Zariadenie priemyselných podláh: môžem ho naliať sám

Zariadenie vysoko kvalitných podláh sa považuje za povinné opatrenie, ktoré určuje spoľahlivosť a životnosť budúcej konštrukcie. Bežné betónové konštrukcie, ktoré neboli špeciálne upravené, nie sú ergonomické, v takýchto miestnostiach sú špinavé a prašné. Ak sú pre vás dôležité požiadavky na pevnosť a čistotu, odporúča sa položiť polymérne alebo samonivelačné priemyselné podlahy.

Požiadavky na priemyselné podlahy

Priemyselná podlaha je stavebná konštrukcia, na ktorej prebieha celý výrobný proces a činnosť ľudí. Dizajn a materiály priemyselných podláh sú predpísané na základe zaťaženia z uloženého zaťaženia, intenzity a typu mechanických vplyvov podlahových vozidiel a odlučovania prachu v súlade so stanovenými normami.

Všeobecné technické požiadavky na priemyselné podlahy sú nasledovné: konštrukcia by mala odolávať ohybovým, tlakovým a ťahovým silám, nárazom a oderu. Podlaha musí odolávať agresívnym chemickým faktorom - nízkym alebo vysokým teplotám, vode, olejom, zásadám a kyselinám.

Poschodie pre priemyselné a priemyselné budovy

Podľa technologických požiadaviek priemyselnej podlahyMal by mať hladký, ale nie klzký povrch, ako aj zabezpečenie pohodlného a bezpečného pohybu vozidiel a osôb. Okrem toho by podlaha počas prevádzky nemala mať škodlivý vplyv na zdravie ľudí, to znamená, že dizajn by nemal vypúšťať nebezpečné plyny, prach a zápach.

Statické poplatky za elektrickú energiu by sa nemali vytvárať na povrchu priemyselnej podlahy av niektorých prípadoch musí byť podlaha jednoducho dielektrikum. Prevádzkové požiadavky sa uvádzajú aj na priemyselné podlahy - materiál musí umožňovať opravu a musí sa rýchlo a ľahko čistiť.

Spoľahlivá viacvrstvová konštrukcia

Priemyselné betónové podlahy sa skladajú z niekoľkých vrstiev. Pôdny základ pôsobí ako prírodná alebo umelá podlahová podpera, ktorá vníma všetky zaťaženia prenášané z podlahy. Ďalej je to príprava - podkladová vrstva, ktorá rozdeľuje zaťaženie na pôdu.

Na zníženie celkovej tepelnej vodivosti podlahy je potrebná tepelná izolácia, zatiaľ čo zvuková izolácia zabraňuje prenikaniu hluku do miestnosti a von z miestnosti. Hydroizolácia je vrstva, ktorá zabraňuje prenikaniu splaškov a iných kvapalín do priemyselnej podlahy a zároveň chráni celú konštrukciu pred podzemnou vodou.

Z akých vrstiev je priemyselná podlaha

Ďalšia vrstva priemyselnej podlahy sa nazýva poter. Slúži na vyrovnanie povrchu podkladovej vrstvy alebo na prekrytie, je potrebné, aby sa povlak poskytol danému sklonu, na ktorý sa má použiťchráni rôzne potrubia a distribúciu nepevných podkladových vrstiev zaťaženia.

Uznáva sa, že medzivrstva sa nazýva medzivrstva podlahy, ktorá spája podlahu s podkladovou vrstvou alebo slúži na zakrytie pružnej časti. Povlak je horná vrstva podlahy, ktorá je priamo vystavená prevádzkovým vplyvom.

Klasifikácia, rozdiely, účel

\ t

Priemyselné podlahy sú viacerých typov. Betónové podlahy s tvrdenou vrchnou vrstvou sa osvedčili ako trvanlivé, spoľahlivé a bezprašné. Používa sa na priemyselné stavby, garáže, umývačky áut a autoopravovne.

Priemyselné samonivelačné podlahy sa neboja aktívnych mechanických a chemických účinkov. Sú esteticky atraktívnejšie ako polevy. Takéto stavby sú široko využívané vo verejných budovách - podlahy pre kancelárie, obchodné centrum, administratívna budova. Vďaka svojej odolnosti voči agresívnym médiám sa polymérne samonivelačné podlahy nachádzajú v potravinárskom a farmaceutickom priemysle.

Priemyselná podlaha v showroome

Monolitická mozaiková podlaha z magnéziového betónu je vynikajúca pre režimy s vysokou intenzitou a vysokým zaťažením. Podlahy Magnesia sa používajú pre priemyselné stavby a stavby rôznych priemyselných odvetví, slúžia ako vysoko odolné bezškárové podlahy pre sklady a parkoviská.

Najčastejšie sa používajú montované podlahyadministratívne a kancelárske priestory, ako aj verejné budovy. Jedná sa o kancelárske podlahy, podlahy pre obchody a obchodné priestory, kaviarne a reštaurácie, úžitkové a technické priestory.

Výstavba betónovej priemyselnej podlahy

Ak plánujete výstavbu novej výrobnej budovy, je vhodné zamyslieť sa nad pokládkou a inštaláciou priemyselných podláh. Tradične si tento typ práce vyžaduje veľkú starostlivosť počas inštalácie a značné skúsenosti v oblasti stavebníctva. Technologicky nie je tento proces ľahký.

Dispozícia priemyselnej podlahy

Priemyselné betónové podlahy sa môžu položiť na povrch zeme alebo na existujúci betónový podklad. Pokládka betónovej podlahy na zem sa začína dôkladným predbežným utláčaním pôdy, ktorá sa vykonáva po celom priestore miestnosti. Podľa technológie je ďalším krokom položenie pieskového vankúša. Jeho hrúbka závisí od typu pôdy. Na piesok sa umiestni zhutnený drvený kamenný vankúš.

Ak sú priemyselné podlahy usporiadané na vrchole starej základne, vyžaduje si to aj starostlivú prípravu podkladu. Je zvyčajné kontrolovať trhliny, ktoré by mali byť rozšírené a naplnené špeciálnou opravnou zmesou. Ak stav podkladu neumožňuje opravu, musí sa demontovať. Podklad musí byť vyrovnaný, ak má na výšku ostré kvapky.

Prítomnosť hydroizolácie v technológii betónových podláh závisí len od pôvodného vyhotovenia. procesvykonávané s použitím polymérnych membrán alebo bitúmenovej hydroizolácie. Ak je na veľkej ploche vyplnená podlaha, potom by sa územie malo rozdeliť na „mapy“ - obdĺžniky špecifickej veľkosti, ktoré sú určené rozstupom stĺpcov. Optimálna veľkosť je 6 metrov.

Nástroje na priemyselné podlahy
\ t
​​

Na pripravený povrch by sa mala umiestniť spevnená sieťovina, ktorá sa prekrýva medzi kartami s potrebným presahom a utesní mäkkým drôtom. Potom musíme vyplniť betónovú podlahu s ohľadom na pohyblivosť zmesi.

Pokládka priemyselnej podlahy - distribúcia polevy

Konštrukcia betónového poteru priemyselnej podlahy si vyžaduje opatrný prístup k vyrovnávaniu, ktorý by sa mal vykonávať s použitím vibračných vankúšikov - špeciálnych nástrojov. V tomto štádiu je povolené pridávanie betónovej zmesi. Ďalej je potrebné vykonať injektovanie betónového povrchu a aplikovať polevu. Použité stroje na kontrolu betónu.

Najprv je potrebné vykonať primárne čistenie povrchu, po ktorom sa oplatí poliať. Je dôležité, aby bola látka rovnomerne rozložená po povrchu betónového poteru. Akonáhle poleva absorbuje vlhkosť a povrch stmavne, na priemyselnej podlahe by sa mala urobiť hrubá stierka - okamžite rozložte zvyšnú polevu.

Dokončovacie brúsenie by sa malo vykonať v čase, keď nohy osoby ponechajú na povrchu poteru 2 mm hlbokú značku. Pre tento postup sa používajú tie isté postupy.betónovacie stroje s dokončovacími čepeľami, ktoré môžu postupne meniť uhol sklonu. Zariadenie betónovej priemyselnej podlahy skončí, keď má podlaha charakteristický betónový lesk. Ak je to potrebné, môžete aplikovať odprašovací náter a vykonávať žehlenie betónovej podlahy.

Ako možno vidieť, konštrukcia betónovej podlahy je špecifickým časovo náročným procesom, ale liatie betónovej priemyselnej podlahy vlastnými rukami je stále možné. V dôsledku toho môžete dosiahnuť vynikajúce pokrytie, ktoré je vhodné pre akúkoľvek priemyselnú alebo priemyselnú budovu.