Základy domácej dekorácie kvetináčov

Pestujeme mini-záhradu, zvyčajne v kvetináčoch, zakúpených v obchode alebo z improvizovaných prostriedkov: vedierka, fľaše, krabice, poháre. Krásny hrniec na rastlinu je drahý, pretože pre dekor kvetináčov pestovateľov kvetov, ktorí nie sú bez predstavivosti, sú ochotne prijaté. Inovácia je vítaná.

Existuje veľa nápadov pre domácich dizajnérov, aby to urobili - pokúsime sa opísať a ilustrovať tie najzaujímavejšie a najprístupnejšie. Sú spojené s používaním papierových textílií, fólií, polotovarov na pletenie pletív, netesností na miestach, nepotrebného oblečenia, zásob doplnkov krajkových tkanín, „neúplných“ gombíkov-perličiek v tajných rohoch každej šitie.

Kusy stavebných dlaždíc, zvyšky minerálnych triesok, sadrovo-cementových, lakových náterov a dokonca prázdnych plastových a sklenených nádob - fliaš-plechoviek sa počas rekonštrukcie nevyužívajú. V tejto fascinujúcej súťaži vynaliezavosti a amatérskej tvorivosti nájdu uplatnenie papierové listy, korkové uzávery z nápojov, prútiky z tyčiniek a dokonca aj niektoré výrobky.

VykonávanieProjekty „mora“

Popis našich „desiatich“ začína technológiou zdobenia kvetináčov vlastnými rukami v nadväznosti na populárny „vlnový pobrežný“ smer. Aby sme si túto myšlienku uvedomili, budeme potrebovať mušle a farebné kamienky, ktoré naplnili naše malé vázy po poslednej ceste do mora. Môžete načrtnúť potenciálny pozemok na papier, alebo môžete vytvoriť pozdĺž cesty „položenia“ pomocnej pozlátko na povrchu budúceho „domčeka“ pre kvety.

  • Mušle + kamene: najjednoduchší program

Shell kamene, umyté a odmasťované, sú pripojené k jednoduchému keramický hrniec pomocou Moment. Kusy dlaždíc, fragmenty rozbitých dosiek, šálky môžu "udržať ich spoločnosť." Stačí sa pokúsiť pozorovať rozsah odtieňov - tu bude váš osobný vkus hrať dobrý servis. Po čakaní na upevnenie dielov na bokoch kontajnera sa rozhodnite, či je potrebné odtieňovať jednotlivé miesta.

Nádoby so škrupinami môžu vyzerať dosť exoticky

Ďalším krokom je vyplnenie medzier medzi prvkami obrázka. To môže slúžiť ako zmes cementu s PVA (pomer 3: 1), zriedená vodou na konzistenciu silnej smotany. Chcete dodať „vlne“ odtieň - hodiť ju do roztoku tyrkysového akvamarínu. Namočenie kefy do výsledného zloženia, farba na prázdny priestor okolo existujúcej kompozície. Hneď ako začne zamrznúť, odstráňte prebytočnú hmotu z ozdobného dielu špongiou alebo handričkou. Vec je pripravená.

Je možná aj iná metóda. Kefa s lepidlom "držať"medzi mušle-kamene. Potom, s mierne naklonenou polohou misy, sú miesta rozmazané lepidlom posypané krásnym zrnitým pieskom (irelevantne, more alebo rieka). Kým on nepokrýva hustou vrstvou všetky medzery, ktoré zostali predtým okolo fragmentov "obrazu". Prácu dokončí lak na nechty (na želanie - „uchopenie“ rozprašovača laku), ktorý by mal pokrývať celý pracovný priestor. Objaví sa veľkolepý lesk.

  • Komplikované plány

Ak je to žiaduce, je možné ozdobiť prázdne bočné steny veľmi pevne pomocou kamienkových škrupiniek, pričom sa celý povrch, ktorý sa má spracovať, úplne zlepí a nezostane voľný priestor. Osoba s dobrými kresliacimi schopnosťami a schopnosťami maliara bude schopná vykonávať originálnu kresebnú kompozíciu a komplexný ornament. V tomto prípade bude prvý stupeň („výsadba“ prvkov arabesky na adhezívnom podklade) trvať dlhšie a posledný (lakovanie) nemusí byť vôbec potrebný.

Príklady „nepretržitej“ dekorácie v námornom štýle vás môžu inšpirovať k vytváraniu vlastných majstrovských diel
.

Dekorácia mozaikových hrncov

Keďže technologický proces „súvisí“ s vyššie uvedeným, obmedzujeme sa na sériu dodatkov a zjemnení spojené s veľkým množstvom "surovín", ktoré sa podieľajú na vytváraní mozaikových panelov na stenách plastových /keramických hrncov. Tu je možné zoznam fragmentov rozšíriť o zvyšky materiálov na konečnú úpravu budov, kusy, ktoré sa ukázali byť „mimo práce“ počas návrhu kúpeľne s keramplitom,zmiešané gombíky-korálky-korálky-flitre a ďalšie "maličkosti".

Ak je hladký kontajner ozdobený, stojí za to začať odstraňovaním bočných stien zo smaltu. Základný náterový náter aplikovaný na vrch zaručuje dokonalú priľnavosť povrchu k podkladu. Ďalšia vrstva položí lepidlo na mozaiku. Ozdobuje sa výstužnou sieťovinou a potom pokračuje k položeniu voštinových pásikov - zdola nahor. Po položení mozaiky čakáme na sušenie. Papier navlhčíme a odstránime. Zostáva vyplnenie škár škárovacou hmotou. Uskutočnil sa proces zdobenia hrncov. Môžete urobiť kruh stojí mimo sadrokartónu.

Fázová postupnosť pri práci s mozaikovým grafom (1 príklad)
2 príklad

Podobným spôsobom „budujeme“ prierezový nákres zvyškov dlaždíc, farebného skla, rozbitých fajáns, mincí, gombíkov. Ak je dlažba celá, rozdrví sa na kúsky, ktoré sa neskôr uskutočnia v rovine ponoru. Nerezové fragmenty dlaždíc "rastlín" sú najlepšie na lepidle na dlaždice. Vyschne takýto "panelový" deň. Umelecké „epos“ je ukončené injektážou. Odporúča sa, aby sa lepidlá a stierky stierali. Očistené miesta umyte po 10-15 minútach po rmutovaní. Ak sú mozaikové častice položené bez medzery, injektážna hmota nie je potrebná.

Mozaika plastových fragmentov, gombíkov, perličiek - pokračujte v zozname ...

„Kúzelný“ obal - na pomoc dekoratérovi

- jemne rafinovaný, vhodný na drvenie a všetkyKorekcia - stojí shell, olúpané z varených vajec. Môže to byť buď čistý biely alebo tmavý krém. V prípade potreby môže byť tónovaný varom spolu s cibuľovou šupkou alebo ponorený v roztoku s lakovými doskami, ktoré ľahko absorbujú akúkoľvek farbu a držia ju dlhú dobu. Nezabudnite odstrániť fóliu z kôry, odmastiť a vysušiť jemnú dokončovaciu časť pred začatím manipulácie s návrhom!

Pozemky "vlnkov" svetlých vajec na čierno-hnedom, vínovom, modrom pozadí (takéto domáce "gzhel") sú pôsobivé. Tmavé „zebra“ škvrny vyzerajú na bielom poli veľmi elegantne. Akrylová farba vytvára požadované pozadie na prázdnom poháriku. Takáto metóda zdobenia úspešne dosahuje dojmy z praskania, vynikajúci vzor postavený na striedaní sotva viditeľných trhlín podobných pavučine, čo spôsobuje asociácie s „starými“ produktmi.

Takto vyzerá proces zdobenia hrnca orientálneho štýlu škrupinou vajec
.
Hrnce zdobené nenatretými vaječnými bunkami sú tiež roztomilé
.

Postupnosť použitia siete „shell“ je usporiadaná v dvoch hlavných krokoch (pozri nižšie).

  • Príprava základne

Lepidlo pokrýva plochu v mieste, na ktoré sa bude aplikovať škrupina, pričom konkávna strana smeruje k základni pozadia. Mal by byť opatrne pritlačený prstami - tak, aby tesne priliehal k povrchu. Chcete dať kučery-vzory koncipované obrysy - práca na umiestnenie častí, vyzbrojenýtenké špirály, ihly alebo špáradlá. Ak sa vám zdá, že medzery sú veľké, umiestnite medzi ne ďalšie malé mierky. Potom prichádza otočenie upevnenia PVA lepidla.

  • Farba a farby

Technika tejto fázy nemusí byť jednotná. Ak je škrupina už skôr vymaľovaná, môže byť len mierne zatienená, čím sa stáva jasnejšou, ostrejšou - čo ju robí vo svetle. Jednoducho sa dotknite konvexných častí štetcom - tak, aby sa zostrihali, vyzerajú výraznejšie. Pre craquelure, zdobenie kvetináče vlastnými rukami bude vyzerať trochu zložitejšie. Možno nepretržité sfarbenie vlepenej škrupiny. V trhlinách je žiaduce držať tenkú kefu (na nej - inú farbu). Na spevnenie povrchu laku.

Lepenie všetko, čo môžete ... a nedokážem si predstaviť

Skutočnosť, že úloha scenérie môže vykonávať bežné kovové krytky z nápojov - nasadený ako zvlnené "sukne" a farebné obrázky z - mnohí ani podozrenie. Uistite sa, že absencia akýchkoľvek obmedzení v tomto type práce dávajú možnosť fotiť exkluzívne "hrnce". Potvrdzujú praktickosť ich „sochárov“, v ktorých ekonomike sa skutočne nič nestratí, ale „uvedie do prevádzky“ ...

Dizajn skrutkových matíc a korkových uzáverov ohromí predstavivosť každého jednotlivca

V prírode existuje obrovský zdroj ozdobných zdrojov. Vetvičky, tyčinky, tyčinky, semená, obilniny, obilniny, strukoviny(pohánka-pšenica-fazuľa-hrach) môžu byť priťahované k výzdobe roztomilé "chaty". Každá z uvedených verzií umenia "cover" malého hrnca má šancu premeniť sa na pekný, farebný mini-koberec, ktorý dobre zapadá do interiéru bytu. Existujú stovky technických spôsobov, ako realizovať plány s takým silným arzenálom šperkov.

Parochňa a záhradné nožnice - veľký "pár" na zdobenie hrnca
Vetvičky nesmú byť rezané tak krátko - výsledok nebude horší
Združenia so životom v dedine možno vytvoriť aj pomocou „netlačených“ vetvičiek
.
Konštrukcia vázy s kvetmi niekedy zastiňuje obsah jej vzhľadu - rastliny vysadené v kontajneri
Technika zdobenia kvetinových okuliarov - vedier s rastlinnými semienkami je k dispozícii mnohým
.

Práca s priadzou-priadza-tkanina

Nemôžete ignorovať stranu technológie zdobenie hrncov s látkou, nite, povrazy, sisal, papier. Väčšina z vyššie uvedených obkladových prvkov je prilepená k povrchu. Textilné steny kvetináča možno ďalej ozdobiť stuhami, jemnou priadzou, lanom, povrazmi z motúzov, gombíkmi, popruhmi s prackami, úlomkami čipky, aplikáciou, kosťami ovocia, kávovými zrnami. Z týchto detailov vykladať vzory vo forme prúžkov-kučery-lístkov-listy.

Podobná postupnosť činností, s ktorými sa rozhodnete pracovať s reťazcom ako dekorácia
ATu tak môžu vyzerať hrnce, zdobené pomocou lanovej sisalovej povrchovej úpravy. Pozadie a povrchová úprava sú v etnovom štýle rovnaké
Jednoduchý ornament zrnkovej kávy „animovaný“ obrázok
To znamená, že to znamená úspešne vyzdvihnúť podrobnosti

Pokiaľ ide o pletařky, zdobenie kvetináčov v kvetináčoch nie je problém. Môžu byť prelepené a pokryté jasným, veselým plátnom - s polka-dot-pruhované-pruhované-vzor. Ženy, ktoré milujú drotárstvo s pletením-háčkovanie, s radosťou sa prejaví v umení "obliekanie" záhradné náradie v stitched-viazaných prípadoch. Nehovoriac o macrame technike. Výsledky práce stehienok sú vždy roztomilé, svetlé, vhodné pre rodiny. Z nich prichádza teplo ženských rúk a svetlo lásky.

Burlap + tlačidlá + strohý závit - a ultramoderná mini-miska na „zelenú“
„Rodina“ sa vo vreciach ľahko rodí - každý sa s prípadom vyrovná
Jednoduchý háčkovací vzor - a dva pruhované "palčiaky" sú pripravené
Ukážte zručnosť pletenia rôznofarebných ozdôb - tento výsledok stojí za vaše úsilie
Pre pôvodné "oblečenie" budete potrebovať staré svetlé ponožky - pre ženy alebo deti
Papier je hodný materiál na umeleckú výzdobu kvetináčov

Dúfame, že uvedené popisy a fotogaléria vám pomôžu pri výbere názoru, aký typ dizajnovej činnosti je vám najbližšie v charaktere, súčtom dostupných zručností av zmysleindividuálne predstavy o kráse a praktickosti. Nechajte svoju domácu kvetinovú záhradu vo forme, ktorá jej umožní organicky zapadnúť do domáceho prostredia a zušľachtiť svet okolo seba.

Nápady na zdobenie kvetináča vlastnými rukami - fotogaléria