Základ a miska pre bazén, typy umelých nádrží

Málo by odmietlo mať vlastný bazén. Umelá nádrž, ktorá vám umožní relaxovať kedykoľvek počas roka - ak je zatvorená - alebo len v lete, je veľkým pokušením pre majiteľov vidieckych domov. Treba však poznamenať, že bazén zariadení je časovo náročný a nákladný proces, v ktorom musíte brať do úvahy všetko od kompetentného stavebného projektu, končiac s tým, čo bude bazénová misa.

Položenie základu bazénu

Po starostlivej príprave ponoru bazéna je možné vykonať jeho zariadenie, počnúc kopaním jamy na založenie tejto hydraulickej konštrukcie. Kopanie sa vykonáva pomocou rýpadla do požadovanej hĺbky. Táto hĺbka je spravidla vypočítaná na základe výšky inštalovanej nádrže, plus ďalších cca 20-30 cm, pokiaľ ide o dĺžku a šírku výkopu, mali by presahovať analogické parametre bazéna o 50-60 cm, čo je potrebné na inštaláciu vysoko kvalitnej a efektívnej hydroizolácie. konštrukcie a debnenie.

Keď je fáza výkopu dokončená, môžete začať čistenie jej dna. Na tento účel manuálne odstráňte nadbytočné korene rastlín,povrch stien je vyrovnaný a prebytočná pôda je odstránená. Na stave pôdy, v ktorej je položený základ pre bazén, by mala byť venovaná osobitná pozornosť: ak nie je voľná, a jej hĺbka nepresahuje 1,5 m, potom môžete zanedbať posilnenie stien jamy.

Po tom je dno šachty pokryté špeciálnym lôžkom z piesku a štrku. Jeho hrúbka je asi 20-40 cm s priemernou veľkosťou štrkových a pieskových frakcií. Vykonávanie takejto podstielky v niekoľkých vrstvách 5-10 cm, z ktorých každá pred položením ďalšie pevne zhutnené.

Toto doplnenie zohráva úlohu základu celej hydraulickej konštrukcie. Potom sa na vyrovnanie povrchu takého základu vykoná betónový poter, ktorého hrúbka sa pohybuje medzi 10-15 cm a potom sa môže základ pre bazén považovať za dokončený.

Základná jama pre bazén

V ďalšej etape sa uskutočnia prípravné práce na inštaláciu budúcej povodia bazéna - montáž debnenia a montáž výstužnej klietky. Je potrebné poznamenať, že dnes sú misy na bazény zastúpené v pomerne širokom rozsahu. V závislosti od materiálu výroby a prevádzkových vlastností týchto misiek je potrebné vykonať určité prípravné práce.

Montáž rámu z výstuže na následné betónovanie

Stojí za to venovať pozornosť! Pokiaľ ide o zariadenia pre krytý bazén, rozsah práce bude závisieť odči sa bazén buduje vo fáze výstavby domu alebo sa zavádza do existujúcej budovy. V prvom prípade, vo fáze návrhu domu, je možné zohľadniť všetky vlastnosti tejto hydraulickej konštrukcie. V druhom prípade bude potrebné vypracovať individuálnu technologickú schému, pretože existuje vysoké riziko narušenia podpornej časti bytového domu, čo môže viesť k vážnym deformáciám.

Druhy misiek na umelé nádrže

V súčasnosti sa misy pre bazény ponúkané spotrebiteľom stretávajú s chuťou aj tých najnáročnejších. Voľba misky je spravidla založená na mnohých faktoroch, medzi ktorými zohrávajú významnú úlohu náklady, trvanlivosť a potreba opravy. Takže klasická verzia je misa z betónu.

Konštrukcia kontajnera vyrobeného z betónu

Miska betónového umývadla sa vykonáva po niekoľkých prácach, najmä inštalácia kovaní a montáž debnenia, čo umožňuje, aby sa budúcemu povodiu dal požadovaný tvar. Je to až po vytvorení takého rámu pre bazén, že misa je betónovaná. Betónovanie sa najčastejšie vykonáva v dvoch fázach: najprv sa naleje dno a potom steny.

Betónová umývadlová misa

Stojí za zmienku, že povodie z betónu má mnoho výhod. Technológia jeho výroby, ktorá bola vyvinutá v priebehu mnohých rokov, umožňuje získať vysokokvalitný a spoľahlivý výsledok. Okrem toho, betón umožňuje naliať debnenie akéhokoľvek tvaru, to znamená, že môžetevytvoriť ľubovoľnú konfiguráciu. Osobitnú úlohu zohráva skutočnosť, že zariadenie betónového bazéna bazénu je možné realizovať aj pri vysokých hladinách podzemnej vody. Preto je betónová miska bazéna jedným z jeho konštrukčných prvkov, ktorý vyžaduje opatrný prístup k zariadeniu.

Plastové misky pre bazény

Takéto misy majú v továrni osobitný tvar. Prichádzajú k spotrebiteľovi už v hotovej forme, to znamená, že táto misa sa nebude musieť zbierať. Vzhľadom na nízku hmotnosť plastov sa takéto misky ľahko dodávajú na miesto zariadenia.

Umelohmotná umývadlová misa je v súčasnosti veľmi obľúbená, pretože je šetrná k životnému prostrediu, bezpečná a ľahko sa inštaluje a udržiava.

Plastová nádrž na bazény

Stojí za povšimnutie, že výrobcovia bazénovej misy sa starali o uspokojenie chutí širokej škály spotrebiteľov, pretože ponúkajú obrovské množstvo výrobkov rôznych tvarov. Plastové misky pre bazény môžu byť nielen oválne alebo obdĺžnikové, ale majú aj skôr originálny tvar.

Nádoba z polypropylénu - lacná, rýchla

Polypropylénové bazény sa stávajú každým rokom stále obľúbenejšími, a to vďaka kombinácii kvality a pomerne prijateľnej ceny, vďaka ktorej sú tieto bazény prístupné verejnosti.

​​

Polypropylénová nádrž sa vyrába zváraním niekoľkých listov tohto materiálu.

Polypropylénový bazén - prijateľná cena plus jednoduchá údržba
\ t

Hotový výrobok sa vyznačuje tesnosťou, trvanlivosťou, schopnosťou vyhnúť sa dodatočnej konečnej úprave bazéna, odolnosťou voči teplotným výkyvom vody a vzduchu, trvanlivosť a estetický vzhľad.

Rámcové fondy

V niektorých prípadoch nie je možné vybudovať kapitálové povodie pochované v zemi. Môže to byť z rôznych dôvodov, napríklad stavu pôdy, nedostatku finančných prostriedkov alebo malého územia.

Bazén na ráme, nepotrebuje základ a jamu

V tejto situácii môžete nájsť vynikajúcu alternatívu, ktorá bude slúžiť ako základný fond. Externe vyzerá presne ako jedna veľká miska bazéna, ktorá nevyžaduje kopanie a položenie základov pre inštaláciu. Takýto bazén na ráme môže byť inštalovaný kdekoľvek na zemi. Dá sa ľahko zostaviť, rozobrať a presunúť z miesta na miesto. Malá hmotnosť bazéna v zmontovanom tvare vám umožní vziať ho do prírody alebo ho presunúť na viac tienisté miesto. Ceny za rám bazény sú celkom rozumné, starostlivosť je jednoduchá a prevádzka - pohodlie a bezpečnosť.

Dnes je teda ľahké určiť potrebu usporiadania bazéna v vidieckom dome, študovať technológiu ich zariadenia a vybrať požadované výrobné materiály.