovom vrecku. Pre zjednodušenie riadenia zadných kolies je nainštalovaný pohon.

Bez ohľadu na to, aký model sa vyberie, bude stránka dobre upravená a zostane mimo mesta. Peniaze vynaložené sa vyplatia veľmi rýchlo, potom účet pôjde o ich uloženie. A to je veľmi príjemný zážitok.